Ziedonis un Visums

thezeezee
thezeezee 21. oktobris 2010 14:26
1032

Ziedonis un Visums ir izrādes nosaukums. Šobrīd šo izrādi var noskatīties Jaunajā Rīgas Teātrī. Biļetes gan uz šo mākslas darbu pazūd zibens ātrumā, bet var arī nomedīt tīri labas vietas, ja zin un māk.


Kāds laiks jau kopš mana pēdējā teātra apmeklējuma bija pagājis un šķiet atkal biju gatava teātra apmeklējumam. Nejauši līdz manam redzes lokam bija nonākuši pāris I.Ziedoņa dzejoļi, tai pat laikā arī kāda mana autoritāte pozitīvi izteicās par Ziedoni, kas arī bija iemesli doties tieši uz šo izrādi.

 

Izrādes sākums - neparasts. Asprātības mijas ar dzeju, dzeja ar stāstiem, stāsti ar emocijām, emocijas ar atziņām… Un galarezultāts – fantastiskas emocijas visas izrādes garumā un arī pēc tās, jo mūsu kompānija vēl ilgi citēja dzirdēto un redzēto. :) Liekot roku uz sirds varu pavisam droši teikt, ka šī ir viena no lieliskākajām izrādēm, kuru man savā mūžā ir nācies redzēt. Ļoti, ļoti laba un es biju sajūsmā. Par skatītāju sajūsmu liecināja nerimstošie aplausi, kā arī augstākais pagodinājums – piecelšanās kājās, turpinot plaudēt, ko skatītāji visā zālē arī darīja.

 

Ziniet, kas ir pats dīvainākais? Tas, ka es un dzeja vienmēr likās nesavienojami. Skolā es dzeju neizpratu, tai pat laikā varēju izrēķināt fizikas, ķīmijas un algebras sarežģītākos uzdevumus, bet dzeja – tas nebija priekš manis. Tomēr laika gaitā cilvēki mainās. Mainās arī paradumi un literatūra, ko lasa. Līdz ar to visu, no šodienas viedokļa šķiet, ka es saprotu dzeju. Beidzot :) .

 

Un arī kaut kas no Ziedoņa daiļrades:

 

„mēs vienmēr dzīvi nokavējamkad skrienam pakaļ kādam vējamjo nozīmes nav nākotnējamne arī vakarējam

bet tam, ko tieši tagad ejamar mūsu pašu labām sejāmtai gaismai, ko mēs tagad lejam.”

/I.Ziedonis/

foto: www.jrt.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
thezeezee 22. oktobris 2010 15:24

intasanta-> a provinciāļi uz Rīgu nevar atbraukt? Nav taču tādi attālumi mums Latvijā un kādu reizi brīvdienās var mierīgi atbraukt līdz galvaspilsētai.. :)

intasanta 22. oktobris 2010 10:37

Interesanti zināt... vai šis teātris arī kādreiz dodas viesizrādēs pa LV? Provinciāļiem ir daži ierobežojumi....lai ko tādu baudītu :)

lotte 22. oktobris 2010 10:23

Man vispār ļoti patīk Ziedoņa dzeja. Un epifānijas mmm... tas ir kā saldaisēdiens :) Es lasīju Dienā, ka Ziedonim pašam šī izrāde arī patīkot!

22. oktobris 2010 10:04

uz teātri eju regulāri, redzēts ir viss kaut kas, bet šī izrāde tiešām un patiesi aizrāva. spēju vien apbrīnot K.Znotiņa aktiermeistarību. noteikti iesaku! patīk arī tiem, kas nav tie lielākie teātra fani. pēc tam gribās Ziedoni palasīt...

kukainīt, re kā saule spīd! :)

21. oktobris 2010 17:55

Man arī Ziedoņa daiļrade šķiet laba! Izrādi gan neesmu redzējusi.

inchuks 21. oktobris 2010 17:39

...Ziedoņa Epfānijas ir vienas no maniem mīļākajiem literārajiem darbiem...

inesev 21. oktobris 2010 15:30

Izraade ljoti, ljoti laba, biju uz pirmizraadi :)

21. oktobris 2010 15:15

Ziedoņa Epifānijas ir lieliskas.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā