Dārzkopja piezīmes - dārzs uz palodzes (puansetija)

Autors: nosiguldas, 2011. gada 28. decembris, 11:55:00
Dārzkopja piezīmes - dārzs uz palodzes (puansetija)

Ziemassvētku laikā es tāpat kā visi arī parasti iegādājos kādu jauku ziedošu draugu. Mana izvēle ir puansetija, jeb Ziemassvētku zvaigzne. Man patīk tās krāsu dažādība, bet ar nožēlu jāsecina, ka līdz dotajam brīdim, man nav izdevies nevienu līdz pavasarim saglabāt, tapēc šoreiz sīkāk par to, kā pareizi rīkoties. 

 

 

 

 

Puansetijas nav īpaši  izturīgs un vienkārši audzējams telpaugs Pērkot augu, ir svarīgi to rūpīgi apskatīt, īpaši, ja tas ir iesaiņojumā. Šim augam raksturīgi nepatīkami pārsteigumi, birst lapas, reizēm redzami jau nokaltuši zariņi. Veikalā jāapskata lapu rozetes viducī esošie sīkie ziediņi, labāk izvēlēties augu, kam tie ir vēl pumpuros vai tikko paplaukuši, tad augs mājās vēl ilgi priecēs.

 

Pie tam tagad iespējams iegādāties arī pie mums audzētas puansetijas. Nesot vai vedot augu mājās, to noteikti vajag kārtīgi iesaiņot, jo pat mazākais aukstums tam nāks par skādi. Ienestu telpā, augu arī nevajadzētu steigšus izsaiņot, to dara pēc kāda brītiņa.

 

Novietosim augu gaišā, silta telpa, (16 – 18 grādi, bet ne zemāk par 14 grādiem). Laista mēreni, lai saknes  neiekalst un nebūtu pārlieku slapjš. Telpā ar sausu gaisu vēlams paliktnis ar ūdeni, bet puķupodam jābūt paceltam uz kāda cita maza podiņa vai otrādi apgāztas tases, vai akmentiņiem, lai saknes nesaskaras ar lieko mitrumu.Augu mēslo tāpat kā citus ziedošos telpaugus. Ja viss būs izdarīts pareizi mēs par ziedošo augu priecāsimies pāris mēnešu.

 

Pēc ziedēšanas nepieciešams miera periods, laistīsim skopi bet neiekaltēsim augu un labākā telpa būs, kur temp.ir 12-14 grādi. Pavasarī pēc miera perioda augu apgriež vismaz par vienu trešo daļu. Ja nepieciešams, augu pārstāda trūdvielām bagātā augsnē, tai jābūt viegli skābai, irdenai, ūdens un gaisa caurlaidīgai.

 

Vasarā augam patiks, ja to iznesīs ārā – uz balkona, dārzā. Labāk to novietot paēnā, arī telpās augu noēno no tiešajiem saulesstariem. Lapas rasina ar mīkstu nostādinātu ūdeni, vislabāk lietus.Vasarā augu mēslo reizi divās nedēļās vai ar ļoti vāju atšāķaidītu mēslojumu katrā laistīšanas reizē.

 

www.tvnet.lv

 

Lai veicas, varbūt kāda var padalīties pieredzē?