Apbalvošanas ceremonija 2016

thezeezee
thezeezee 8. janvāris 2017 13:05
1528

Jau atkal gads apkārt un vajadzētu salikt punktiņus uz i, atskatoties uz 2016.gadā paveikto, pieredzēto un izdarīto. Divi tūkstoši sešpadsmitais ir bijis raibs, radošs, krāsains un interesants gads ar saviem kāpumiem un kritumiem, bet kā jau apbalvošanas ceremonijā pienākas, atskatīšos tikai uz labākajiem notikumiem katrā no manis izvirzītajām kategorijām.

Gada ģimenes notikums. Tā kā mana jūlija atskaite izpalika, tad neesmu pastāstījusi par lieliskāko pasākumu, ko pieredzēju šovasar kopā ar savu ģimeni trīs paaudzēs. Vai esat dzirdējušas par 3x3 nometnēm? Es šogad piedalījos 3x3 nometnē Pelčos un tā bija kolosāla nedēļa kopā ar mīļajiem, atpūšoties, izzinot jaunas lietas, radoši darbojoties un pavadot laiku burvīgā atmosfērā. Lieki piebilst, ka šī nedēļa bija viena no siltākajām un skaistākajām pagājušajā vasarā, jo, kā atceramies, vasara ar karstumu lutināja vien pāris reizes. Nometnē iemācījos pašūdināt tautas tērpa kreklu, mācījos gleznot un darināju savas pirmās pastalas mūžā, bet nodarbības ir tikai viena maza daļa no visa piedzīvojuma, ir ļoti plaša izklaides un atpūtas programma, ka laiks rit neticami ātri. Viennozīmīgi labākais notikums 2016.

20170108130445-11419.jpg

 Gada projekts. Kādā no mēneša atskaites rubrikām stāstīju par savu 100 apņemšanos jeb 100 laimīgas dienas projektu. Katru dienu bija jāatrod viens burvīgs mirklis un tas jāiemūžina bildē. It kā vienkārši, bet gada tumšajā laikā mājas-darbs-mājas-laikā īpaši nekas tāds īpašs nenotiek un kamera praktiski lietota netiek. Lai vai kā, šajā mini projektiņā iemācījos katru dienu atrast vienu kolosālu mirkli, pat dienā, kas pilna ar ikdienību un rutīnu. Noteikti iesaku izmēģināt to arī Tev, jo atskatoties uz savu projektu atpakaļ, redzēsi, cik īstenībā dzīve ir raiba, pat mazās ikdienas lietiņās.

Gada notikums sportā. Kādu laiku atpakaļ rakstīju par savu sportisko hobiju – skriešanu. Tā kā šī nodarbe manā dzīvē ir jau daudzus gadus, tad nevaru izlaist šo kategoriju. Viennozīmīgi uzvarētājs šajā kategorijā ir Tallinas pusmaratons. Šis bija līdz šim grūtākais pusmaratons manā dzīvē, jo man nācās pārvarēt sevi un grūtības. Šis pasākums man parādīja, ka viss ir iespējams, ja tici sev un esi gatava pārvarēt šķēršļus.

20170108125915-92061.jpg

 Gada notikums izglītībā. Teiciens ‘mūžu dzīvo, mūžu mācies’ tiešām raksturo dzīvi. Iedvesmojoties no 3x3 nometnes, septembrī atradu mākslas studiju, kurā pasniedz nodarbības gleznošanā bez priekšzināšanām. Pieteicos un nu jau pusgadu apmeklēju šos kursus, un esmu stāvā sajūsmā. Man ļoti patīk gleznošanas process (kaut savulaik skolā zīmēšanas stundas nekādas īpašās emocijas neraisīja), un tā ir mana mazā nedēļas meditācija. Nodarbības dikti gaidu un esmu uzlādējusi savas baterijas un iztīrījusi domas katru reizi, kā atstāju studiju. Un pirmo reizi publicēju kādu no saviem darbiem:

20170108125934-72188.jpg

 Gada ceļojuma galamērķis. Šajā kategorijā vadībā izvirzās divi galamērķi un es tiešām nevaru izvēlēties vienu no tiem, tāpēc pirmo vietu dala ceļojums uz Romu un ceļojums uz Tenerifi. Man ļoti, ļoti patīk ceļot, un katra apskatītā vieta ir īpaša savā veidā, tāpēc ir nekorekti salīdzināt valstis un vietas. Dažreiz ir tā, ka kāda konkrēta valsts atstāj lielākus iespaidus, bet šajā gadījumā abas vietas ir ļoti skaistas, interesantas, aizraujošas un es ar prieku dotos atkal uz kādu no tām.

20170108125953-17228.jpg

20170108130005-48779.jpg

 Gada svinības. Šajā kategorijā viennozīmīgi vadībā izvirzās mana dzimšanas diena ar neklasisko ballīti – pārgājienu gar jūru. Īrēt viesu namu, sēdēt un ēst – tas noteikti nav mans iecienītais svinību veids, jo es dodu priekšroku pasākumiem ar interesantu izklaides programmu. Tieši tamdēļ es organizēju savu dzimšanas dienu kā pārgājienu gar jūru.

