Amerikāņu stafordšīras terjers

Emmy
Emmy 10. maijs 2015 19:31
7243

Gan jau aktīvākās meitenes būs pamanījušas divas manas vājības - sports un suņi... Šoreiz atkāpšos no ierastās tēmas un pievērsīšos suņiem, konkrēti vienai šķirnei - amerikāņu stafordšīras terjers ( turpmāk Amstaff ).

Īsumā par šo šķirni -" Amerikas Stafordšīras terjeri, līdzīgi kā Stafordšīras bulterjeri, ir iegūti, krustojot angļu buldogus ar dažādu šķirņu terjeriem un tikuši izmantoti kā cīņu suņi. Neraugoties uz šo dzīvnieku spēku, tie ir labvelīgi noskaņoti pret cilvēkiem. Šķirnes reputācijai stipri kaitējusi līdzība ar pitbulterjeriem. Šo suņu piekritējus apburusi suņu drosmīgā un padevīgā daba, savus saimniekus tie gatavi aizstāvēt ar neticamu pašaizliedzību. Selekcijas darbā šiem suņiem izzudusi cīņu tieksme, bet raksturā saglabājušās tādas iezīmes kā pašapziņa, bezbailība un padevība cilvēkam. Amerikāņu Stafordšīras terjeri allaž vēlas izpatikt saimniekam un darīs ta labā visu. " Avots - www.kennelklubs.lv

Informācija par šīs šķirnes suņiem ir skopa un nav glaumojoša! Reizēm lasot, rodas iespaids, ka kož un uzbrūk tikai šie suņi un citiem pat zobu nav. Pati, kad pirms 2.5 gadiem meklēju informāciju, sapratu, ka nevar paļauties uz "viena tante teica". Vērsos pie cilvēkiem, kuriem ir tieša saistība ar šīs šķirnes suņiem, lai redzētu kāds patiesībā ir šis "cīņas" suns.

Mani, par laimi, nenobiedēja visi šausmu stāsti par to kādi cilvēkēdāji, posta nesēji viņi ir. Uzskatu, ka neviens nepiedzimst par slepkavu, ļoti liela nozīme ir tam, kā suni audzina, tā pat kā ar cilvēkiem.

Jau 2.5 gadus esmu lepna Amstaff saimniece, tāpēc varu padalīties informācijā par šo šķirni un iespējams kādam palīdzēt izlemt vai kļūt par Amstaff saimnieku.

20150510183630-44267.jpg

(Attēlā - Brabus, 7 nedēļu vecumā, pirmā diena jaunajās mājās. )

Amstaff ir ideāls suns dzīvoklim - īsa spalva, vidēja auguma, bet ļoti kompakts. Mīl komfortu. Ideāli - zem galvas spilvens, ja vēl var zem segas, pilna laime. Neskatoties uz to, ka nav mazs, ļoti salīgs, īsās spalvas dēļ.

20150510183933-76969.jpg

Topošajiem saimniekiem jārēķinās ka Amstaff ir mūžīgi sirdī un prātā jauns. Pat 10 gadu vecumā, ja veselība ļaus, skries un spēlēsies. Vizuāli nenoveco. Fiziski spēcīgi. Reti nomoka dažādas alerģijas. Problemātiskā zona - kājas.

Daudzi ir pieraduši ka Amstaff ir ar kupētām ( grieztām ) ausīm. Latvijā ir aizliegts kupēt ausis vai griezt astes, bet vēl ar vien daudzviet to var izdarīt. Katra paša ziņā ir darīt to vai ne. Bet, ja nolemjat to darīt, tad kupēšana jāveic agrā kucēnu vecumā, pirms nav pilnībā izveidojies auss skrimslis. Mēs savam suņu puikam atstājām aušeles, lai arī tās "nestāv" pareizi, tās ir viņa firmas zīmes.

20150510184806-20673.jpg

Mainoties/ augot zobiem, jārēķinās uz postījumiem, jo grauzīs visu, VISU. Protams, savas prombūtnes laikā,mazo žipri varat likt speciālā metāla būrī vai arī, katru reizi atnākot mājās, pārsteigumā un šokā ieplest acis.

20150510185018-14672.jpg

Šobrīd puika ir ĻOTI kārtīgs, reizēm, ļoti reti, dīvānā ievelk kādu kurpi, bet NEKAD nav ēdis nevienu ( laikam pārāk oda ). Varu droši atstād dīvānā TV pultis vai jeb ko citu, zinu, ka tas tur arī paliks. Visbiežāk, pieauguši suņi grauž un dara nedarbus, ja tie nav gana nodarbināti, izklaidēti pirms saimnieku aiziešanas. Daudzi uzskata, ka sunim pietiek ar 10 minūšu rīta pastaigu ap māju, NEPIETIEK!! Paņemot suni ir jārēķinās - vienalga kāds laiks - lietus, saule, sals vai sniegs, jūs iesiet ārā, gribat brokastis, tam jāpagaida, jo jūs iesiet ārā. Jūtieties slikti, tas nevienu neinteresē, jo jūs iesiet ārā. Speciāli stundu agrāk ceļos, jo man ir jāiet ārā!! 

20150510185730-93119.jpg

Amstaff mīl skriet un lekt. Viņi ir fiziski ļoti izturīgi un neatlaidīgi, viņi labāk nomirst nekā padodas, nekad neizrāda noguruma pazīmes.

Ļoti gudri, bet spītīgi. Ātri iemācās komandas. Iegādājoties šādu suni, jārēķinās ka gan viņam, gan jums ir nepieciešama speciālista apmācība ( kinologs ). Suns ir jāmāca stingi, jo viņam ļoti patīk būt galvenajam, tādā gadījumā var rasties problēmas.

20150510190220-52165.jpg

Agresija? Tik pat liela/ maza kā jeb kuram citam sunim. Pret svešiem cilvēkiem izturas ar atturību un aizdomām, bet pēc 5 minūtēm ir gatavs pārdod viņiem dvēseli. Ar visiem grib būt draugs un visus grib sabučot.

20150510190736-22675.jpg

Jūtīgi, mēdz apvainoties.

Sabiedrībā būsiet uzmanības centrā. Bieži staigājot, mums pievērš uzmanību - tā ir gan pozitīva, gan negatīva. Jārēķinās ar cilvēko nosodījumu. Daudzi izsaka komplimentu par to cik skaists suns. Tā kā mans puika ir ar ausīm, viņš neizskatās tik agresīvs, bet tā pat, cilvēkos rada bijību.

20150510191705-62881.jpg

Bet ir jārēķinās ka ar šīs šķirnes suni ir daudz jāstrādā, daudz laika jāpavada kopā. Daudz fiziskas aktivitātes, jo noguris suns ir laimīgs un mierīgs suns.

20150510191834-74289.jpg

Amstaff noteikti nav tāds briesmonis kā par viņu raksta - galvenais ir tas, kā viņu audzināt - daudz mīlestības, siltuma un garšīga maltīte, un jums suns būs mūžam pateicīgs. Bet, vienmēr vajag atcerēties, Amstaff ir spēcīgs gan fiziski, gan garīgi. Nenovērtējiet viņu par zemu un ja jums pirms tam agrāk nav bijusi nekāda pieredze ar suņiem, labāk šo šķini tomēr neizvēlēties.

Un atceries -

ESI ATBILDĪGS PAR TO KO PIERADINI!!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 10. maijs 2015 20:21

Es mīlu tavu suni :*:$

mazaa raganina 10. maijs 2015 20:08

Viņš Tev tiešām bučmūlītis!

Linduchy 10. maijs 2015 19:36

Varu apliecināt, ka šis tīģeris var vienīgi nolaizīt līdz nāvei - var just audzināšanas sekas :P :D :*