Zanes Daudziņas monoizrāde "Bruņota un Bīstama"

Autors: Linduchy, 2015. gada 12. novembris, 12:33:55
Zanes Daudziņas monoizrāde "Bruņota un Bīstama"

Sievietei dzīve ir skarba un nežēlīga. Apkārtējā pasaule uzspiež būt gan veiksmīgai profesionālā darbībā, gan superskaistai sievai un gādīgai mammai. Kad sievietei nemanāmi ir pietuvojies tas vecums (ap 40), bet nav piepildītas visas 3 pozīcijas, daudzām var iestāties viegla (bet citām - pamatīga) panika.

Arī izrādes galvenajai varonei Birutai skolas salidojums uzkrita uz galvas kā ķieģelis - bams, un atklāsme, ka steidzami jārīkojas. Ja reiz bērnības pasaku princis baltā zirgā (vai baltā Lexus) nav atjājis pats, tad jārīkojas pašai - jādodas izsapņotā vīrieša medībās, nodrošinoties ar pilnu medīšanas arsenālu.

Atklāti sakot, lai arī Zane Daudziņa ir lieliska aktrise (par to man šaubu nav), man viņa asociējas ar Ugunsgrēka Helēnu. Šis tēls mani tik ļoti kaitina, ka biju nedaudz norūpējusies, vai spēšu izbaudīt šo izrādi. Patiesībā, manuprāt, Ugunsgrēku derētu aizliegt ar likumu, jo tas veido nepareizu priekšstatu par aktieriem - ar sekluma piegaršu.

BET! Mans satraukums par izrādi Bruņota un Bīstama un aktrisi bija lieks. Jau pirmajās minūtēs Zane Daudziņa ar Aivas Birbeles sacerēto un Jura Rijnieka režisēto izrādi mainīja manas domas.

Izrāde interesanti pasniegta, ar pamatīgu laba humora devu. Jāsaka gan, ka šo humoru labāk uztvers sievietes (vismaz tās, kuras prota pašas par sevi pasmieties). Lieliska izrāde, kas parāda, ka dzīvē ir iespējams viss. Nav jākrīt panikā, bet jāsastāda plāns un jārīkojas. Ka laimes medījums nav jāvaktē binoklī, bet rūpīgāk jāskatās tepat deguna priekšā.

Ne visi aktieri un ne visas izrādes spēj noturēt uzmanību un sniegt baudījumu, bet šoreiz aktrises veikums monoizrādē bija manu gandrīz 2 stundu laika vērti. Izbaudīju, izsmējos un smēlos pozitīvus iespaidus, tāpēc noteikti iesaku!