Ziepju opera latviešu gaumē

Linduchy
Linduchy 10. janvāris 2019 13:41
1439

2018. gadā izdevniecība "Latvijas Mediji" izdeva Dainas Šadres romānu "Sens attēls". Gada nogalē arī man radās iespēja izlasīt šo darbu, lai dalītos savās pārdomās ar Sieviešu Kluba lasītājām.

Stāsts sākas ar kailu Laini Eglīti ezerā un kādu lūriķi, kas viņu vēro ar velnišķīgu smīniņu. Tobrīd nedz jaunā sieviete, nedz nekaunīgais lūriķis nenojauta, kādi dzīves līkloči viņus sagaida tuvākajā nākotnē.

Mīlestība, nodevība, kaut kas līdz galam neizteikts, naids, sabiedrības rāmji, bailes no nosodījuma un izstumšanas, likteņu līkloči, baiss pagātnes nodarījums un noslēpumi - kā jau kārtīgā ziepju operā. Autore interesanti savij kopā likteņstāstus un cilvēkus, neatklājot patiesos notikumus līdz pat stāsta beigām.

Viegli un ātri lasāms darbs - var izlasīt vienā vakarā ... vai pat pāris stundu laikā. 

No romāna parasti sagaidu vairāk emociju, detalizētu aprakstu - lai pamodinātu fantāziju un spētu iztēloties, kā tieši izskatās stāsta varoņi un vietas, kuras tie apmeklē. Šajā darbā gan tas izpalika. Katrā romānā meklēju emocionālu dziļumu, šeit tas izpalika. Romāns kopumā likās tāds sasteigts, bet domāju, ka šo stāstu varētu ņemt kā pamatu filmas scenārijam. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies