Visockis. Paldies, ka dzīvs

Autors: sandijasieviesuklubs, 2012. gada 6. februāris, 19:28:00
Visockis. Paldies, ka dzīvs

Neesmu Visocka daiļraides paaudzē, taču mākslinieks patiešām ir ar lielo M...esmu izlasījusi vairākas grāmatas par Visocki, un, protams, arī lasījusi un klausījusies viņu. Visinteresantākais man Visockī šķiet Laiks. Tas Laiks. Kas saista mūs, padomju režīma bērnus. Tā ir nostaļģija, kaut kāds spēks, kas toreiz gāja cauri kultūrai - tāds, ko mūsdienās ir ļoti grūti atkārtot. Jo nevienam vairs dziedonis nav vairs tas, kas kādreiz simtiem tūkstošu, varbūt pat miljoniem bija Visockis.


Tātad, krievi ir uztaisījuši visai zolīdu ķinīti par savu leģendu "Visockis. Paldies,ka dzīvs.". Filma ir ļoti intīms, biogrāfisks stāsts, kas vēsta par dažām dienām Visocka dzīvē, kad jau bija sākušās viņa veselības problēmas. Interesanti, ka scenārija autors ir Visocka dēls Ņikita. Filma ir ļoti netipiska. Darbība notiek Visocka viesturnejas Buhārā laikā. Tomēr tā nav tikai diža mākslinieka, disidenta un arī narkomāna privāta drāma - filmā parādīts Laikmets. Kāds tas bija, kad sadūrās cilvēciskais un varas aspekts, un kad tomēr uzvar pirmais. Cilvēki bija gatavi ziedoties. Filma patiesībā ir stāsts par cilvēku-varoni - par viņa ziedošanos un par to, ka citi , kas blakus, saprot, ka šī ziedošanās ir vajadzīga.Visiem!


Filmas intriga - netiek atklāts galvenās lomas atveidotāja aktiera vārds! Līdzība ar pašu Visocki filmā ir it kā tehnoloģiju radīta. Savā ziņā klons, bet ļoti prasmīgs, jo par šo faktu es uzzināju tikai pēc filmas noskatīšanās. Man Viscokis tiešām bija "dzīvs"!

{smallpic:1}

Filmas Visockis

{smallpic:2}

Īstais Visockis


Spriediet pašas, kāda līdzība! Bet filmu tiešām rekomendēju>>


Man ļoti uzrunāja filmas stāsts. Tik personisks un tajā pat laikā - ļoti globāls.