86400 sekundes jeb 24 stundas pēc koncerta Mars "Closer to the Edge"

4. novembris 2011 16:10
1149

 

Sveicieni no Marsa! :)

 

Liels prieks bija redzēt jūsu atsauksmes iepriekšējā blogā, patīkami just tik pozitīvu reakciju uz kaut ko man sirdij tik tuvu.. Kā jau minēju iepriekš šis mēnesis ir pilns brīnišķīgiem koncertiem.. Sākot ar mūziku no Kosta Rikas Nabaklabā, džezu un gospeļiem Latvijas Radio un Rīgas Kongresu namā jau pirmajā novembrī.. mēnesim turpinoties ar tik ietekmīgu mūziķu, kā Eltona Džona un Lenija Kravitca Rīgas apmeklējumiem.. Arī manos plānos šomēnes ir apmeklēt kādu koncertu vai pāris..

 

 

Šovakar biju uz 30 seconds to Mars koncertu Arēnā Rīga..

 

Sākumā, pirms sāku gremdēties koncerta atmiņās un iespaidos, vēlos pastāstīt mazliet par šo grupu, tās vēsturi, mūziku un idejām.

 

Šī rokgrupa tika dibināta 1998.gadā, Amerikas pilsētā Los Andželosā.. Laika gaitā grupas sastāvs ir mainījies vairākas reizes, taču pamatā jau kopš pirmsākumiem vienmēr ir palikuši Džareds un Šanons Leto, solists, ritma ģitāra, dziesmu rakstnieks, bungas un citas perkusijas ir šīs grupas mugurkauls.. Šobrī jau kopš 2007. gada viņiem ir pievienojies arī Tomo Miličevičs ar vadošo ģitāru un taustiņiem un Tims Kellers – basģitāra, no 2009.gada tieši tūres mērķim taustiņus apbur Brakstons Olita.

 

Līdz šim grupai ir tikkai trīs albūmi – „30 Seconds to Mars”(2002. gadā); „A Beautiful Lie”(2005. gadā); „This is War”(2009. gadā).

 

 30 seconds to Mars mūzika lielākoties tiek asosiēta ar progresīvo roku/metālu un post-grunge mūzikas žanriem, taču tā sevī ietver arī elektronisko mūziku, kosmisko roku, post-hardcore un sintētisko roku.. Viņi bieži tiek pielīdzināti Pink Floydam(kas ir viens no viņu iedvesmas avotiem) un grupai Tool dēļ viņu garīgā un filozofiskā stila pielietojuma saistībā ar dziesmu tekstiem, konceptuālajiem albūmiem un eksperimentālās mūzikas pielietojuma..

 

Grupa atzīts ka ir ietekmējusies no daudziem, dažādiem māksliniekiem, starp viņu iedvesmas avotiem ir: Alice in Chains; The Goo Goo Dolls; Deftones, Deivids Bovijs; Nine Inch Nails; Nirvana; Creed; Radiohead; Bjorka; The Cure un citi..

 

Grupa ir ieguvusi 65 dažādas nomināvijas un 42 balvas, kā piemēram, viena no nesenākajām ir „Kerrang!” balva par labāko singlu, kuru viņi saņēma par dziesmu Hurricane.

 

Koncertu iesilda somu grupa „TV OFF” – elektro-popa hibrīds ar spilgtum hiperaktīvu dziedātāju vārdā Sāra un nopietnu ritmacilvēku, ko ikviens sauc par Markku. Vienā no viņu nesenām recenzijām šis duets tika aprakstīts kā Sofijas Ellisas Beksteres un Mobija satikšanās. Viņu pirmais albūms nāca klajā 2010.gada maijā un šobrīd grupa strādā pie otrā.. kuram vajadzētu drīz būt gatavam!

 

9000 sekundes īss, pārsteigumiem pilns priekšnesums,  tā es domāju īsi un kodolīgi var raksturot 30 seconds to Mars koncertu.. Kā jebkuram pasākumam bija gan aspekti, kas ļoti patika, gan tādi, kas ne pārāk..  Taču vienu varu atzīt, ka pie detaļām bija piedomāts un pats priekšnesums bija noslīpēts. Lieliska gaismu tehnika.. atbilstoši un kvalitatīvi video materiāli visa koncerta garumā, kā arī pārtraukumā pirms 30 secons to Mars ierašanās uz skatuves. Bija daži forši knifiņi, kas manuprāt jāatzīmē.. Atpakaļgaitas hronometrs skatuves kreisajā stūrī pie bungām, kas sāka laika atskaiti tieši ar pirmajām grupas spēlētajām notīm dzīvajā, nevis ierakstā.. 9000 sekundes un skaitām atpakaļ!

