Burukuģu parāde...un organizatoru neizdarības

Autors: Linduchy, 2013. gada 29. jūlijs, 10:21:44
Burukuģu parāde...un organizatoru neizdarības

Pēc desmit gadu pārtraukuma Rīgai atkal bija iespēja uzņemt krāšņus burukuģus. No 25. līdz 28. jūlijam regates dalībnieku burukuģi bija apskatāmi Rīgas pasažieru ostas teritorijā. Rīgas iedzīvotājiem un viesiem bija sarūpēta interesanta pasākumu programma ar tradicionālo kulmināciju - Buru parādi, kuras laikā burukuģi ar paceltām burām virzās pa Daugavu Rīgas jūras līča virzienā. Skaists pasākums, kuru gribētu redzēt un iemūžināt gan mediju pārstāvji, gan fotogrāfi, gan vienkāršas ģimenes. Organizatori pasākuma bukletā un arī masu medijos publicētajās preses relīzēs norādīja, ka labākās vietas Buru parādes vērošanai būs stāvlaukums Matrožu ielā 15, Mangaļsalas mols un Voleru iela un stāvlaukums. Pasākuma apmeklētāji tika aicināti izmantot sabiedrisko transportu, kas ir saprotami un loģiski. 

Nenoliedzami šāda veida pasākuma organizēšana prasa milzīgu darbu, ieguldījumus, laiku un pieredzi. Katrā pasākumā var gadīties kādas ķibeles un neparedzētas situācijas. Bet šoreiz viss tas haoss, kas darījās pa ceļam uz Mangaļsalas molu un tur uz vietas, izskatījās pēc klajas neizdarības. Paļaujoties uz to, ka tiks norīkots papildus sabiedriskais transports šajā maršrutā (uz Mangaļsalas molu), arī mēs nolēmām izmantot šo iespēju braukt ar autobusu. Jāpiemin, ka neesam rīdzinieki, pasākumu devāmies skatīties no Saulkrastu puses.

Ar vilcienu aizbraucām līdz stacijai Vecdaugava, kas likās ļoti ērti, jo turpat blakus ir autobusu pietura. Autobusu sarakstā bija norādīts, ka 24. maršruta autobuss pienāks 10:29. Autobuss pienāca, taču tas vairāk līdzinājās pārbāztai siļķu mucai - viena sieviete ar grūtībām iespiedās iekšā. Un tas arī viss, autobuss aizvēra durvis un turpināja ceļu. Nolēmām gaidīt nākamo autobusu ar cerību, ka tajā varēs iekļūt. Autobuss, kuram bija jāpienāk 10:51, nepienāca norādītajā laikā. Maršruta taksometri brauca garām pieturai, pat nepiestājot, jo arī tie bija pārpildīti. Tikmēr pieturā gaidošo cilvēku pulciņš pieauga ar katru nogaidīto minūti. Jāizsaka lielais FUI Rīgas satiksmei par šādu neizdarību. Ja arī tika  norīkoti papildus autobusi, tad ir jautājums - kādā maršrutā, ar kādiem laika intervāliem?

Liels paldies  atsaucīgiem cilvēkiem, jo mums radās  iespēja aizbraukt līdz Mangaļsalas molam un pēdējā brīdī redzēt skaisto burukuģu parādi. Bet tiešām žēl citus cilvēkus, kuri tā arī palika, stāvot pieturā un gaidot autobusu.

Īsti nezinu, kurš varētu būt atbildīgs - pasākuma organizatori, Rīgas pašvaldība, Rīgas satiksme vai citas iestādes, bet šodienas Buru parādes vērošanas pasākums atgādināja vienu vienīgu haosu. 

Lai nu kā, Rīgas iedzīvotāji un viesi varēja priecāties par skaisto skatu, bet tomēr rūgtums ir palicis, jo no organizatoru puses netika izdarīts viss augstākajā līmenī, pat ne tuvu tam.

P.S. Burinieku bildes Fotoblogā ;)