Burukuģu parāde...un organizatoru neizdarības

Linduchy
Linduchy 29. jūlijs 2013 10:21
1886

Pēc desmit gadu pārtraukuma Rīgai atkal bija iespēja uzņemt krāšņus burukuģus. No 25. līdz 28. jūlijam regates dalībnieku burukuģi bija apskatāmi Rīgas pasažieru ostas teritorijā. Rīgas iedzīvotājiem un viesiem bija sarūpēta interesanta pasākumu programma ar tradicionālo kulmināciju - Buru parādi, kuras laikā burukuģi ar paceltām burām virzās pa Daugavu Rīgas jūras līča virzienā. Skaists pasākums, kuru gribētu redzēt un iemūžināt gan mediju pārstāvji, gan fotogrāfi, gan vienkāršas ģimenes. Organizatori pasākuma bukletā un arī masu medijos publicētajās preses relīzēs norādīja, ka labākās vietas Buru parādes vērošanai būs stāvlaukums Matrožu ielā 15, Mangaļsalas mols un Voleru iela un stāvlaukums. Pasākuma apmeklētāji tika aicināti izmantot sabiedrisko transportu, kas ir saprotami un loģiski. 

Nenoliedzami šāda veida pasākuma organizēšana prasa milzīgu darbu, ieguldījumus, laiku un pieredzi. Katrā pasākumā var gadīties kādas ķibeles un neparedzētas situācijas. Bet šoreiz viss tas haoss, kas darījās pa ceļam uz Mangaļsalas molu un tur uz vietas, izskatījās pēc klajas neizdarības. Paļaujoties uz to, ka tiks norīkots papildus sabiedriskais transports šajā maršrutā (uz Mangaļsalas molu), arī mēs nolēmām izmantot šo iespēju braukt ar autobusu. Jāpiemin, ka neesam rīdzinieki, pasākumu devāmies skatīties no Saulkrastu puses.

Ar vilcienu aizbraucām līdz stacijai Vecdaugava, kas likās ļoti ērti, jo turpat blakus ir autobusu pietura. Autobusu sarakstā bija norādīts, ka 24. maršruta autobuss pienāks 10:29. Autobuss pienāca, taču tas vairāk līdzinājās pārbāztai siļķu mucai - viena sieviete ar grūtībām iespiedās iekšā. Un tas arī viss, autobuss aizvēra durvis un turpināja ceļu. Nolēmām gaidīt nākamo autobusu ar cerību, ka tajā varēs iekļūt. Autobuss, kuram bija jāpienāk 10:51, nepienāca norādītajā laikā. Maršruta taksometri brauca garām pieturai, pat nepiestājot, jo arī tie bija pārpildīti. Tikmēr pieturā gaidošo cilvēku pulciņš pieauga ar katru nogaidīto minūti. Jāizsaka lielais FUI Rīgas satiksmei par šādu neizdarību. Ja arī tika  norīkoti papildus autobusi, tad ir jautājums - kādā maršrutā, ar kādiem laika intervāliem?

Liels paldies  atsaucīgiem cilvēkiem, jo mums radās  iespēja aizbraukt līdz Mangaļsalas molam un pēdējā brīdī redzēt skaisto burukuģu parādi. Bet tiešām žēl citus cilvēkus, kuri tā arī palika, stāvot pieturā un gaidot autobusu.

Īsti nezinu, kurš varētu būt atbildīgs - pasākuma organizatori, Rīgas pašvaldība, Rīgas satiksme vai citas iestādes, bet šodienas Buru parādes vērošanas pasākums atgādināja vienu vienīgu haosu. 

  • Nenormāli sastrēgumi Sarkandaugavā un Mangaļsalā, kur reāli pietrūka ceļu policijas ekipāžas. 
  • Sabiedriskā transporta kustības (ne)organizēšana - nu, piedodiet, bet šāda pasākuma laikā nevar laist vienu autobusu pusstundas laikā,  nedzīvojam kādā trešās pasaules valstī, kur ir pierasts  braukt uz sabiedriskā transporta jumta. 
  • Auto novietošanas problēmas. Ceļu policisti izveidoja mākslīgu un nepamatotu barjeru, liedzot autovadītājiem novietot savus auto tur, kur ikdienā tās tiek atstātas bez problēmām (jāpiebilst, ka atsevišķi auto bija tikuši tālāk par policijas barjeru - kā un kāpēc nav mans uzdevums pētīt, bet šķiet interesanti, ka daži tomēr ir vienlīdzīgāki par citiem).
  • Neatliekamā medicīniskā palīdzība - pārpildītajos autobusos ģībstoši cilvēki ir viens, bet neatliekamās palīdzības brigādes nenorīkošana Buru parādes vērošanas vietā (pie Mangaļsalas mola) - tā jau ir klaja neizdarība. Karstums, cilvēku pūlis un bīstama vieta, kur uz slideniem akmeņiem traumas šodien guva vairāki cilvēki.

Lai nu kā, Rīgas iedzīvotāji un viesi varēja priecāties par skaisto skatu, bet tomēr rūgtums ir palicis, jo no organizatoru puses netika izdarīts viss augstākajā līmenī, pat ne tuvu tam.

P.S. Burinieku bildes Fotoblogā ;)

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 29. jūlijs 2013 17:47 cerite

Nu jā, bet tiem kuriem nav ( piemēram, kuri elektroniski deklarējuši dzīvesvietu savu) tiem piektdien pa 10,50ls būtu jāskrien pēc izziņas, lai svētdien varētu droši mājās nokļūt :D

lizakrum 29. jūlijs 2013 16:43

Jā, mēs arī sēdējām autobusā sastrēgumā. Cik nu sēdējām. Šoreiz tas bija tiešām nepārdomāti. Ja godīgi, ja ne bukletiņa, es pat neiedomātos, ka var uz Mangaļasalas Mola apskatīties burniekus (kaut kā tik tālu neaizdomājos). Turp aizbraucām bez problēmām, jo izbraucām jau ap 9 no Rīgas, taču atpakaļ... Lai arī nesagaidījām pašas beigas, ļoti ilgi sēdējām sastrēgumā. Es pat nezinu, kas bija vainīgs - papildus norīkotie reisi, jo divi sabiedriski nevarēja izmainīties, ceļš par šauru, plus vēl mašīnas, kas novietotas uz pagriezieniem tā, ka tas viss bija padarīts vēl traģiskāk. Mašīnas līkumos un vēl, vietās, kur skaidrs, ka mašīnas nevar likt! Tas visu sarežģīja...
taču viss bija skaisti, z''el jau, ka nebija buras. bet tik un tā, redzēt buriniekus dodamies prom - bija tā vērts! Ja vien būtu padomāts arī par WC. Jo ja visa diena tiek pavadīta tur, cilvēkiem rodas dabīgā vajadzība. Par to tiešām nebija padomāts.

Linduchy 29. jūlijs 2013 13:53 Noelle

Jā, lielie burinieki neuzvilka pilnas buras tieši vēja problēmu dēļ, bet tur nu neko nevarēja darīt - vējam nevar pavēlēt, kurā virzienā jāpūš :)

Noelle 29. jūlijs 2013 13:01

Mēs nespērāmies kuģus skatīties uz Mangaļiem - palikām uz Andrejostas mola, kur skats bija lielisks. Vienīgi - no "buru parādes" tāds čušs vien bija, jo burinieki gan brauca "parādē", bet buras uzvilktas bija reti kuram. Pieļauju, ka tas dēļ bezvēja, līdz ar to, teiksim, ka "nepārvaramā vara" :)
Starp citu - svētdien ap plkst. 7.00 no rīta apskatīt buriniekus varēja no visiem leņķiem turpat krastmalā. Vajadzēja tik saņemties, lai pamostos tik agri. :)

Linduchy 29. jūlijs 2013 12:22 Spotorno

Šoreiz es nerunāju par pasākumiem centrā, tie bija super...pat man nav kur īsti piesieties ;)

Linduchy 29. jūlijs 2013 12:20 Rebeka

Nu re, un te ir vēl viena lieta, kuru pieminēju - sastrēgumi ceļā uz Mangaļsalu...ļoti daudzi cilvēki/autovadītāji sūdzējās, ka tieši šodien šajā maršrutā nu gan vajadzēja ceļu policijas ekipāžas, jo īpaši pie Jaunciema gatves un uz tilta :S
Ja ir norīkoti autobusi, bet tie stāv sastrēgumā (no atsevišķiem cilvēkiem dzirdējām, ka ceļā pavadītas 2.5 stundas), tad baigā jēga tiem autobusiem, ja tā arī paliek stāvot Sarkandaugavā vai tās apkārtnē :D

Cerīte 29. jūlijs 2013 12:16

:D:D

Cerīte 29. jūlijs 2013 12:13 Sieviešuklubs.lv

Man piemēram visu laiku mājās ir deklarācijas pap\īrs.

Rebeka 29. jūlijs 2013 11:50

Gan jau bija tie papildus reizi, tikai stāvēja visi sastrēgumā (es pieļauju šādu variantu), jo kad mēs braucām ar laivu vietā kur redzams ceļš, tur uz dambja stāvēja tikai autobusi, kādi 4 pēc kārtas...

hiperkeri 29. jūlijs 2013 11:42

miljonsvērto autobusu spožums un posts:D:D

Rebeka 29. jūlijs 2013 11:38 cerite

Oi sorry ne no tā profila ierakstīju :)

vecsprofils 29. jūlijs 2013 11:31

Par to auto, es domāju, ka būtu jāsaprot, ka tieši pie vanšu tilta vai tuvu tam auto nekur nenoliksi, tāpēc auto būtu jāizmanto tikai daļēi, nobraucot lielāko ceļa daļu un pārdaugavā kaut kur novietot to auto, kājām ejot pāri tiltam. Mēs arī tā darījām, aizbraucām ar auto līdz Meža ielā pārdaugavā esošai baznīcai, tur nolikām mašīnu un paši kājām gājām līdz mērķim. Žēl bija tos auto, kuri tur cenšās piebraukt tuvāk un bakstās korķos.... pašiem taču jāsaprot un jārīkojas racionālāk. Rīgā vispār ar bezmaksas autostāvvietām centrā ir bēdīgi.

Nevarētu teikt, ka origanizatoriskā puse nebija laba, jo es, savukārt, nodomāju pretējo, skatos, ka pat WC blakus bija arī izlietne, kur rokas nomazgāt, ko nekad nebiju novērojusi iepriekš. Soliņi sēdēšanai arī bija pietiekoši.
Par neatliekamo nemācēšu teikt, nepievērsu tam uzmanību, lai gan domāju, ka kāds auto tik un tā nostāk stāvējis, iespējams ne pašā teritorijā, bet nostāk.

Man patika pastaigāt, bet pūlis ir un paliek pūlis, pārsvarā no tā izvairops, bet retumis uz tāda tipa pasākumiem varu arī pastaigāt :)

Sieviešuklubs.lv 29. jūlijs 2013 11:27 cerite

Kur tad viņi svētdienā to deklarāciju dabūtu :D

Linduchy 29. jūlijs 2013 11:11

Pasākums pats par sevi bija lielisks, ļoti skaists, bet organizatoriskā puse tiešām bija ļoti, ļoti pavirša :S
Mums beigu beigās viss atrisinājās un mēs varējām vērot buru parādi, bet tiešām žēl tos cilvēkus, kas brauca un netika līdz galam (paģība vai bija tuvu tam un nolēma neturpināt ceļu)...un tos, kuri vispār nespēja iekļūt sabiedriskajā transportā :S

Cerīte 29. jūlijs 2013 11:01

Nu nezin gan-man radinieki no Mangaļiem 1oo proc visu vainu lika uz privātajiem ,kas jau no paša rīta brauca un lika mašinas krustu šķērsu.Es esmu maksimāliste-būtu likusi iebraukšanu tikai sabiedriskajam transportam un vietējiem uzrēdot deklarāciju.

Nikte 29. jūlijs 2013 10:59

Iepriekš bija izsludināts,ka tiks norīkoti papildus reisi,bet viss kā parasti,solīt sola,bet nedeva :) Bet kopumā taču svētki bija jauki ;)

avokado 29. jūlijs 2013 10:44

Žēl,ka atpūta izvērsās haosā.
Nakts bildes esot ļoti skaistas.