War Dogs - filma-pārsteigums

Linduchy
Linduchy 27. augusts 2016 11:42
1425

Kinoteātrī parasti pirms katras filmas tiek rādīti reklāmas video ar filmām, kuras tiks rādītas drīzumā. Ieraugot filmas "War Dogs" treileri, sapratu, ka šo filmu noteikti gribu redzēt. Aptuveni sagatavojos, ka gan jau būs padumja Holivudas komēdija ar kara elementiem, bet nu tomēr mani vilināja teksts, ka filma ir balstīta uz patiesu stāstu.

Filmas galvenās lomas atveido Džona Hills (Jonah Hill), Mails Tellers (Miles Teller)Ana de Armas un Bredlijs Kūpers (Bradley Cooper). Džona Hills lieliski iejutās mantkārīgā, egoistiskā, skopā un viltīgā biznesmeņa tēlā. Mailam Telleram nācās atveidot nedaudz kautrīgu, bet apzinīgu biznesa partneri, kurš ir gatavs riskēt un darīt visu, lai uzturētu savu ģimeni. Savukārt Bredlijs Kūpers šajā filmā atveidoja seksīgu kontrabandistu, kurš ir iekļauts ASV armijas iepirkumu melnajā sarakstā - kā terorists.

Filmas pamatā ir patiess stāsts par divdesmitgadniekiem, kuriem ir izdevies noslēgt vienu no apjomīgākajiem munīcijas iepirkuma konkursa līgumiem ar Pentagonu, izmantojot maz zināmu valdības iniciatīvu, kura ļauj maziem uzņēmumiem kļūt par ASV armijas sagādniekiem.

Viņi ir gatavi uz visu - riskēt, melot, viltot dokumentus, sadarboties ar apšaubāmiem tipiņiem un gangsteriem, apbraukt pusi pasaules, lai izpildītu pasūtījumu, ieskatīties briesmām acīs un ļauties trakiem piedzīvojumiem.

Filma, nenoliedzami, parāda gan militārās jomas seksīgumu un milzīīīgo naudu, gan visu šmuci, kuru parasti ziņās nerāda. Viena ASV kareivja ekipējums izmaksā $ 17 500. Afganistānā dienēja aptuveni 2 miljoni karavīru. Kādas summas!!! Karš tā ir matemātika, tas ir bizness - asiņains, netaisnīgs, bet ļoti ienesīgs "kara suņiem" (maitu lijām un kara šakāļiem, kuriem nav nekā svēta, viss ir izsakāms naudas vērtībā). Viņi pelna milzīgu naudu no kara, pat nepietuvojoties karalaukam. Daži ir gatavi samierinātes ar militāro pasūtījumu "drupačām", bet citi - cīnās par visu "kūku". 

Šī izrādījusies negaidīti laba filma. Gaidīju komēdiju ar kara elementiem, kuri filmā arī bija, bet papildus saņēmu interesantu un pamācošu stāstu. Jo par visu šajā dzīvē ir jāmaksā - arī par uz kara rēķina nopelnītajiem naudas kalniem...

P.S. Baigā sakritība, ka pēdējā laikā nav pirmā filma, kurā darbība risinās arī Albānijā. Jāsaka gan, ka ne tajā skaistākajā veidolā, bet tomēr. :D

Mans vērtējums: 7+ (10 baļļu sistēmā)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies