Ziedonis un Visums

Autors: thezeezee, 2010. gada 21. oktobris, 14:26:18
Ziedonis un Visums

Ziedonis un Visums ir izrādes nosaukums. Šobrīd šo izrādi var noskatīties Jaunajā Rīgas Teātrī. Biļetes gan uz šo mākslas darbu pazūd zibens ātrumā, bet var arī nomedīt tīri labas vietas, ja zin un māk.


Kāds laiks jau kopš mana pēdējā teātra apmeklējuma bija pagājis un šķiet atkal biju gatava teātra apmeklējumam. Nejauši līdz manam redzes lokam bija nonākuši pāris I.Ziedoņa dzejoļi, tai pat laikā arī kāda mana autoritāte pozitīvi izteicās par Ziedoni, kas arī bija iemesli doties tieši uz šo izrādi.

 

Izrādes sākums - neparasts. Asprātības mijas ar dzeju, dzeja ar stāstiem, stāsti ar emocijām, emocijas ar atziņām… Un galarezultāts – fantastiskas emocijas visas izrādes garumā un arī pēc tās, jo mūsu kompānija vēl ilgi citēja dzirdēto un redzēto. :) Liekot roku uz sirds varu pavisam droši teikt, ka šī ir viena no lieliskākajām izrādēm, kuru man savā mūžā ir nācies redzēt. Ļoti, ļoti laba un es biju sajūsmā. Par skatītāju sajūsmu liecināja nerimstošie aplausi, kā arī augstākais pagodinājums – piecelšanās kājās, turpinot plaudēt, ko skatītāji visā zālē arī darīja.

 

Ziniet, kas ir pats dīvainākais? Tas, ka es un dzeja vienmēr likās nesavienojami. Skolā es dzeju neizpratu, tai pat laikā varēju izrēķināt fizikas, ķīmijas un algebras sarežģītākos uzdevumus, bet dzeja – tas nebija priekš manis. Tomēr laika gaitā cilvēki mainās. Mainās arī paradumi un literatūra, ko lasa. Līdz ar to visu, no šodienas viedokļa šķiet, ka es saprotu dzeju. Beidzot :) .

 

Un arī kaut kas no Ziedoņa daiļrades:

 

„mēs vienmēr dzīvi nokavējamkad skrienam pakaļ kādam vējamjo nozīmes nav nākotnējamne arī vakarējam

bet tam, ko tieši tagad ejamar mūsu pašu labām sejāmtai gaismai, ko mēs tagad lejam.”

/I.Ziedonis/

foto: www.jrt.lv