Zelta rudens pilnā sparā! Kur to baudīt?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 15. oktobris 2015 13:15
1306

Zelta rudens baudīšana kļuvusi par Latvijas iedzīvotāju ikgadēju tradīciju, kad teju ikviens nedēļas nogales izvēlas pavadīt pie dabas. Pēdējā laikā piedzīvotā aukstā laika dēļ koku lapas sāk krāsoties straujāk, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai apskatītu Latvijas krāšņākās ainavas. Iecienītākais zelta rudens galamērķis tradicionāli ir Sigulda, tomēr transporta krustpunktā esošais tirdzniecības centrs “Origo” iesaka brīvdienu galamērķus dažādot un iepazīt jaunas vietas, kuras rudens izdaiļojis tikpat krāšņi un kuras viegli sasniedzamas gan ar auto, gan ar sabiedrisko transportu.

1.     Gaujas ciems (Carnikavas novads)

Iecienītākais zelta rudens vērotāju galamērķis ir Sigulda, tomēr Latvijā ir virkne citu krāšņu pilsētu, uz kurām rīdziniekiem ir vienkārši nokļūt arī ar sabiedrisko transportu no tirdzniecības centra “Origo”. Tikai 40 minūšu attālumā no Rīgas centra atrodas Carnikava, kur piejūras un piekrastes meža ainavās zelta rudens baudāms īpašā greznumā. Garu pastaigu cienītājiem ieteicams doties līdz vilciena pieturai “Gauja”, no kuras viegli nokļūt līdz Gaujas upei, kur tālāk aptuveni 2 km pastaigā gar krastu var nokļūt līdz vietai, kur tā ietek jūrā. Tur paveras brīnišķīgi skati un aktīvās atpūtas cienītājiem pieejamas krāšņas zelta rudens pastaigu vietas.

2.     Ogre

45 minūšu attālumā, braucot ar vilcienu no Rīgas atrodas Ogre, kuras krāšņākais lepnums ir dabas parks “Ogres Zilie kalni”. Parka teritorija, kurā senatnē atradies lībiešu pilskalns, rudenī iekrāsojas brīnumskaistās krāsās, kļūstot gan par ogrēniešu, gan pilsētas viesu iemīļotāko atpūtas vietu. Īpaši krāšņs skats paveras no pilskalna – Zilā kalna, kā arī no arkveida tilta pār Ogres upi, kas rudenī top par iecienītāko fotogrāfēšanās vietu.

3.     Dobele

Nedaudz tālāk – 1 stundas braucienā no Rīgas atrodas Dobele. Te īpaši rudenīgas noskaņas baudāmas mistiskajā Pokaiņu mežā. Stāvaie pauguri un dziļās ielejas mežā veido gleznainas ainavas, kas rudenī iekrāsojas īpaši krāšņos toņos un ikvienam ļauj izbaudīt Pokaiņu īpašo enerģiju.

4.     Cēsis

Savukārt 2 stundu brauciena attālumā no tirdzniecības centra “Origo” atrodas skaistā viduslaiku pilsēta – Cēsis. Te gleznaini skati, kurus veido pilsētas reljefs, kas vijas te augšā, te lejā, paveras ik uz soļa. Cēsu īpaši romantisko rudens noskaņu veido viduslaiku pilsdrupas un pils parks, kurā iespējams sarīkot rudenīgu pikniku, kā arī romantiskie parka tiltiņi un dīķis, kurā var palaimēties ieraudzīt kādu gulbju pāri.

Pēdējā laikā piedzīvotais aukstums nodrošinājis to, ka šobrīd ir īstais laiks krāsainā rudens baudīšanai, atliek vien pienācīgi sagatavoties, izvēlēties galamērķi un doties ceļā. „Steidzot baudīt zelta rudeni, svarīgi, lai līdzi būtu paņemts viss nepieciešamais, tomēr, ja mājas kas aizmirsies, to ātri un ērti var iegādāties arī pa ceļam uz izvēlēto brīvdienu galamērķi. Tirdzniecības centrs „Origo” atrodas blakus centrālajam pilsētas transporta mezglam, tādēļ tas ir labs palīgs visiem, kas krāšņos rudens skatus izvēlējušeis sasniegt ar sabiedrisko transportu,” stāsta tirdzniecības centra „Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis. Lai palīdzētu ikvienam pienācīgi sagatavoties zelta rudens baudīšanai, t/c „Origo” ir izveidojis sarakstu ar lietām, kuras jāatceras paņemt līdzi rudenī dodoties iepazīt krāšņo Latviju. 

