Bīstams failu šifrēšanas datorvīruss

Linduchy
Linduchy 17. decembris 2014 17:58
2112

Pēdējā laikā Latvijā konstatēta bīstama izspiedējvīrusa CTB Locker izplatīšana. Datora inficēšanās ar ļaunatūru notiek lietotājam apmeklējot leģitīmas interneta vietnes. Lai inficētos, interneta lietotājam nav jāveic nekādas papildu darbības. Dators tiek inficēts automātiski, ļaunatūrai atrodot izmantojamas Java, Adobe Flash spraudņu, kā arī citas interneta pārlūka ievainojamības.

Pēc datora inficēšanas datorvīruss šifrē lietotāja datus, par atšifrēšanas atslēgu pieprasot izpirkuma maksu.

CTB Locker datorvīrusa inficēšanas riskam pakļauti Microsoft Windows operētājsistēmas lietotāji.

CERT.LV aicina interneta lietotājus veikt operētājsistēmas, programmatūras un interneta pārlūka spraudņu atjauninājumu uzstādīšanu, kā arī nodrošināt sava datora aizsardzību ar antivīrusa programmatūru. Lai pasargātu datoru no failu zuduma, CERT.LV aicina veidot rezerves kopijas.

Ja tomēr inficēšanās jau notikusi, nekādā gadījumā neveiciet apmaksu datu atskriptošanai. Naudu Jūs pārskaitīsiet, bet visticamāk, ka rezultāts būs nulle!

Informācija: https://cert.lv/resource/show/596

 

 

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
lauruxs 18. decembris 2014 14:35

O paldies par info man kā reizi šodien izleca paziņojums, ka policija ir bloķējusi manu datoru un jāmaksā 100 eiro lai atbloķētu, protams ka neuzķēros, aizvēru ciet un viss ok. Būs jāpaprasa brālim lai pārbauda datoru.

Nikte 17. decembris 2014 18:53

Es neko tāpat nejēdzu datoros,bet pateikšu vīram ;)