Atklāj pieteikšanos 15. L`ORÉAL Baltic stipendiju programmai Sievietēm zinātnē

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 1. februāris 2019 15:47
503

Šodien, 2019. gada 30. janvārī, Baltijas valstīsatklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic stipendiju programmai Sievietēm zinātnē.Atzīmējot stipendijas 15. jubilejas gadu Latvijā un trešo darbības gadu Igaunijā un Lietuvā, pirmo reizi septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 EUR stipendiju par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus tam šogad viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta starptautiski atzītajai L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents* programmai.  

Konkursa kārtībā, pēc rūpīgas izvērtēšanas, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā tiks piešķirtas pa vienai stipendijai katras valsts zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā. Papildus tam pa vienai stipendijai Igaunijā un Lietuvā, bet divas stipendijas Latvijā saņems doktorantes līdz 33 gadu vecumam pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā.

Baltijas zinātnieces ir aicinātas pieteikties Sievietēm zinātnē stipendijām no  2019. gada 30. janvāra līdz 7. martam, aizpildot pieteikuma anketuprojekta Sievietēm zinātnē (For Women In Science) mājaslapā www.forwomeninscience.com

Kopš L' ORÉAL Baltic stipendijas programmas ieviešanas Latvijā, 15 gadu laikā atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmušas 42 zinātnieces no Latvijas. Kopš 2017. gada stipendijas programma ir paplašinājusies un Baltijas reģionā ir apbalvotas divas zinātnieces no Lietuvas un divas no Igaunijas.

Programmas Sievietēm zinātnēīstenošanu Latvijā aizsāka stipendijas goda patronese Vaira Vīķe-Freiberga. L`ORÉAL BalticSievietēm zinātnē stipendiju programma tiek īstenota sadarbībā ar visām trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. 

Šī ir vienīgā šāda veida atbalsta programma zinātniecēm Baltijas valstīs. Programma veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai. 

Starptautiskā stipendiju programma Sievietēm zinātnē aizsākta 1998. gadā. Kopš tā laika L`ORÉALun Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) ir apņēmušās veicināt sieviešu skaitu, kuras darbojas zinātnē. Tādēļ pēdējā 21 gada laikā L`ORÉALun UNESCO stipendiju programma Sievietēm zinātnēgodina zinātnieces viņu galvenajos karjeras posmos, dodot nozīmīgu ieguldījumu zinātnes attīstībā, kā arī veicinot dzimumu vienlīdzību zinātnes jomā.  

L`ORÉAL Balticprogrammas ietvaros starptautiski atbalstītas jau vairāk nekā 2 700 zinātnieces no 115 dažādām valstīm un godinātas 97 laureātes savas karjeras sasniegumos, tostarp profesore Elizabete Blekbērna (Elizabeth H. Blackburn) un Eda Jonata (Ada Yonath), kuras godalgotas ar Nobela prēmiju. 

*L`ORÉAL-UNESCO International Rising Talentprogrammas mērķis ir popularizēt zinātnieču sasniegumus, iedvesmojot sievietes visā pasaulē un palīdzot jaunajām zinātniecēm īstenot izvirzītos mērķus. L`ORÉAL-UNESCO International Rising Talentnominācija tiek piešķirta piecpadsmit daudzsološām jaunajām zinātniecēm no dažādiem pasaules reģioniem: Āfrikas un Arābu valstīm, Āzijas un Klusā okeāna valstīm, Eiropas, Latīņamerikas un Ziemeļamerikas, lai atbalstītu un mudinātu sievietes turpināt savu izvēlēto ceļu zinātnē. 

Par L`ORÉAL  Poland & Baltics Hub:

Jau vairāk nekā gadsimtu L`ORÉAL ir veltījis sevi vienam biznesam un vīzijai – piedāvāt  sievietēm un vīriešiem pasaulē labākos kosmētikas jaunumus, kas atspoguļojas kvalitātē, efektivitātē un drošībā. Īstenojot L`ORÉAL  grupas pamata misiju – nodrošināt skaistumu visiem un ikvienam, arī L`ORÉAL Polandpirms 26 gadiem to ir izvirzījusi par savu pamatmērķi, tāpēc kopš 2000. gada ar šādu mērķi strādā arī Latvijā un no 2003. gada Lietuvā un Igaunijā.  

2017. gada martā, lai spētu vēl labāk apkalpot patērētājus un sadarboties ar klientiem, tika izveidots kopīgs uzņēmums L`ORÉAL  Poland & Baltics Hub, tādā veidā attīstot un pārveidojot skaistumkopšanas tirgu reģionā. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Varšavā, taču ofisi ir arī Rīgā, Tallinā un Viļņā, kur kopumā strādā 107 darbinieki.  

L`ORÉAL Poland & Baltics Hubir reģiona vadošā kompānija visās skaistumkopšanas un veselības aprūpes kategorijās. Tā piedāvā 24 unikālus un savstarpēji papildinošus preču zīmolu komplektus, kas atbilst ikkatra patērētāja vēlmēm, atbilstoši viņu ieradumiem un dzīvesveidam. Pateicoties biznesa partneru plašajai sadarbībai, uzņēmums ir pilnībā pielāgots vietējiem izplatīšanas nosacījumiem. Zīmoli tiek pārvaldīti sfērās, kuros katram ir plašākas zināšanas par konkrēto izplatīšanas kanālu: masu tirgu, universālveikali, aptiekas, frizētavas, firmas, mazumtirdzniecība un e-komercija. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies