Balles etiķete

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. septembris 2015 13:04
3239

Ko der ielāgot, apmeklējot balli? Iepazīstina etiķetes konsultante 

Rudens ir laiks, kad pēc aizvadītās vasaras sezonas biežāk norisinās dažādas balles gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Viena no labdarības ballēm, kas Rīgā notiks jau šomēnes, ir grandiozā Martas masku balle, kurā saziedotos līdzekļus izmantos, lai iegādātos medicīnas iekārtas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurģijas nodaļas vajadzībām. 

Rīga jau izsenis ir bijusi vieta ar izsmalcinātām un spēcīgām balles tradīcijām, kas pēc neatkarības atgūšanas kļuva arvien populārākas un atguvušas agrāko spozmi. Bet kāda ir balles etiķete, kas būtu jāievēro ikvienam, kas nolēmis apmeklēt šādu skaistu pasākumu? Skaidro etiķetes, protokola, galda un saskarsmes eksperte Aija Strautmane. 

Apģērbs vīrietim

Ballē vīrietis ierodas smokingā (Nekādā gadījumā nedrīkst ierasties frakā, ja tas nav norādīts ielūgumā). Jāierodas tajā apģērbā (un tas nav apspriežams), kāds ir ierakstīts ielūgumā. Oficiālā pasākumā smokingam ir jābūt melnā krāsā, neoficiālā – tas var būt jebkuras krāsas. 

Apģērbs sievietei

Ballē sieviete ierodas garā vakarkleitā līdz zemei. Kleitai ir jābūt svinīgai un pašūtai no laba auduma. Oficiālā ballē sievietes pleci un rokas jāapsedz ar šallīti vai jāvelk tāda kleita, lai nebūtu atkailinātas rokas un krūšu daļa. Privātā ballē sieviete var izvēlēties – vilkt atkailinātu vai neatkailinātu kleitu. Atceries – raibas, punktotas, svītrainas kleitas nav piemērotas - svinīgā ballē jāierodas ar vienkrāsainu kleitu, akcentē etiķetes konsultante.

Sievietes frizūra

Vakara frizūru sieviete veido tikai tajā gadījumā, ja vīrietim mugurā ir fraka. Citos gadījumos sievietei nepieciešama vienkārša, glīti saveidota frizūra.

Sievietes un vīrieša uzvedība

Ja uz balli ierodas precēts pāris, vīrs ņem sievu zem labā elkoņa. Ja pāris nav precēts, bet viens otru pavada uz balli, vīrietis ņem sievieti zem kreisā elkoņa.

Ko der ielāgot?

Dodoties uz balli, nevajadzētu lietot pārāk spēcīgas smaržas. Nav pieļaujama košļājamās gumijas košļāšana. Turklāt ne ballē, ne pirms tās nevajadzētu smēķēt, jo cigarešu aromāts var traucēt pārējiem viesiem. Smokings un vakarkleita nesader kopā ar cigaretēm. Ballē nevajadzētu pārlieku aizrauties ar alkoholisko dzērienu lietošanu, atgādina Strautmane.

Balles norise

Martas masku balles idejas autore un projekta koordinatore Sveta Leva iepriekš informēja, ka balle norisināsies viesnīcā "Grand Palace Hotel" Vecrīgā, Pils ielā 12, piektdien, 25.septembrī. Tā sāksies plkst. 22.00 un ilgs līdz rītam. Balles viesus priecēs burvju mākslinieks Mr.Fox, grupa "DaGamba", operdziedātāji Inese Galante un Sergejs Jēgers, māksliniece no Gruzijas Anna Motsonelidze, dziedātājs Roberto Meloni. Pasākuma organizatore, Radio SWH+ balss Natālija Olesik kopā ar radiogeišu Ievu Adams iejutīsies vakara vadītāju lomā. Pasākuma laikā norisināsies atbalstītāju sarūpēta labdarības izsole.

Daļa no ienākumiem, ko organizatori saņems par balles ieejas biļetēm, tiks izlietoti, lai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroķirurģijas nodaļas vajadzībām nopirktu augstas izšķirtspējas binokulāro mikroskopu, kas sniedz iespēju precīzi un kvalitatīvi noteikt galvas un muguras smadzeņu audzēju diagnozi neiroonkoloģiskajiem pacientiem operācijas laikā un klasiskā pēcoperācijas izmeklēšanā.

Līdzekļu vākšana norisināsies sadarbībā ar "Sergeja Jēgera labdarības fondu". 

Pagājušajā gadā "Martas balle" norisinājās pirmoreiz – tās laikā tika saziedoti vairāki tūkstoši eiro, lai bērni no maznodrošinātām ģimenēm visu 2015.gadu varētu nodarboties ar sportu, garīgi un fiziski attīstīties. Pagājušajā gadā "Martas ballē" piedalījās vairāk nekā 400 viesu, tostarp sabiedrībā pazīstamas personības.

Pasākumu atbalsta „Sergeja Jēgera labdarības fonds”,„Transferta”, „Concierge Latvia”, „Daily Print”, „Ermetino Solutions”, „PRIKE Latvija”, „La Casa Del Habano”, PREMIUM CHOCOLATE, BIBIDATI, „Sapņu studija”, "Studia poligrāfijas aģentūra", „Rīgas piena kombināts”, KONIG DISTRIBUTION, “Lietas MD”, „Reaton, LTD”, „Al Sound”, „FREY WILLE GmbH & Co. KG”, „Imperial Torte Wien”, „Veuve Clicquot Champagne House”, „Berndorf Besteck-Tafelgeräte GmbH”, „Sabine Gaar”, „Vladlena Art Dolls”.


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Marta Marta 7. septembris 2015 22:01

Ļoti patīk šī kundze (Y):)