Dārzkopja piezīmes- apinītis gan dekoratīvs, gan noderīgs

nosiguldas
nosiguldas 31. augusts 2011 12:53
1011

Ar apinīša jaukajām īpašībām iepazinos nejauši, sākās ar to, ka man ļoti patīk kā tas apaudzē sētu, tad kādai dāvanai nebija ar ko interesantu izveido lentīti un izmantoju apiņu zariņu, kas vēlāk izžuva un pavisam nezaudēja savu dekoratīvo izskatu.

 

 

Izrādās izmantojams ir viss augs- Apiņu vecos dzinumus var izmantot dažādu pinumu veidošanai .Ja audumam nepieciešama brūna krāsa noderēs lapu novārījums. Apinītis ir labs pretblaugznu līdzeklis, veicina matu augšanu.

 

 

 

Čiekuriņus izmanto kā garšaugu, alus taču nav iedomājams bez šī jaukā auga un arī citi raudzēti dzērieni, piemēram maizes kvass. Esot ēdami gan jaunie dzinumi un arī saknes, kuras novāra sālsūdenī un apcep ar sviestu.

 

 Apiņu čiekurs ir bagāts ar dažādām labām lietām, vitamīniem, bioloģiski aktīvām vielām. Var lietot gan dzerot kā tēju, gan izmantot kompresēm   grūti dzīstošām brūcēm un  sasitumiem,

 

 

 

 

Meklējot informāciju par šo augu, lūk, kas sanāca:

 

 

„ Apinītim ir  nomierinoša, antispazmatiska, pretsāpju, antialerģiska, baktericīda iedarbība. Tos lieto iekšķīgi ēstgribas rosināšanai, pret bezmiegu, sirds neirozēm, galvassāpēm, gremošanas veicināšanai, kā nomierinošu, pretkrampju, pretsāpju, diutērisku līdzekli, aknu, žultspūšļa, nieru un urīnizvadošo orgānu slimību ārstēšanai”

 

 

Tagad īpaši ieklausieties mazuļu mammas, - Apinim ir nomierinoša iedarbība. Tapēc jauks piedzīvojums būs spilventiņš, kas būs pildīts ar apiņiem, tas čaukst,   uzlabos miegu un īpaši noderīgs tas būs  maziem bērniem, kurus moka sāpošs vēderiņš. Tieši smarža ir tā, kas sāpes mazina, tā kā arī man ir maza meitiņa un šogad gatavoju viņai īpašu spilventiņu, tā apakšējo daļu piepildīju ar augiem, kas palīdz saldi gulēt, apinītis ir nākošais ko pievienošu jau esošajam augu kokteilim- piparmētrām, vīgriezēm, balderjānim.

 

 

 

 

Apinis ir sieviešu draugs, jo satur sievišķo hormonu estrogēnu. Tā ka alus ir sieviešu dzēriens, bet vīriešiem ieteiksim lietot sarkanvīnu, tad neveidosies alus vēderiņš un nenomāks nogurums. Apiņa drogas lieto arī īpašajās dienās, it sevišķi, ja tās saistītas ar sāpēmm un stipru asiņošanu, un noteikti ieteicamas kundzēm pēc 40 klimaksa periodā.

 

 

Es gan neesmu mēģinājusi dzert apiņu tēju un manas asociācijas ar šo augu ir viennozīmīgi rūgtas, kas  manī radīja pārsteigumu, tas ir fakts, ka izrādās, ka apinis nav nemaz tik nekaitīgs, bet ir indīgs; pārdozējot vai ilgi strādājot ar apiņiem var būt nepatīkamas izjūtas- nogurums, galvassāpes, pat vemšana.  

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Esi kādreiz savā labā izmantojusi vērtīgos apiņus?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
janika 31. augusts 2011 20:58

tā nu gan ir viena briesmīga nezāle manā skatījumā ;( labāk pasakiet , kā varu no tiem atbrīvoties - aug visās iespējamās vietās griezdamies tā , ka mani pilnīgi tracina.

Cerīte 31. augusts 2011 20:50

Manai mātei topā ir apiņu spilvens,piebāzts ar apiņu pogaļām.Pielietojams tad kad pēc pārstrādāšanās vai nervozēšanas nevar aizmigt.Tāpēc ari mums laukos ir nedaudz apiņu jo katru gadu jau jāatjauno.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā