Bij arī sniegs . . .

chika
chika 28. decembris 2015 16:06
1147

Tad nu es pirmā no visām – jo uznāca iedvesma un miegs ir aizbēdzis šodien no manis.

Gada pēdējais mēnesis iesākās visai pelēcīgs – ne vien laika ziņā, jo ārā no sniega ne miņas, bet arī veselības ziņā. Tad nu saņēmos – jo neko citu darīt nedrīkstēja un izlaboju savas palaidnības, kas iepriekš bija sastrādātas – tagad ir viss vislabākajā kārtībā un atliek tik vien pūst un elst, un velties pa gultu kā begemotam. Jo gulēt varu visu cauru dienu, ja vien “maziem gariņiem” nebūtu brīvlaiks un “nečivinātu visu laiku pie auss” – bet guļu tiešām kad vien ir tāda iespēja, jo negribas nokavēt kādu atpūtas mirkli pirms lielā darba.

Laiks ir paskrējis ļoti ātri, laikam jau tāpēc, ka 1x nedēļa braucu apraudzīt Rīgu un vai 4.tramvajs ir vietā. Joprojām nekas nav mainījies.

Tad nu pirms svētkiem bija uznācis lielais strādāt gribošais  čaklums un tika uzadīta šallīte un zeķes māsas puikam un vienas rāpojamās zeķes mazākai princesei. Tik nezinu, kurš aizmirsa nobildēt tos mākslas darbus, tad nu nebūs ko jums atrādīt.  Lasīts nekas netika, tik vienīgi kāds žurnāls, kas bij ieklejojis manā plauktā, jo tiešām viss brīvais laiks tika nogulēts uz nebēdu!

Tad nu nedēļu pirms svētkiem tika sagaidīts un arī pavadīts pirmais sniegs šai ziemai.

Svētkos tika apgāztas dažas patiesības vai arī mīts – nu sauciet kā gribiet. Tad nu mūsmājās šogad eglīte stāv nedaudz slīpi, jo nu nekādi nesanāca to stalti un taisni nostādīt, jo nekur jau arī nav teikts, ka viņai ir toč jābūt taisnai, tās ir tikai mūsu iedomas. Un nākamais lauziens bija par ēdienu – tā kā svētku vakaru sagaidam ģimenes lokā un nekur nedodamies, tad, protams, daudz nevajag – šogad pilnīgi pietika ar rosolu, pupiņu salātiem un lavašu ar vistu, pašu ceptas piparkūkas un viss. Jā – nekādu kartupeļu un karbonādes, jo tie jau ir katros lielos vai mazos svētkos, tad nu šoreiz bez. Un neviens no manējiem nesūdzējās. Piparkūkas bija bērnu ceptas, tad nu tas vēl varēja ēst otrā dienā.

Esmu ieviesusi tādu mūsu tradīciju, ka Ziemassvētkos un Vecgada dienā bērni cep piparkūkas un var izpausties pēc sirds patikas.

Šogad arī Vecgada vakarā nav plānots nekur doties un daudz izēsties. Jauno gadu sagaidīsim tā ļoti mierīgi mājās. Vot tikko atcerējos vienu no iepriekšējiem gadu sagaidīšanas svētkiem mājās – bija labi, bet gads pēc tam bija smagu pārbaudījumu pilns. Jo cik atceros, tad manā dzīvē ir tā, ka, jo skaļāk gadu sagaidīsi, jo mierīgāks tas būs visu atlikušo gadu. Nu re – nu tā tie ticējumi rodas – no dzīves patiesībām. 

Konkurss: Kas jauns decembrī?

20151008140647-14371.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 30. decembris 2015 21:31

Es nemaz nezināju, ka ir ticējums/māņticība par egles taisnumu :D

Shalako 30. decembris 2015 16:53

Jauki un gaiši svētki! Man arī tādas pašas sarkanās un dzeltenās virtenes (inlove)