Būt, darīt un iegūt!

lizakrum
lizakrum 18. jūlijs 2013 12:37
1663

Mūsu dzīve ir tāda kāda tā ir. To veidojam mēs paši, līdzcilvēki mums apkārt. Bieži 1. janvārī nosolāmies sākt jaunu dzīvi, taču nav nemaz tik vienkārši sākt jaunu dzīvi. Mēs nevaram to salīdzināt ar manuskriptu, kuru varam neveiksmes gadījumā paņemt, saburzīt un izmest, paņemt jaunu lapu un sākt visu no gala.

Ja tā padomājam, dzīvi mēs varam iedalīt trīs aspektos: "būt", "darīt" un "iegūt".

"Būt" nozīmē sajust sevi kā dzīvu un apzinīgu būtni, kura nepārtraukti cenšas rast piepildījumu un sasniegt miera stāvokli jebkurā jomā ( būt labai mammai, skaistai un mīļai sievai, čaklai un apzinīgai darbiniecei).  Jau no bērna kājas mēs runājam, kas mēs busim, kad izaugsim lieli. Būšu ārsts, skolotājs, kosmonauts. Tik daudz "būšu", ka aizmirstam, ka vajag arī "darīt".

"Darīt" nozīmē kustību un aktivitāti. Tā rodas no mūsu enerģijas, kas plūst caur mums un jebkuru dzīvo būtni mums līdzās. Aiz vārdiem "būšu" mēs aizmirstam, cik patiesībā mums daudz ir "jādara", lai sasniegtu šo "būšu" stāvokli. Mēs nevaram kļūt par labām mammām, nepieļaujot kādu kļūdu - par daudz sargājam bērnus, neļaujot tiem pašiem kļūdīties vai tieši otrādāk, sniedzot tiem par daudz brīvības. Ir jāpaiet laikam, lai saprastu, kur ir šis līdzsvars, kas nepieciešams. Lai būtu laba sieva, nepietiek tikai ar gredzenu pirkstā. Mums ir jāstrādā pie attiecībām arī pēc kāzām. Nekad nedrīkst ļaut attiecībām iet pašplūsmā. Ikdienas sīkumi, ikdienas sarunas, tam visam jābūt. Nekādā gadījumā nerīkstam aizmirst sevi un otru šajās attiecībās, atrast mirkli, kad pabūt diviem vien un izrunāties. Perfekta un labi atalgota darbiniece - nekad nebūsim tādas, ja vien pašas nepieliksim pūles sevi parādot. Tikai retajai tas izdodas neko nedarot.  Veiksmes un dažādu likumsakarību sakrišanas gadījumā mēs "iegūstam".

"Iegūt" ir mūsu stāvoklis attiecībās ar citiem cilvēkiem un lietām. Tā ir spēja pieņemt mūsu dzīvē apstākļus un cilvēkus un komfortabli tiem līdzāspastāvēt.

Cilvēki bieži vien cenšas savu dzīvi dzīvot pretējā virzienā: viņi mēģina "iegūt" vairāk lietu vai naudas, lai vairāk "darītu" to, ko viņiem gribas darīt, lai viņi "būtu" laimīgāki. Taču patiesībā viss ir otrādāk. Vispirms ir "jābūt" tādam, kādi mēs patiesībā esam, tad "jādara" tas, ko mums nepieciešams darīt, lai "iegūtu" to, ko gribējām iegūt.

Ir ļoti grūti atzīt, pieņemt savu būtību, saistīt to ar sevi. Palīdzēt sev koncentrēties uz darbību un padarīt to vieglāku. Padziļināt, paplašināt un līdzsvarot to, ko esam ieguvuši. Tas ir smags un ilgs darbs... ļoti smags...

 

Jauns konkurss blogerēm: blogo un laimē manikīru

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandijasieviesuklubs 18. jūlijs 2013 14:35

viedi vārdi