Daži fakti:

- kopā tika pieveikti 15 km,

- jaunākā un vecākā dalībnieka gadu starpība bija 56 gadi,

- pārdesmit kilometrus no pārgājiena vietas visu dienu lija lietus, bet mums spīdēja saule gandrīz visu laiku,

- maršruts Veczemju klintis – Tūja ir lielisks pārgājienu maršruts dēļ acīm tīkamās ainavas, mainības un apskates objektiem,

- salasīta pelašķu tēja,

- atrasta piejūras zilo un sarkano mālu ieguves vieta.

Gada rokdarbu laureāts. Viennozīmīgi mani skaistie, gaisīgie tilla svārki, kuru tapšanu arī iemūžināju bildēs un aprakstā šeit, ir visskaistākais, ko šogad esmu uzdarinājusi. Turklāt uzvilku šos svārkus uz kādu ļoti svarīgu pasākumu un jutos fantastiski.

Gada kultūras pasākums. Esmu bijusi uz neskaitāmiem koncertiem un dažādiem pasākumiem, jo mūzika man ir ļoti tuva un es bez tās īsti nevaru iedomāties dzīvi. Noteikti lielākais pārsteigums bija Laimas Vaikules Randez-Vous koncerts, uz kuru man bija ielūgums un devos ar domu paskatīties, kas īsti tur notiek. Biju ārkārtīgi pārsteigta par milzīgo atšķirību un spēku ar kādu uzstājas krievu estrādes mākslinieki, turklāt koncerts bija ārkārtīgi spēcīgs un spilgts, tāpēc šī balva noteikti iet Randez-Vous koncertam.

20170108142905-92238.jpg

Gada izrāde – Ar SVINA GARŠU. Perfekti nostrādāta izrāde, kurā jūtama režisora lieliskā spēja atainot pasauli un pateikt īsto domu īstajā brīdī. Izcils aktieru tēlojums, kuriem ticēju pa īstam. Protams, ar svina smagumu, bet tai pašā laikā ar cilvēcīgumu, mīlestību un līdzjušanu. Izraisa pārdomas un liek saprast īstās vērtības.

Gada literatūra. Bezgala empātiskais, sevī ievelkošais stāsts par „Vīru, vārdā Ūve”. Es sev aizliedzu to “izraut cauri” pāris vakaros, un lasīju lēni - nodaļu pa nodaļai, jo gribēju paildzināt šos burvīgos lasīšanas brīžus. Tas viss gan dēļ emocionālā stāsta, gan kutinošajiem smiekliem, kurus nespēju valdīt, gan asarām, kas pamanījās izlauzties skumjajos brīžos, kā arī dēļ fantastiski garšīgās valodas, kādā autors izklāsta Ūves stāstu, un protams, dēļ paša Ūves, unikāla, interesanta un pieredzējuša vīra.

2016.bija raibs un interesants gads, un augstāk uzskaitītie notikumi ataino tikai mazu daļiņu no tā, kāds bija pērnais gads. Esmu pateicīga visam, kas ir noticis, ko man lemts bijis pieredzēt un gaidu, ko nesīs Gailis.

20170108130132-54803.jpg

Vismaz pāris mērķu esmu izvirzījusi Gailim, jo dzīvē ir jābūt kaut kam, pēc kā tiekties. Šogad apņemos – atsākt mācīties franču valodu, aizbraukt divos ceļojumos un apgūt grafiskā dizaina pamatus, un priecāties, smieties un smaidīt daudz, daudz, daudz. 

20170108130157-34115.jpg

Konkurss: Gada nogales kopsavilkums

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LosOjosVerdes 11. janvāris 2017 08:07

Kolosāls blogs. Tik interesants un piepildīts Tev aizvadītais gads bijis! Un glezna-wow, kolosāli. Patiešām ko tādu var dabūt gatavu, pusgadu mācoties no 0? Tev ir talants!

thezeezee 9. janvāris 2017 09:19

Ilzy, Pece, Rasas, Kerstyna - paldies :)!

ilzy 9. janvāris 2017 09:02

Foršs gads! (Y)

pece 9. janvāris 2017 08:49

Interesants blogs !

rasas 8. janvāris 2017 17:48

Vārdu sakot - wow, lasīju ar interesanti. Lai izdodas! :)

Kerstyna 8. janvāris 2017 15:01

Ietilpīgs, krāšņs saturīgs pagājušais gads :) Gan jau nākamais arī būs ne mazāk labs :)
Paldies, jauks blogs :)

thezeezee 8. janvāris 2017 14:23 VIT@

Paldies :)!

Ciao 8. janvāris 2017 13:18

Ļoti oriģināli pasniegts (Y), patīk!