Atskats uz Riga Fashion Mood...jo BEIDZOT ir zināma uzvarētāja!

Autors: Linduchy, 2013. gada 28. oktobris, 12:57:58
Atskats uz Riga Fashion Mood...jo BEIDZOT ir zināma uzvarētāja!

3. un 4. oktobrī Spilves lidostas ēkā tika organizēts astotais Riga Fashion Mood. Šajā pasākumā savas kolekcijas demonstrēja 15 vadošo un jauno Latvijas dizaineru.

Jaunajiem modes dizaineriem šis pasākums bija lieliska iespēja parādīt sevi, gūt nenovērtējamu pieredzi un piedalīties Latvijas Modes palātas un Riga Fashion Mood izsludinātajā konkursā, kura galvenā balva – EUR 1000 savas kolekcijas rūpnieciskai izstrādei un realizācijai sadarbībā ar Latvijas dizaina konceptveikalu Taste Latvia. Papildus tam uzvarētājam tika piedāvāta iespēja apgāut biznesa kursu ''Uzņēmuma vadīšana modes industrijā'' sadarbībā ar Banku augstskolu.

Skan vilinoši? Domāju gan! Tāpēc nav brīnums, ka šim pasākumam pieteicās 27 jaunie dizaineri ar savām kolekcijām. Pēc starptautiskas žūrijas vērtējuma finālam tika atlasītas 6 kolekcijas.

20131028125308-88722.jpg

Zane Poriete. Koša, krāsaina kolekcija. Manuprāt, ļoti atbilstoša Latvijas pelēkajam klimatam. Šādos tērpos, kas ir gatavi valkāšanai, uz ielas Tevi pamanīs, atskatīsies un ilgi atcerēsies.

20131028125335-79854.jpg

Arvils Linde. Dizaineris prezentēja diezgan savdabīgu kolekciju. Jāsaka, ka tomēr nav manā gaumē – pārāk drūmi un pārāk bezformīgi. Bet, ja ņem vērā, ka drūmie toņi un bezformīgie apģērbi ir topā, tad noteikti šī kolekcija uzrunāja daudzus.

20131028125407-94390.jpg

Eva Borherte. Jāsaka godīgi, ka jutos pārsteigta, kad uzzināju, ka tieši šī jaunā dizainere ir izpelnījusies žūrijas augstāko vērtējumu. Tērpu kolekcija dažos vārdos – viss, kas bijis omes skapī, uzvilkts modelēm virsū, vietām apsiets ar papildus drānu gabaliem. Sievišķīgums šajā kolekcijā ir nulle. Un jau atkal drūmie toņi. Šajā kolekcijā reāli pietrūka dzīvesprieka – manas subjektīvās domas. Bet, ja reiz žūrija atzinusi par galvenās balvas vērtu, tātad daudziem patika, ieinteresēja...un būs iespēja iegādāties Taste Latvia veikalā.

20131028125440-92569.jpg

Ērika Rudika un Elīna Gorjačkina. Abas jaunās dizaineres prezentēja savus tērpus tandēmā. Interesanti, pamanāmi tērpi, smalks roku darbs, KRĀSAS (ar lielajiem burtiem, jo tiešām daudzām kolekcijām trūkst krāsu). Lieliski! Abām meitenēm ir potenciāls. Domāju, ka tuvākajā nākotnē vēl dzirdēsim atzinīgus vārdus par šo jauno dizaineru veikumu un sasniegumiem.

20131028125506-20158.jpg

Dana Jasinkeviča. Ideāli mētelīši! Koši, krāsaini, dzīvespriecīgi tērpi. Viss gatavs valkāšanai. Domāju, ka šai dizainerei ir labs potenciāls. Galvenais mērķēt augstāk un uzdrīkstēties. Noieta tirgus šādiem dzīvespriecīgiem tērpiem ir garantēts.

20131028125529-24474.jpg

Agnese Eiduka ar zīmolu Halarah. Interesanti tērpi svinīgiem pasākumiem. Saskaņotas krāsas, bez pārspīlējumiem. Varbūt atsevišķi tērpi likās ne manai gaumei atbilstoši, bet kopumā ļoti laba kolekcija.

Par pasākumu kopumā – prieks, ka tiek dota iespēja jaunajiem dizaineriem parādīt sevi, jo mode nudien ir tā lieta, kuru latvieši ir spējīgi eksportēt. Mums ir idejas, mums ir prasmīgas rokas un mēs esam strādīga, centīga, kārtīga tauta!

Atsevišķs cepums organizatoriem par vietas izvēli. Savdabīga, bet ļoti forša vieta. Ideāla atmosfēra modes pasākumiem. Tikai ir viens BET - vēsā laikā skatītāji var sasildīties ar kokteiļiem, mēteļiem utt., bet tērpu demonstrētājiem gan ir jāpiecieš drēgnums. Ceru, ka neviens no mazajiem baskājainajiem modelīšiem (HEBE, PETRA.LV) nesaķēra iesnas un klepu pēc šī pasākuma ;) 

Attēli: www.latvianfashion.lv

Kura jaunā dizainera tērpi uzrunāja Tevi?