Cik zaļas ir lietas, kuras mums šķiet zaļas - trauku mazgājamā mašīna?

pece
pece 17. janvāris 2011 00:55
882

Kā dzīvē ir pierādījies - reklāmā ir spēks. Tas attiecas arī uz trauku mazgājamajām mašīnām. Tā jau ir - piestāsta mums pilnas ausis cik tās ir ekonomiskas salīdzinot ar mazgāšanu ar rokām un mēs noticam.

 


Bet vai mēs zinām, ka trauku mašīnu ražotāji spekulē uz "trauku komplektu" skaitu - tāpēc der zināt, ka Atbilstoši Eiropas Savienības standartiem 1 personas trauku komplektā ietilpst 11 dažādi priekšmeti: 3 dažāda izmēra šķīvji, glāze, krūze ar apakštasi, nazis, dakša un 3 karotes. - atzīstieties - kurā no jūsu ģimenēm šādu trauku daudzumu izmanto katram ģimenes loceklim vismaz 2 reizes dienā?

 

Trauku mazgājamo mašīnu ražotāji bez tam tiek rekomendē traukus PIRMS likšanas trauku mašīnā noskalot, kas rezultējas papildus ūdens patēriņā. 

 

Vairākums trauku mašīnu patērē 17-20 l ūdens viena mazgāšanas ciklā 60-65 °С ūdens temperatūrā. Augsti-ekonomiskas mašīnas patērē 14-16 l ūdens, ne-ekonomiskas-līdz 26 litriem. Nezinu kā jūs, bet mēs savā četru cilvēku ģimenē neiztērējām pāris spaiņu ūdens katru dienu trauku mazgāšanai. Bez tam, mazgājot traukus ar rokām, netiek patērēta eletroenerģija. Traukus mazgājot ar rokām, tos vai nu noslauka dvielītī vai noliek žāvēt tāpat, trauku mašīnās lielākoties tie tiek nožāvēti ar siltu gaisu, kura radīšanā tiek patērēta elektroenerģija.

 

Un neskatoties uz iepriekšminēto, man tik un tā gribas trauku mazgājamo mašīnu savā virtuvē, jo tā ietaupa vienu no maniem svarīgākajiem resursiem - manu laiku.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
20. janvāris 2011 20:06

Manai trauku mašīnai arī ir ekonomiskais režīms. Ir iespēja palaist tikai augšējā plaukta mazgāšanu arī. Un pārsteigums, manai mašīnai instrukcijā taisni ir minēts TRAUKUS NESKALOT, kā pamatojums tam, lieka ūdens tērēšana. Tātad ne visām mašīnām trauki ir jāskalo pirms. Un es uzskatu, ka mūsu 5cilvēku ģimenītei aizietu vairāk par 2 spaiņiem ūdens mazgājot ar rokām. Jo es mazgāju pie tekoša ūdens, nevis nomazgā bļodā un pēc tam skalo. Pamēģiniet, palikt apakšā spaini. Nu kaut vai vannā nomazgāt savus traukus, lai tek spainī ūdens. Neticēsiet, bet diezgan daudz ūdens iztērējas mazgājot ar rokām traukus.

dii 18. janvāris 2011 12:37

Ar trauku mašīnu mūsu elektroenerģijas patēriņš mēnesī samazinājies par 15 Ls! :) Roku krēma patēriņš samazinājies uz pusi . Trauku mazgāšanas līdzeklis (500ml) ir uz 6 mēnešiem! Brīvais laiks , vismaz 1h klāt un bērniem pasaku varu lasīt 2x dienā :) :) :)

18. janvāris 2011 12:04

Ir trauku mazgājamā mašīna, bet ir vairāki bet, es to vairs neizmantoju, un lai gan lasīju kādā komentārā, ka tā ideāli nomazgā traukus, ka pats labāk nevar nomazgāt, man nācās vilties, jo piemēram, glāzes, man nācās regulāri pārmazgāt un plus kārtīgi slaucīt, jo traukiem vienmēr ir jāspīd, nerunājot jau par pannām un katliem , kurus vienkārši mašīna nespēj nomazgāt perfekti .... tamdēļ, lai gan man viņa izmantota netiek necik... vairāk pret nekā par... .

18. janvāris 2011 00:00

ziniet....
varbūt arī trauku mašīnas nav tik ekonomiskas, bet.... es ar diviem bērniem sēžot mājas vairāk negrību pati mazgāt ar rokam. Labāk es to laiku veltīšu bērniem!

belinda 17. janvāris 2011 20:17

Mums ir trauku mašīna un lietoju katru dienu,citreiz pat 2. Pati brīnos,kur tik daudz, bet,kopš ir trauku mašīna,tā auksto ūdeni virtuvē tērēju par vienu kubu mazāk un karsto ūdeni par apm. 600 litriem mazāk. Un elektroenerģiju diži daudz arī netērē. Turklāt, mazgājot ar rokām ar vienkāršu švammi un parasto mazgājamo līdzekli trauki nekad nebūs tik tīri kā izmazgājot trauku mašīnā. Es esmu par trauku mašīnu - nav kašķu,kas mazgās traukus (jo beigās tāpat tas būtu jādara man).

musi 17. janvāris 2011 16:28

par elektroenerģiju runājot, mums praktiski nav atšķirības, jo ūdens padevei darbojas sūknis tik pat bieži, cik, ja tecinātu izlietnē ūdeni.. un kā mums teica pārdevējs mašīnai ir elektriskā čaiņika princips ūdens uzsildīšanai tajā, tātad tējas pauzi vari pielīdzināt mašīnas darbam..

17. janvāris 2011 16:26

Es ari nekad negribeju trauku mazg. masinu, jo butiba patika traukus mazgat. Bet virs teica, ka jaunaja virtuve jabut trauk.mazg.masinai un viss. Un tagad es nopriecaties nevaru :)

musi 17. janvāris 2011 16:24

mums vēl nebija virtuvē eiroremonta, kad uz atlaidēm nopirku trauku mazgājamo mašīnu, laikam bērnības nepatīkamās atmiņas - taukainas lupatas, viens liels katls ar silto ūdeni un pēc tam skalošana zem tekoša aukstā ūdens, un kurš tad fairy pazina tais laikos.. esmu tikai par mašīnu, jo mēs esam daudz ēdāji pusdienās, un tad pa 2 dienām mašīna ir pilna.. un esam tusiņu rīkotāji, tad pats par sevi tusiņš beidzas uz tāda pozitīva viļņa, nevis pie trauku kaudzes.. pluss mašīnā aukstos grādos un bez ķīmijām mazgāju bērnu plastmasa mantiņas, mašīnas, bumbas utt..

smukaa 17. janvāris 2011 14:49

Man nav un nevajag,jo patiik mazgaat traukus;) Par viesiibaam runaajot,esmu pieradusi jau no beerniibas lielus trauku apjomus mazgaat;)

more 17. janvāris 2011 14:37

Mani nomierina un relaksē veļas gludināšana ;) trauku mazgāšana ar rokām nepatīk ne man, ne manām rokām...

more 17. janvāris 2011 14:36

Nu, nez - šoreiz nepiekritīšu :) man ir tr.mašīna jau vairākus gadus - nesūdzos :) man tā ļoti patīk un par neekonomiju pat ļoti nepiekrītu - ūdens patēŗiņš krietni samazinājās un elektrības patēriņš nav stipri palielinājies un vēl man patīk tas, ka trauki mazgājas kamēr es guļu :D
Manai traucenei ir Eco programma, samazināts ūdens un elektroenerģijas patēriņš.
Es par šīm mašīnām ;)

taschinka 17. janvāris 2011 14:30

Man tādas nav un nesūdzos,drīzāk pat negribu.

mazaa raganina 17. janvāris 2011 13:55

Esmu pārāk slinka,lai noskalotu traukus,tad liktu mašīnā un tad atkal ārā krāmētu.Mazgāju ar rokām un man pat patīk.

Lapsaa 17. janvāris 2011 13:20

man nav un nevajag. mājās esam tikai 2-3cilvēki... Tīri labi patīk mazgāt traukus ar rokām - jo kad vārās kartupeļi vai zupiņa tad tanī brīdī īsti nav ko darīt virtuvē- pa to laiku mazgāju traukus :) atīk, nedaudz arī nomierina ja kā'ds stressiņš pa kājām maisās :)

dunkelheit 17. janvāris 2011 12:43

Man trauku mašīnu nesanāk darbināt katru dienu. 2 cilvēku mājsaimniecībā sanāk ne vairāk kā reizi 2, 3 dienās, atkarīgs no tā, kāds ir bijis ēdiens. Es laikam nevarētu savu ikdienu iedomāties bez traucenes. Ar rokām gan šo to mazgāju- lielākus katlus, pannas

17. janvāris 2011 11:32

Esmu pusceļā uz tr.mašīnas pirkšanu, kaut gan man tīri labi patīk mazgāt traukus. Sevišķi tad, ja esmu uzvilkta- tekošais ūdens it kā aiznes līdzi visu spriedzi, sliktumu. Pēc viesībām nav problēmu- nomazgāju jau tajā pašā vakarā. kaut gan, ja būtu ap 20 ciemiem....Cik lasu veikalu cenu zīmēs, tad tr.mazg.mašīna A klase lieto ap 10- 13 l ūdens. Nu jā, mazgājot ar rokām nekad neizlietošu saviem traukiem spaini ūdens. Un vēl tie specifiskie līdzekļi- sāls u.c lietas... Jā, tagad vairāk tā kā domāju, ka mazgāšu pati, pa vecam :)

17. janvāris 2011 10:38

Man ir mašīna- un tas ir super, kad gadās tādi apstākļi,kad nevar izmazgāt traukus, tad samet tik iekšā!

liga 17. janvāris 2011 10:38

Uzskatu,ja nedēļā reizi izmanto trauku mazgājamo mašīnu, tad tā nav nemaz tik neekonomiska...un piekrītu,ka pēc viesībām tā ļoooooooooti noder,jo man patīk,ka nav jāmostās nākamjā rītā ar netīru trauku kalniem,jo tie tiek nomazgāti viesību laikā jau un pedējos ielieko gulēt ejot...

silva9 17. janvāris 2011 10:16

Man ļoti patīk mazgat traukus ar rokām taču ,ja ir bijuši ciemiņi varbūt patiktu ielikt trauku mazgājamā mašīnā.

kalliope 17. janvāris 2011 09:52

man patīk mazgāt traukus, ja vien mazgājams nav kaut kas nenormāli taukains vai piededzis vai piekaltis, tāpēc cenšos izmazgāt, ja ne uzreiz pēc ēsanas, tad drīz. ja paredzams tiešām daudz cilvēku (tas gan sānāk reizi vai pāris gadā), iegādājamies vienreizlietojamos kartona šķīvīšus - i man viegli i daba var pēc tam pārstrādāt :)

Aggie 17. janvāris 2011 09:30

...man ir trauku mazgājamā mašīna... lai gan izmantoju to tik reizi nedēļā... bet ir reizes, kad pēc ciemiņiem paliek tādas trauku kaudzes, ka tajā brīdī pat nopriecājos, ka man tāda ir... pat, ja zinu, ka visu varu nomazgāt ar rokām, es vienalga to visu sagrūžu automātā... un tās kuras nespēj lietot cimdus, pasargās roku ādu...

ziiluks 17. janvāris 2011 09:20

Gribētu trauku mašīnu tikai tāpēc,ka ti ļoti tīri un perfekti ar rokām nomazgāt nevar..Bet tad man nedēļu jākraj trauki,jo tik pa nedeļu sakrajas vajadzīgais trauku daudzums,lai nevajadzētu laist pa tukšo..:)

madmozele 17. janvāris 2011 09:10

Man nav vajadzīga trauku mazgājamā mašīna,bet ,ja man tādu uzdāvinātu,gan jau ārā nemestu...

Noelle 17. janvāris 2011 08:56

Lai gan principā par trauku mazgāšanu nejūsmoju, kopumā pie normāla noskaņojuma man tas grūtības nesagādā (vienīgi vakar izbesījos, jo nevarēju saprast, kur mums diviem tik daudz trauku var rasties), tādeļ sev gan nepirktu trauku mazgājamo mašīnu (un, kur gan pie tam lai es viņu liktu savā mazajā virtuvītē?) :)

intasanta 17. janvāris 2011 08:53

Pece......piekrītu. Tik un tā. :)