„Baudpilnais vasaras rīts”.

lizakrum
lizakrum 17. jūlijs 2013 18:42
2796

 

Šorīt jau biju ļoti agri augšā... skaļo putnu dziesmu un spožās saules staru pamodināta. Kas gan var būt skaistāks par jautru putnu dziesmu pie paša loga? Vai nav jauki pamosties un just kā saule kutina tavu degungalu? Šīs ir tās divas lietas, kas man tik ļoti patīk vasarā. Pavērtais logs, kur jūtama svaigi pļautas zāles smarža. Atveru logu plaši un ievelku dziļu elpu – cik skaisti smaržo vasara!

Uzvelku rītasvārkus un dodos ārā ar kafijas krūzi rokās. Basas kājas un rasas aukstais pieskāriens. Gribas palēkties, bet nevar, jo rokā taču kafija. Jābrien vēl pāris soļi pa rasu līdz mazam galdiņam, kur varēšu sēdēt un baudīt skaisto dabu un kafiju. Līdz galdiņam gan kājas, gan prāts ir atguvis mundrumu – tā patīkamā sajūta, kad siltais gaiss un aukstā rasa savienojas kopīgās sajūtās. Apsēžos uz soliņa un jūtu, ka rasa ir skārusi ne tikai zāli, bet arī galda malu un soliņu. Slapji, bet forši. Tā var atļauties tikai vasarā!

Paveros apkārt uz puķu dobēm. Jā, puķu dobes vai lūdzas pēc lietus. Tas tik sen nav lijis. Tik sen nav izjusta lietus un pērkona izjūtas, kad ir bail, bet tai pat laikā jūti adrenalīnu sevī – gribas skatīties laukā pa logu kā plosās negaiss, bet pašai sajusties drošībā – aiz loga, uz palodzes ar tējas krūzi rokās un kaķi klēpī.

Ieskatos rūpīgāk, puķes sāk vērt vaļā savas galviņas. Saules iespaidotas, mostas ne tikai cilvēki, bet arī puķes manā dobē. Viena pa vienai tās ver savas košās galviņas, pagriezdamās uz saules pusi. Parastas vasaras puķes, nekas ekskluzīvs, bet tomēr... tik īpašas tikai man, jo manis pašas izaudzētas no mazām sēkliņām. Nekad nespēšu nogurt no ziedošo puķu vērošanas, īpaši rīta stundā, kad tās pamazām sāk vērties vaļā. Tik maģisks brīdis, kas sajaucas ar putnu dziedāšanu, vējā kustinātām lapiņām un saules –ēnu spēlēm.

Liekas, ka neko vairāk nevajag. Tā agrā rīta stunda, kad vēl daudzi guļ un tu dzirdi tikai un vienīgi dabu, dzirdi kā aizlido putnu bari pār tavu galvu, tas ir mans vasaras rīts. Vasaras rīts, ko es tik ļoti priecājos izbaudīt savos laukos. Kad tu dzirdi, ka ar laiku kāds ceļas, kāds ieslēdz mašīnu un brauc prom, kad dzirdi, ka trīs, četras mājas tālāk pamostas omīte un dzen ar vākiem prom strazdus, papildinot skaļo vāku šķindoņu ar skaļu balss pavadījumu.  Tad nevajag ne TV, ne radio, neko... tā sajūta, kas ir ļoti agri no rīta, kad esi kopā ar dabu, kad mosties pati un ļauj to izdarīt dabai tavā vietā. Tā mēs varam atļauties tikai vasarā!

 

 

Blogu konkurss: Baudpilnais vasaras rīts

 

 20130726091930-47502.jpg

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
inika 4. septembris 2013 12:16

Ak, lasot, pilnīgi sajutu vasaras rīta smaržu, putnu treļļus.Skaisti :)(L)

vecsprofils 21. jūlijs 2013 13:22

Iespaidīgi, ļoti patika kā apraksti dabu :)