Žuža Rakovska "Čūskas ēna"

Linduchy
Linduchy 29. jūlijs 2016 17:13
885

Mēs zinām, gadās, ka atmiņa mūs maldina un piedāvā iztēles veidotās ainas kā īstas, no savas krātuves ņemtas, un dažreiz šīs ainas var būt tik skaidras un asas, it kā tiešām būtu reālas, nevis no izdomas materiāla veidotas. Vēl grūtāk mums, ja mēģinām ticami atsaukt kādreizējās jūtas; nedz no vismokošākām sāpēm, nedz no viskvēlākā prieka atmiņā nepaliek vairāk kā vien tukšs vārds, pīšļi un pelni.

Žužas Rakovskas romāns „Čūskas ēna“ pārceļ lasītāju 17. gadsimta Viduseiropā – stāsta galvenās varones Ursulas atmiņu stāstā par piedzīvoto savas dzīves garumā.

Ursula ir ne īpaši turīga aptiekāra vienīgā meita. Lai sagatavotos aptiekas mantošanai, viņai jau kopš agras bērnības jāiet ar tēvu garās pastaigās pa mežiem, pļavām un kalniem, lai ievāktu dziedējošus augus un mācītos par to pielietošanu. Stāsta galvenā varone ir naiva - saklausījusies bērnības pasakas, viņa cer, ka nāks reiz skaists, cēls un dižciltīgs jaunēklis viņu atpestīt no vienmuļās dzīves, kuru piepilda smagie ikdienas mājas un aptiekas darbi.

Tēva mīlestība pret meitu sākumā šķiet gluži nevainīga, bet satricinošu dzīves notikumu ietekmē viss mainās. Dzīve un attiecības tiek ietītas biezā melu, izlikšanās, bezizejas, naida, sāpju un baiļu plīvurā.

Šis romāns nav par romantisku mīlestību un bezrūpīgu dzīvošanu. „Čūskas ēna“ it atmiņu stāsts par nepiepildītām mīlestības cerībām un sapņiem par skaistāku dzīvi. Šis ir skarbs stāsts par tā laikmeta nesaskaņām starp dažādām reliģiskajām konfesijām un no tā izrietošajām sekām, karu un tā nekrietnībām, slimībām un nāvi, skaudību un intrigām, sabiedrības nosodījumu par katru grēku un raganu medībām.

Grāmata ir smaga, bet stāsts aizrauj un līdzpārdzīvojumā liek nopūsties par Ursulas smago likteni. Lieliska lasāmviela tumšiem un aukstiem rudens/ziemas vakariem, kad var ērti ietīties pledā un sildīt miesu ar karstu kakao, uzkožot žāvētas plūmes. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam