Augusta punkts...nē, tomēr daudzpunkte

Autors: Linduchy, 2016. gada 1. septembris, 11:32:45
Augusta punkts...nē, tomēr daudzpunkte

Ja pieņemt, ka cilvēks instinktīvi tiecas pēc brīvības, ka vienmēr pastāv iespēja mainīt pastāvošo kārtību, tad, iespējams, tu varēsi mainīt pasauli uz labo pusi. /Noams Čomskis/

Prieks, laime un smaids, asaras un skumjas, izmisums, cerības stars, draudzīgs plecs un palīdzīga roka. Augustā dzīve nežēlīgi nolika mani uz lāpstiņām, bet es apgriezos otrādi un centos ar smaidu uz lūpām vērot skaistās zvaigznes, lai arī acīs mirdzēja asaru pērlītes. Pārmaiņas dzīvē reti kad ir vieglas...

20160901113515-80565.jpg

/Gleznas autore: Anitra Bērziņa/

Lai aizmirstos un atslēgtu prātu no haotiskā domu lidojuma par dzīvi, valsti, visu notiekošo, centos savu ikdienu papildināt ar kaut ko skaistu un gaišu – izpaudos virtuvē, lasīju grāmatas, ļāvos mūzikas vilinājumam, priecājos par rudens ziediem, izbaudīju kino piedāvājumu un vasarīgi uzjautrinošu teātri, atbrīvojos no nevajadzīgām lietām un ieliku pamatus savai „nākotnei“.

Dzīve ir teātris. Teātris ir dzīve.

20160901111257-69901.jpg

Augusta sākumā devos uz šovasar pirmo (un, diemžēl, arī vienīgo) brīvdabas teātra izrādi „Saimnieks meklē saimnieci“. Izrāde uzjatrinoša jampadrača veidā pasniedza skatītājiem „visu patiesību“ par TV šoviem. Viegla, smieklīga, izklaidējoša, ar morāli – būt uzmanīgiem ar savām vēlēšanām, jo tās mēdz piepildīties visnegaidītākajās izpausmēs.

Muzikālais vilinājums.

Šajā vasarā ir bijusi ārprātīgi piesātināta kultūras dzīve – festivāli, koncerti, pasākumi. Nereti tie pārklājās, tāpēc nācās pamatīgi apsvērt, kuru no foršajiem pasākumiem apmeklēt. Ticiet man, ja es sevi varētu uz brīdi klonēt – pacenstos neatteikt un būt klāt visur. :)

20160901111653-24290.jpg

Īpaši man gribētos izcelt Summertime festivālu. Ineses Galantes fonda rīkotie koncerti vienmēr izceļas ar kvalitāti un smalku gaumi. Šoreiz izbaudīju  portugāļu fado un afrikāņu ritmus. Vienkārši skaisti! Sasildīja gan miesu, gan dvēseli, neskatoties uz laikapstākļiem. Paldies rīkotājiem, paldies māksliniekiem. Ja līdz šim tev nav sanācis apmeklēt Summertime festivālu, atzīmē, ka šis ikvasaras pasākums ir noteikti jāizbauda!

Augusta viducī devos uz TV3 pilngadības ballīti Cabaret noskaņās. Pasākumam bija vairāki trūkumi. Ugunsgrēka aktieru iepīšana visā tajā šovā man likās absolūti lieka – kā zīda bante āzim (piedodiet, mani vienkārši absolūti neuzrunā Ugunsgrēks un tā seklums). Toties es izbaudīju Cabaret muzikālo sniegumu un fantastiskos Amoralle tērpus – bauda acīm! Paldies māksliniekiem par centību. Kā jau dzimšanas dienas ballītēm pienākas, neizpalika arī dzirkstošs vīns un gardas kūciņas.

20160901111849-83489.jpg

Mēneša izskaņā devos baudīt Origo Summer Stage festivāla piedāvāto Melo-M koncertu. Sniegums bija vasaras atvadām piemērots – diezgan sērīgs. Toties uzstāšanās beigās izpildītā „Dzimtā valoda“ – ak, es knapi valdīju asaras. Tajā dziesmā ir kaut kas TĀDS, kas aizkustina dvēseles stīgas.

20160901112014-55657.jpg

Augusta pēdējā nedēļas nogalē notika Jelgavas Piena, medus un maizes svētki. Muzikālās programmas piedāvājumā mani patīkami pārsteidza ElektroFolk sniegums. Man ir neizsakāms prieks, ka jaunieši turpina novērtēt un izkopt latviešu kultūru un mantojumu, muzikāli papildinot latviešu tautasdziesmas mūsdienu jaunatnei saprotamākā un pieņemamākā formātā. Forši!

Lielais ekrāns.

Vasaras pēdējā mēnesī man beidzot radās brīdis dažu filmu noskatīšanai. Iepriekš jau rakstīju savas pārdomas par vilšanos un garlaicību, skatoties Džeisona Borna jaunāko filmu, kā arī patīkamo pārsteigumu, skatoties komēdiju „Kara suņi“.

Kā augusta TOP filmas es gribētu atzīmēt divas, manuprāt, lieliskas filmas. Pirmā no tām – „Kapteinis Fantastika“. Jāsaka atklāti, ka parasti pirmo vērtēju filmas plakātu – tas mani neuzrunāja, bet nolēmu tomēr noskatīties šo filmu. Tā lika pamatīgi domāt, vērtēt un salīdzināt. Filma ir par cīņu ar sevi, cīņu ar sabiedrības un sistēmas uzspiestajām normām – uzdrošināties dzīvot savādāk, tuvāk dabai, novērtējot tās sniegtos labumus, mācoties, sajust dabas skarbumu, novērtēt dzīvē patiesi svarīgo. Šī filma noteikti ir jāredz!

Dzīve ir komēdija, kuru ir sarakstījis sadistisks komēdiju rakstnieks...

Augusta saldajā ēdienā man bija pataupīta jaunākā Vudija Alena filma „Smalkās aprindas“. Filma – bauda! Vonijas lomai izvēlētā Kristena Stjuarte gan mani nu nekādi neuzrunāja un nepārliecināja, tomēr uz filmas kopējā fona viņa bija sīkums, jo režija, stāsts, operatora darbs, aktierspēle, dekorācijas – LIELISKAS! Nedaudz banāls mīlas stāsts elegantā mērcītē. Ir jāredz!

Ceļojums laikā un telpā.

Augusta agrie rīti klusumā ar kafijas krūzi, vēlie vakari ar vīna glāzi, garie pārbraucieni vilcienā – un vienmēr kāda grāmata ceļošanai laikā un telpā. Paldies izdevniecībai „Zvaigzne ABC“ par iespēju augustā lasīt lieliskas grāmatas. Ilzes Eņģeles grāmata „Solo vijolei un termometram“ asprātīgā un uzjautrinošā veidā pasniedza stāstu ar medicīnisku ievirzi, lai arī brīžiem tiešām bija žēl galveno varoni. Mērijas Simses grāmata „Melleņu vasara“ bija vienkārši burvīgs vasaras stāsts ar melleņu kēksiņu smaržu un garšu. Keitijas Fordes romāns „Franču dēka“ notrausa putekļus no senlietu tirgotavas un ierūsējušām attiecībām.

20160901112238-50387.jpg

Mēneša izskaņā man aptrūkās lasāmvielas, tāpēc nolēmu pārskatīt mammas grāmatu plauktu. Augustu noslēdzu ar Viktora Igo „Parīzes Dievmātes katedrāli“ krievu valodā. Sākumā gāja lēni un grūti. Jau likās, ka es vienkārši nespēšu visu to drūmumu izlasīt – pārāk nomācoši, pārāk netaisnīgi, pārāk tumši, smagnēji un smeldzīgi. Biju izmocījusi pusi no grāmatas, tad paņēmu pāris dienas brīvas no lasīšanas. Tā kā man ļoti nepatīk atstāt kaut ko pusdarītu, tad 31. augusta vakarā izlasīju atlikušo grāmatas daļu vienā elpas vilcienā – notikumu gaita aizrāva, arī teksts vairs nelikās tik smagnējs, neskatoties uz drūmajiem stāsta notikumiem. Varbūt palīdzēja pīlādžu vīns. :D

Gastronomiskās izvirtības.

20160901112439-34809.jpg

Vīna un garda ēdiena augustā netrūka. Gan priekos, gan skumjās izpaudos virtuvē, gatavojot gan ierastus un pārbaudītus ēdienus, gan ļāvos eksperimentiem. Un kulināros šedevrus papildināja vīna baudīšana.

20160901112526-92129.jpg

Forši, ka ir superīgi cilvēki apkārt, ar kuriem var baudīt dzīvi. Mans augusts nav iedomājams bez maniem draugiem. Paldies jums visiem, ka bijāt un esat man blakus. Es jūs visus mīlu un novērtēju, ka katrs no jums ir ienācis manā dzīvē! Dzīves laime ir tad, kad tu saproti, ka tev dzīvē ir patiesi draugi, nevis tikai 1000 nepazīstamas sejas Facebookā. :)

Tieši to arī novēlu jums visām –

Lai dzīvē vienmēr blakus ir PATIESI draugi!

Linda

20160901111108-73008.jpg