Atskaņas no svētku koncertiem. Sajūtās dalās Sieviešu Kluba mūzikas blogere

Autors: , 2011. gada 21. novembris, 00:00:00
Atskaņas no svētku koncertiem. Sajūtās dalās Sieviešu Kluba mūzikas blogere

Lāčplēša diena igauņu skaņās, tā ir visvieglak raksturot manu pagājušo nedēļas nogali.. Tā kā piektdiena man ir darba diena, cerība bija paspēt uz Skyforger koncertu un tad turpināt Palladiuma virzienā.. Tā vietā, baudīju mirkli Vecrīgas svīnīgās noskaņas, apmeklēju Brīvības pieminekli un iedzēru kafiju pirms vakara garā plāna izpildes.

Vakara plāns..:

• Skilla

• Iiris

• Ewert and The Two Dragons

DJ Toms Grēviņs un Uldis Rudaks

Viss vakars bija ļoti piesātināts ar skaņām, izjūtām un kvalitatīvu mūziku un iespaids ar mani palika arī ilgi pēc tam.. Varētu pat teikt, ka biju uz mini-festivālu vai trim koncertiem.. jo par spīti tam ka divas no grupām, kas spēlēja skaitījās iesildītāji, viņu kvalitāte, enerģija un atdeve nebija mazāka, kā vakara zvaigznēm, grupai, ko iepriekš jau esmu pieminējusi – Ewert and The Two Dragons.. Īsumā varu teikt, ka dzīvajā viņi ir daudz labāki nekā ierakstā un man tas bija tieši tas, kas vajadzīgs rudens ieskaņai un valsts svētku svīnēšanai, jo, lai gan visas trīs grupas ir no Ziemeļiem, kopīgā vakara enerģijā, bija kaut kas tāds ,kas tomēr liek arī atcerēties pašai savu tautu, tās izcelsmi un justies par to labi.

Sāksim ar sākumu.. :)

Par pašu vietu, jau esmu stāstījusi, un no iepriekšējās reizes nekas īpaši nav mainījies, tāpēc runāsim tīri par mūziku.. 

Skilla – zviedru meiteņu rokgrupa, kas ļauj vakaram iesilt un rada īsto noskaņu.. Lai gan varu teikt, ja būtu viņu vakara daļu nokavējusi neko daudz nebūtu zaudējusi, nevaru teikt, ka mūzika būtu slikta, tikkai to, ka viss pārējais vakars bija daudz spilgtāks un bagātīgāks, manuprāt pēc garas dienas labai atpūtai atbilstoša mūzika, kā arī jauks atspēriena punkts manam pārējam vakaram..

Pēc mirkļa zviedru apvienībai sekoja igauņu grupa Iiris ar Iirisu Vesik priekšgalā.. Pretstatā tīri meiteņu alternatīvajam rokam, Iiris sniedza foršu enerģijas devu.. Grupas skaņā apvienojas kautkas no Björkas, Emīlijas Autumnas un Kerli ar mūsdienu igauņu alternatīvās mūzikas sajūtu.. Sirsnīga attieksme un patiess prieks būt skatītāju priekšā, kā arī savu kolēģu cieņa.. brīnišķīga kombinācija, kas liek nepacietīgi gaidīt pasākuma kulmināciju. Iirisai ir īpaša skatuves klātbūtne, pati soliste ir aktīva, neparasta, ugunīga enerģijas bumbiņa..

Viņu pat varētu saukt par mūsdienu modernā roka Alisi brīnumzemē, ar to kā viņas iztēle strādā radot mūziku un skatoties uz pasauli, viņas bezgalīgo kustības plūsmu uzstājoties un brīnišķigo saskaņu ar pārētiem grupas locekļiem, viņa spēj uzburt pārdabisku ainu, dot cerību un vēlmi samīļot šo mazo brīnumu..

Ewert and The Two Dragons dzīvajā. Kā jau minēju pat labāki nekā ierakstā! Man patika viņu nepārspējamā skaņas un instrumentu kontrole, tas, ka, lai piepildītu telpu un radītu atmosfēru viņiem nav nepieciešams lēkāt pa skatuvi un aizrauties ar uzkrītošiem šova elementiem.. pietiek tikai ar viņu klātbūtni un attieksmi un to ka var just ka viņi šeit jūtās kā mājās.. Grupa dziedāja gandrīz visas jaunākā albuma dziesmas, kā arī neaizmirsa iepriekšējā albūma populārākās un iemīļotākās, publika dejoja, dziedāja līdzi un jutās labi.. Tā bija atklāta, godīga un izjusta uzstāšanās, kas manuprāt bija neaizmirstama.. visa tā rezultātā ir iespējams staigāt pa mākoņiem nedēļām ilgi un nemaz nenožēlot, ka izvēlējos apmeklēt tieši šo koncertu Lenija Kravitza vietā, par ko dzirdēju arī bijis ļoti labs. 

Kā aizvadījāt 18. novembra svētku brīvdienas?  Man diemžēl svētku laikā bija jāstrādā, taču ja sanāktu, labprāt 18.novembrī apmeklētu Studentu klubu, kur uzstāsies grupa The Sound Poets, kas iepriekš zināma ar nosaukumu Smaragdas Pilsētas Burvji.. viņu mūzika ieguvusi atzinības dažādos mūzkas festivālos, kā Positivus un SumerSound. . Uz turieni gribētos vien tāpēc, ka pēdējā laikā sanācis diezgan maz latviešu mūzikas klausīties un būtu jauki atsveidzināt skatu uz to ko mēs varam piedāvāt.. :)

Vairāk informācijas:

www.iirismusic.com

www.skillatheband.com

www.soundcloud.com/ewert-and-the-two-dragons

http://www.splendidpalace.lv/

http://bubamara.lv/

http://www.klubsdepo.lv/

Vai tu biji uz kādu no 11. novembra koncertiem? Vai jau atradi ko interesantu Latvijas dzimšanas dienas svinībām? Kā tev patīk Iiris vai Skilla mūzika? Kā tu cīnies ar  rudens drūmajiem noskaņojumiem? Vai esi baudījusi kaut ko no StaroRīga projekta? Kādi plāni Adventei tuvojoties? Vai vari ieteikt kādu labu, jaunu latviešu mūziku, kas tev patīk?

Sveicieni, Katrīna Cinīte

Iiris – Davai Hawaii