 

Skatuves uzstādījums man arī patika, gan tas, ka bija lielie ekrāni, logotipa izmantojums, kā funkcionāls elements,gan kā vizuāli pievilcīgs dekors.. Labā puse skatuvei atdalīta, kā īpaša zona dažiem izredzētajiem faniem, iespēja būt rokas stiepiena attālumā no pašas grupas.. Man vienmēr ir paticis un arī šoriez iepriecināja mēles novietojums pie skatuves(centrā) tieši iespējai būt tuvā pašiem degsmīgākajiem faniem.

 

 

Šovs bija labs tajā ziņā, ka tas bija plūstošs un nepiespiests, taču manuprāt tur slēpjas arī pats lielākais mīnuss..  Jo par spīti Leto paņēmieniem pūļa iekustināšanai, aizraušanai un saskarsmei ar to, pēc koncerta effekts bija diezgan īslaicīgs.. Nebija manāmu ķibeļu vai problēmu ar skaņas kvalitāti, kas man parasti izbojā koncertu, piemērs bija Iglesias koncerts, kur bija ļoti slikta skaņas kvalitāte un es ar draudzenēm cerēju ka mūziķis nesāks dziedāt, jo līdz tam brīdim, instrumentālā mūzika bija baudāma.. 

 

Šeit citiem varbūt traucēja Leto valoda vai nojaušamais vieglais narcisisms, man pēc pārdomām par pasākumu, tapa skaidrs tas, ka īpašu sajūsmu neradīja sajūta, ka viss bija rūpīgi iestudēts, līdz pēdējam trikam meistarotam publikas glaimošanai un uzkurināšanai.. Skaitās, ka šī ir rokgrupa.. taču cik es zinu patiesa rokgrupa ir daudz kaislīgāka savā attieksmē pret mūziku un mirkli..

 

Vai es apmeklētu 30 seconds to Mars koncertu, ja viņi atkal atbrauktu uz Latviju? Jā, droši vien, bet es ceru, ka viņu nākamajā tūrē tiks spēlēts vairāk no sirds nevis no saraksta vai plāna..

 

Turpretī viņu iesildītāji TV OFF mani brīnišķīgi pārsteidza vispozitīvākajā šī vārda nozīmē.. Koncertu gaidot biju izfantizējusi visu ko saistībā ar abām grupām, taču šī attaisnoja manas cerības un sniedza patīkamus iespaidus un noskaņu, kas palika ar mani pat ilgi pēc koncerta..  Dažādi kritiķi ir salīdzinājuši viņu ar dažādiem māksliniekiem, man viņi asociājās ar igauņu grupas Mimicry, Royksoop,La Roux, Leightones Mīsteres un The Vaccines mūzikas sajaukumu, taču ar savu, unikālu pieskārienu, kas rada vieglu, pacilātu sajūtu, kas rosina vēlmi dejot, baudīt vasaru un sapņot par maģiju..:)

 

Vairāk par mūziku:

tv-off.com

www.last.fm/music/TV+Off

thirtysecondstomars.thisisthehive.net

www.myspace.com/thirtysecondstomars

www.mtv.com/music/artist/30_seconds_to_mars/artist.jhtml

www.bbc.co.uk

www.facebook.com/thirtysecondstomars

twitter.com/30secondstomars

 

Vai tu biji uz kādu no 30 seconds to Mars „Closer to the Edge” koncerttūres pasākumiem? Vai atpazini šo mūziku, kādā no filmām? Ko tu domā par to ka 30 seconds to Mars iekļūs ginesa rekordu grāmatā? Vai nebūtu forši, ja TV OFF būtu pašiem savs koncerts Latvijā, nevis tikkai iespēja iesildīt pirms citas grupas priekšnesuma?

 

koncerta noskaņā,86400 sekundes vai 24 stundas vēlāk..

Katrīna Cinīte

 

TV OFF - Boogieman


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies