Dārzkopja piezīmes- dārza prieki

nosiguldas
nosiguldas 27. jūlijs 2011 11:59
726

Šoreiz sīkāk par to ko redzējāt fotoblogā ar īsiem ieteikumiem no manas pieredzes.

 

Savus dārza priekus un nebēdas uzsāku septiņus gadus atpakaļ, tad bez dažiem krūmiem un kokiem dārzs ziedēja balts no suņuburkšķiem, kas vietām sniedzās līdz viduklim. Ķēros pie radikāla līdzekļa "Raundapa", visa zaļā masa pazuda nedēļas laikā, bet zeme bija pilna ar garām baltām saknēm, kuras kvadrātmetru pēc kvadrātmetra visa ģimene kopīgiem spēkiem lasījām ārā.

 

Dārzu iekārtoju izejot no tā, kas tur bija palicis. Tajā brīdī par to kā būs labāk pat nepiedomāju, acis lielas un nepārvarama velme ātrāk iekārtot skaistu dārzu, tapēc sākumā nesu uz dārzu visādus brīnumus arī pusnezāles, kas labi izskatījās, pamazām pēc tam to nomainīja dažādi daudzgadīgi augi. Uz doto brīdi ir tā, ka varu un labprāt padalītos ar saviem augiem arī ar citiem,

 

 TĀ KĀ JA IR KĀDS, KAM IR VELME IEKĀRTOT DĀRZU UN NEPIECIEŠAMS MATERIĀLS, RAKSTIET, BŪŠU TIKAI PRIECĪGA PALĪDZĒT.


Tātad, kas tur bija palicis- ābeles, ogu krūmu, ceriņi, viens kadiķis un pašā dārza centrā liela skaista balta peonija.

 

Pie Kadiķa veidoju skujeņu dobi

 

 

No redzamā mežvīna ir plānots veidot nojumi virs smilšukastes, jo to vasarā ļoti apspīd saule. un ja izdosies, veidot ziedu sienu no vīteņrozes, kas tur pašā priekšā maziņa redzama.

 

Ogu krūmu rindas atstāju tajā pašā vietā, kur tās bija tikai pamazām sastādīju jaunus stādus un vecos griezu, kamēr pilnībā nomainījās vecie zari.

 

Ābeles arī atstāju, kaut ir vismaz viena, kuras ābolus neviens neēd, bet tās zari veido aleju pie ieejas mājā,.

 

Nu protams ap peoniju veidoju dobi.

 

 

puķes papildināja krūmiņi, man pašai ļoti patīk redzamā graudzāle, gandrīz kā nezāle, bet ja to uzmana  un neļauj augt, kur iegribās, viedo interesantus akcentus dārzā, jo lapas ir balti zaļas.

 

Īpaša vieta manā dārzā ir visiem vīteņaugiem un protams klemātisiem.

 

 

Tie kas redzami nav vienīgie un ir jau doma, kur vēl gribētu veidot kādu akcentu ar šo interesanto vīteņaugu. Man bija liels pārsteigums šajā pavasari, kad noslinkoju un nenogriezu vecos vīteņa zarus un pēkšņi no sažuvušiem zariņiem sāka nākt ārā lapiņas, tagad zinu, ka manā garījumā, vītenis nav jāgriež līdz zemei.

 

Ceriņi- tā ir īpaša mana mīlestība, to ko redzat ir vēl veco saimnieku lolojums, bet es turpinu trdīciju un nu visā teritprijā lēnām kuplo vēl trīs štamba ceriņu kociņi.

 

Ar katru gadu nāk jauna pieredze un teikšu kā ir dārza veidošanas process ir bezgalīgs, jo katru gadu kautko nepieciešams pamainīt.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 28. jūlijs 2011 14:53

karsēt nevajag, jo klāt ir etiķis. Lai labi garšo.

sandrulish 28. jūlijs 2011 13:19

Man vakar meitiņa norava dārzā bazilika lapas un ēda sķobīdamies, sakot- mamm, cik stipas dilles!!! :D (stipras dilles)

sandrulish 28. jūlijs 2011 13:18

Sveika!
Tepat vien esmu, tik tagad cītīgi strādāju- darbiņā un plus vēl dārzs...

Vienkārši, šogad pirmo reizi esmu sastādījusi tik dauuuudz to baziliku, ka vairs nezinu kur likt...Paldies par padomiņu, tad taisīšu mērcīti! Visu sajaukt un vienkārši likt burciņā ledusskapī, nekas nav jākarsē? ;)

nosiguldas 28. jūlijs 2011 10:22

sveika, prieks beidzot arī tevi dzirdēt. es baziliku sagriežu un saldēju, var žāvēt, pati neesmu to darījusi, es taisu mērci ziemai, sablenderēju baziliku ar sāli pipariem, ķiploku un etiķi, visu lieku pēc garšas un izjūtām, sanāk diezgan biezas konsistences putriņa, ko vajadzības gadījumā atšķaidu ar siltu ūdeni, glabāju ledusskapī. Tā kā baziliks ir diezgan specifiska garšviela, manā mājā to ēdu tikai es, man pietiek ar vienu 800.gramu burciņu visai ziemai.

sandrulish 27. jūlijs 2011 23:52

Skaists dārziņš!!!

Jautājums par jau izdaudzināto baziliku, kā to vislabak uzglabat ziemai, vai var izžāvēt tāpat kā pētersīļus un dilles??? ;)

nosiguldas 27. jūlijs 2011 16:54

Paldies līva par komplimentu, bet arī manā dārzā ir stūrīši kurus es izliekos ka neredzu

Sieviešuklubs.lv 27. jūlijs 2011 16:43

Izskatās, ka tavā dārziņā viss ir rūpīgi pārdomāts, līdz par sīkumiem! Skaisti! (F)