5 noderīgas lietas rudens pastaigām dabā

1.     Termoveļa

Ne velti ir teiciens, ka nav nepiemērotu laika apstākļu – ir nepiemērots apģērbs. Arī rudenī laika apstākļi ir mānīgi. Lai arī liekas, ka spīd saule, ārā var būt krietni dzestrs. Silta ģērbšanās visbiežāk asociējas ar pamatīgu satuntulēšanos biezā drēbju kārtā, kas padara kustības ierobežotas. Ērts veids, kā pielāgoties mainīgajiem laika apstākļiem ir konstantu ķermeņa temperatūru uzturoša termoveļa. Ar to nav jāuztraucas, ka kādā brīdī paliks pārāk karsti, vai esot ēnā sāks salt. 

2.     Portatīvais telefona lādētājs

Ja agrāk, lai ceļojot nenomaldītos, neatņemami palīgi bija kartes, ceļojumu grāmata un pat kompass, tad šodien tas viss ir ikkatrā mūsdienīgā viedtālrunī – kartes ar navigāciju, tūrisma gids, internets informācijas atrašanai par tūrisma vietām, foto kamera skaisto mirkļu iemūžināšanai u.t.t. Tomēr visi šie rīki patērē enerģiju, un vienā brīdī nākas attapties ar izlādējušos akumulatoru. Lai pie Zvārtas ieža vai Pokaiņu mežā nebūtu bezcerīgi jāmeklē kontaktdakša, pārnēsājamais lādētājs šādās situācijās ļaus turpināt nesteidzīgi baudīt skaisto gadalaiku.

3.     Grāmata “Gribi iemācīties fotografēt? Izlasi šo!”

Grāmata piemērota visiem, kas vēlas rudens skatus iemūžināt profesionālāk. Tās autors Henrijs Kerols iepazīstina ar kompozīcijas pamatiem, ekspozīcijas, gaismas, kadrējuma izmantošanas principiem un māca pašu galveno - spēju ieraudzīt lielisku attēlu. Šie praktiskie ieteikumi noderēs dažādu modeļu digitālo un kombinēto fotokameru lietotājiem - brīnišķīgās ilustrācijas lieliski paskaidro fotogrāfu izmantotās metodes, iedvesmo un mudina nekavējoties doties īstā kadra medībās.

4.     Binoklis

Ik gadu zelta rudens sakrīt ar putnu migrācijas laiku, kad gājputni no Latvijas un caur Latviju dodas uz savām ziemošanas vietām dienvidos. Putniem pārlidojot, tos ir daudz vieglāk ieraudzīt, un ir lielas iespējas sastapt arī kādu retāku sugu. Tomēr savvaļas radības ir piesardzīgas un cilvēkus sev tuvumā laiž nelabprāt, tādēļ binoklis būs noderīgs palīgs, lai dabas mīļotāji varētu sastapties ar putniem vai dzīvniekiem, viens otram netraucējot.

5.     Lūpu balzams un roku krēms

Gan laika apstākļu izmaiņas, gan krasie temperatūras kontrasti, pārvietojoties no iekštelpām uz āru, nenoliedzami ietekmē ādas veselību, tādēļ ādai rudens un ziemas sezonā ir nepieciešama īpaša kopšana. Sākoties aukstajai sezonai, ieteicams izvēlēties lūpu un roku kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir barojošais šī sviests, propolis un vitamīns E, kas mitrinās un aizsargās no vēja.

Par t/c „Origo”:

“Origo” ir mūsdienīgs iepirkšanās centrs pašā Rīgas centrā blakus centrālajam pilsētas transporta mezglam. Tā kā tirdzniecības centrs ir savienots ar centrālo dzelzceļa staciju, tam ir liela loma gājēju ikdienas dzīvē. “Origo” ir lielisks paraugs daudzfunkcionālai attīstībai, apvienojot iepirkšanos, ēdināšanu, pakalpojumus un brīvā laika pavadīšanas iespējas. Tirdzniecības centrs „Origo” ir GALACTICO alianses biedrs.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Marta Marta 15. oktobris 2015 13:55

Par grāmatas ieteikumu paldies, pierakstīšu savā sarakstā :D Pārējais jau man bija zināms (Y)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam