Ziedošā Stokholma

Linduchy
Linduchy 24. maijs 2019 17:44
952

Ar bažām vēroju laika prognozi, jo līdz pat pēdējam mirklim ekrāns rādīja lietainu laiku un +18 grādu siltumu.

Stokholmā ir būts ne reizi vien, bet vasarā - pirmo reizi. Tieši tāpēc cerēju, ka būs skaists laiks, lai varētu izbaudīt braucienu, kuru biju pelnījusi - ha, pat vairāk nekā pelnījusi!

Cītīgi būros un pakoju mantas koferī. Pirms brauciena gan atklāju, ka mans koferis raud pēc izgāztuves, tāpēc steidzamā kārtā devos lūkot, kādi varianti ir pieejami manā miestā, lai nenāktos šķirties no apaļas summas. Budžeta veikals Pepco mani patīkami pārsteidza - nopirku somu par 20+ EUR. 

Koferī saliku visu un pat vēl vairāk (ja nu kas, ja nu noder...). Tikai vēlāk sapratu, ka vajadzēja tur labāk salikt graužamlietas, nevis lupatas un kurpes. :D

Uzkāpjot uz prāmja, mani pārņēma jau pazīstamas sajūtas - kā bērnam, kas gaida dāvanas atvēršanas brīdi. Bez problēmām atradu savu kajīti, atstāju mantas un devos ķert sauli un brīvību uz saulainā klāja.

Pēc kāda laika sāku just izsalkumu. Izpētīju Tallink prāmja Isabelle kafejnīcu un restorānu piedāvājumu. Kopumā cenas uz prāmja ir "zviedriem draudzīgas". Pašapkalpošanās ēstuves tipa kafejnīcā (ar ne pārāk plašu ēdienkarti) viens cilvēks var paēst vakariņas par +/- 15 EUR. Nu, es neteiktu, ka ēdiens bija supergards un izmeklēts, bet sātīgs gan.

Kad loterijas biļetes (kas ir absolūti obligāts pasākums katrā ceļojumā) bija iegādātas un droši noglabātas kabatā, devos izpētīt veikala preču klāstu. Pff...un te mani gaidīja absolūta vilšanās. Var jau būt, ka man nebija īstais iepirkšanās noskaņojums, bet veikalā piedāvājums bija gaužām knaps. Pirkt tās pašas lietas, kuras es varu iegādāties arī Rīgā jebkurā laikā (par aptuveni tādu pašu cenu) es, nudien, neredzu lielu jēgu.

Ceļojuma galvenais mērķis bija Āzijas šovs. Lai pakavētu laiku līdz vakara šova sākumam, ļāvos romantiskai saulrieta vērošanai ... jā, un arī pavēroju tautu, kas: a) tempa alkoholu kā izslāpuši; b) notrieca naudu spēļu automātos; c) meklēja jaunas iepazīšanās.

20190524173737-72534.jpg

Bet tad, man par lielu pārsteigumu, atklāju, ka daži cilvēki, kam ir milzīgas alkas pēc adrenalīna, ir nolēmuši pavizināties ar ūdensmočiem pa prāmja radītajiem viļņiem atklātajos ūdeņos.

20190524170410-91966.jpg

Gaidīšana bija tā vērta! Āzijas mākslinieku šovs bija iespaidīgs. Apbrīnas vērtas prasmes, līdzsvars un ieguldīts milzīgs darbs neskaitāmās treniņu stundās.

20190524171342-29114.jpg

Par krāšņumu nevarēja sūdzēties. Krāsas, vizuļi, danči un superforšie ķīniešu pūķi - tā vien gribējās samīļot.

Īpaši ilgi neballējos, lēmu par labu veselīgam miegam un spēku atjaunošanai. Jūra bija mierīga. Arī ceļojošie skolnieki neradīja pārāk lielu troksni, tāpēc nakts pagāja saldā čučumuižā.

20190524171750-21031.jpg

Labrīt, ziedošā Stokholma!

Katru reizi, kad apmeklēju Stokholmu, pilsēta man atklāj kaut ko jaunu un neparastu. Kad viss ir zaļš un ziedos, pilsētā ir absolūti cits skats, cita noskaņa, cita enerģija.

20190524171951-25015.jpg

Kāds bija dienas plāns? Nekāds! Pirmdienās liela daļa Stokholmas muzeju ir slēgti. Bet tas arī nebija mans mērķis. Es vēlējos vienkārši izstaigāties, izbaudīt Zviedrijas pavasari. 

20190524172212-45608.jpg

Un laika prognoze bija pamatīgi samelojusies - jo Stokholma mani sagaidīja ar zilām debesīm, spožu saulīti un vairāk nekā 20 grādu siltumu. Bet varbūt nostrādāja manas burvestības? :D

20190524172238-19905.jpg

Bez steigas un stresa izbaudīju katru mirkli. Izstaigāju parkus, apbrīnoju strūklakas un ziedošās kompozīcijas. Ielūkojos dažos veikalos, kā tad nu bez tā. Bet sapratu, ka Stokholmā labāk iepirkties izpārdošanas sezonā, ja vien vēlies iegādāties kaut ko, kas nav H&M / Lindex kategorijā. :D

20190524173443-71167.jpg

Zviedrijā cilvēki netiek dalīti vīriešos un sievietēs, vismaz ne tualetes apmeklējuma laikā. Iespējams, lai neradītu apmulsumu "citādi seksuāli orientētiem" cilvēkiem. Tualetes telpas visiem kopīgas, glītas un tīras. Uzrunāja lampas dizains ... tā teikt, profesionālais kretīnisms nostrādāja. :D

Un mani ļoti patīkami pārsteidza suņi - pareizāk sakot, attieksme pret tiem. Lai dotos iepirkšanās tūrē kādā no Stokholmas lielveikaliem,  suni nav jāatstāj ārā, var droši doties iekšā kopā. Tas, manuprāt, ir lieliski!

20190524172610-71422.jpg

Nostaigāti entie kilometri, bet iekšā valdīja tāds miers. Visas domas bija kaut kur pazudušas. Piemirsās stresi un neskaitāmās problēmas, nepadarītie darbi un pienākumi. Atpūta!

Tomēr, kad kāpu atpakaļ uz prāmja klāja, sajutu, cik nogurušas ir kājas. Ilgi neprātoju, bet devos relaksēties uz Tallink prāmja SPA kompleksu. 

Lai arī esmu ceļojusi ar Tallink prāmjiem vairākas reizes, SPA kompleksu izmēģināju pirmo reizi. Man par prieku un pārsteigumu - cilvēku šeit praktiski nebija. Saunu es varēju izbaudīt dziļā vientulībā, arī džakūzī gandrīz stundas garumā varēju gulēt viena pati, vērojot kompleksa noformējumu - skatu uz jūru, saulrietu un palmas. Saunas apmeklējumu un burbuļmasāžu es noteikti varu ieteikt - tas palīdz atjaunot spēkus pēc intensīvā dienas pārgājiena.

Pāris stundas patīkamas atpūtas ļāva sagatavoties vakara cēlienam - jaunam Āzijas mākslinieku šovam un loterijas izlozei, kurā gan es šoreiz nevinnēju, taču mierinu sevi ar domu, ka gan jau dzīve man gatavo lielāku laimestu jau drīzumā.

Ceļošana ir milzīga dāvana, jo tā ļauj skatīt dzīvi no cita skatu leņķa, bagātina dvēseli un iedvesmo, ļauj atpūsties no ikdienas un smelties spēkus jaunu šķēršļu pārvarēšanai.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies