Cik izmaksā B kategorijas autovadītāja apliecība? Detalizēts B kategorijas kursu un CSDD izmaksu apskats

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. jūlijs 2019 12:58
790

Plānojot B kategorijas tiesību iegūšanu, topošajiem autovadītājiem nākas izvērtēt dažādus aspektus, kuri ietekmēs lēmumu par autovadītāju kursu uzsākšanu. Topošie kursanti aizvien biežāk pievērš uzmanību gan atsauksmēm par autoskolu un tās atrašanās vietai, gan autoskolas piedāvātajai mācību videi un autoparkam, rūpīgi izvērtējot visus šos faktorus. Taču nemainīgi viens no svarīgākajiem aspektiem lēmuma pieņemšanā par B kategorijas kursu uzsākšanu ir autovadītāja tiesību iegūšanas izmaksas. Lai topošajiem autovadītājiem atvieglotu informācijas apkopošanu par maksājumiem, kuri jāveic autovadītāja tiesību iegūšanas procesā, autoskola Einšteins ir izveidojusi detalizētu ceļvedi B kategorijas kursu izmaksās, kas palīdzēs veikt aprēķinus un plānot izdevumus! 

B kategorijas mācību atļaujas un medicīniskās pārbaudes izmaksas 

Kā tiek iegūta B kategorija un aprēķinātas apmācību izmaksas? Izmaksas, kuras saistītas ar B kategorijas iegūšanu, iespējams sagrupēt dažādi, un to apmaksa veicama atšķirīgās apmācības fāzēs. Sākotnējās izmaksas, ar kurām saskaras visi topošie autovadītāji, ir medicīniskās izziņas un mācību atļaujas iegūšana. Veselības pārbaudi autovadītāja tiesību saņemšanai veic pie ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē īpaši izveidota ārstu konsīlija,kura sastāvā ir tādi speciālisti kā acu ārsts, psihiatrs un neirologs. Medicīniskās izziņas izmaksas medicīnisko iestāžu vidū atšķiras, taču aptuvenais cenu diapazons ir no 25,00 līdz 35,00€. Kad medicīniskā izziņa iegūta, topošais autovadītājs var doties uz CSDD iegūt braukšanas atļauju. Pirmreizējās braukšanas atļaujas izsniegšanas cena ir 6,16€, savukārt, ja braukšanas mācību atļauja reiz jau iegūta, taču ir nozaudēta, tad tās atjaunošana izmaksās 12,32€. 

20190716125727-69278.jpg 

B kategorijas teorijas un praktisko apmācību izmaksas

Iestājoties autoskolā, topošajam autovadītājam jārēķinās ar sekojošām izmaksu kategorijām: dokumentu noformēšana, teorijas un praktiskā apmācība. Pirmo maksājumu sastāda dokumentu noformēšana un teorijas apmācība - nereti autoskolas šīs pozīcijas apvieno, taču visbiežāk tie ir divi atsevišķi maksājumi. Plānojot mācību uzsākšanu autoskolā, vidēji jārēķinās ar 45,00€ par dokumentu noformēšanu un 50,00€ par teorijas nodarbībām. Līdzās tam, atsevišķi jāierēķina izmaksas par pirmās medicīniskās palīdzības kursiem. Bieži vien autoskolas, tai skaitā autoskola Einšteins, pirmās medicīniskās palīdzības kursus piedāvā apgūt autoskolā. Taču vēl joprojām ir autoskolas, kuras šo apmācību nenodrošina un audzēkņiem nākas meklēt apmācību iespējas ārpus autoskolas. Neskatoties uz kursu norises vietu, pirmās palīdzības kursu cena variē no 30,00€ līdz 35,00€. Turklāt, plānojot izdevumus B kategorijas kursiem, svarīgi pievērst uzmanību, vai izvēlētajā autoskolā nav jāveic maksājumi par atkārtotu autoskolas teorijas eksāmena kārtošanu. 

Izdevumi, par kuriem topošie autovadītāji satraucas visbiežāk, ir praktisko apmācību izmaksas. Arī tās autoskolu vidū atšķiras - galvenokārt, autoskolas piedāvātā autoparka dēļ. Taču visbiežāk vienas praktiskās apmācības nodarbības cena svārstās no 12,50€ līdz 25,00€ par vienu mācību stundu (45 min). CSDD prasībās noteikts, ka minimālais apmācības ilgums ir 20 šādas mācību stundas, tātad topošajam autovadītājam jārēķinās, ka tas izmaksās vismaz 250,00€.

20190716125826-53836.jpg

CSDD izmaksas B kategorijas tiesību iegūšanai 

Visbeidzot, noteiktu izdevumu daļu sastāda arī maksājumi par CSDD pakalpojumiem – eksāmeniem un vadītāja apliecības izgatavošanu. CSDD teorijas eksāmena izmaksas ir 12,63€, braukšanas eksāmena – 38,52€, savukārt vadītāja apliecības izgatavošana – 22,05€. Ja braukšanas eksāmenu neizdodas nokārot ar pirmo reizi, tad atkārtots braukšanas eksāmens izmaksās 33,63€. Savukārt, ja vēlēsieties kārtot arī CSDD B kategorijas vadīšanas iemaņu pārbaudi jeb izmēģinājuma eksāmenu, tad arī tas izmaksās 33,63€. 

Autoskola Einšteins darbojas kopš 2009. gada ar filiālēm Rīgā, Siguldā, Cēsīs, Valmierā, Smiltenē un Mālpilī. Autoskola Einšteins ir ne tikai trešā lielākā autoskola Latvijā, pēc apmācāmo skaita, bet arī viena no vadošajām autoskolām Latvijā pēc teorētiskās un praktiskās apmācības CSDD statistikas rādītājiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies