AUDIO: Kādas garšvielas Tu izmanto ēdiena gatavošanā?

23. aprīlis 2010 12:00
504

Pareizi lietotas garšvielas ēdienu pārvērš, padara to aromātisku, garšīgu, ēstgribu veicinošu. Bet pielikt garšvielas attiecīgam ēdienam, vajadzīgās devās nav tik viegli.

{smallpic:1}

Garšvielas lietotas jau akmens laikmetā, kad pirmatnējais cilvēks medījuma gaļas garšu uzlaboja ar meža augiem, saknēm un ogām. Arheoloģiskie atradumi liecina, ka vēlajā akmens laikmetā cilvēki jau pazinuši ķimenes, magones un pastinaku. Laika gaitā ēdiena gatavošanā ir izmantotas arvien jaunas garšvielas un izzināta arī to iedarbība uz organismu.

 

Studijas viesi: diētas ārste Lolita Neimane, zemnieku saimniecības "Vecapēni" saimnieks Mārtiņš Kaugars.

NOKLAUSIES RADIO RAIDĪJUMU!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
olchen 23. aprīlis 2010 12:38

neleitoju garšvielu maisījumus (izņemot kariju). Ļoti labi mums aiziet svaigi maltie pipari (gan melnie, gan 4 piparu maisījums), koriandra sēklas, rozmarīns, baziliks, timiāns, pētersīļi, dilles, lociņi, zira. Dažādos ēdienos izmantoju vēl safrānu, muskatriekstu. Gan jau ir vēl kaut kas, tikai piemirsu :)

23. aprīlis 2010 11:38

Karijs pie vistas gaļas ēdieniem. Tad vēl Santa Marija ''Vidusjūras garšaugu maisījums'' karstmaizītēm, salātiem un makaroniem ar laša mērci. Uz palodzes diedzēju kreses, Lieldienās pie vārītām oliņām super! :) Vispār neko daudz par garšvielu pareizu lietošanu nezinu, bet vēlos uzzināt!