Vīrs, vārdā ŪVE

thezeezee
thezeezee 18. septembris 2016 00:00
1082

Pirmdienu vakaros esmu dikti iecienījusi pieci.lv raidījumu “Pieci lasa”, kur katru mēnesi ir jauna mēneša grāmata un radio klausītāji to lasa kopā (fiziski gan tas notiek atsevišķi) un pēc tam izsaka savu viedokli, domas par konkrēto daiļliteratūras darbu.

Kādu laiku atpakaļ mēneša grāmata bija “Vīrs, vārdā ŪVE”, un tā kā tobrīd manā dzīvē kūsāt kūsāja dažādi notikumi un darbi, tad par šo grāmatu atcerējos vasaras vidū, stāvot grāmatu veikala vidū un meklējot pērles izpārdošanas grāmatu plauktā. Ieraudzīju šo grāmatas vāku un centos attīt atmiņā dzirdētās atsauksmes, taču spēju atcerēties tikai vienu – ļoti laba grāmata. Tā šī grāmata nonāca iepirkumu maisā.

Augusts bija diezgan vēss un lietains, tieši kā radīts ieniršanai balti melno lappušu dzīlēs, nonākot cita cilvēka domās, prātā un viņa ādā. Šādi sākās mans piedzīvojums kopā ar 59 gadus veco vīru – Ūvi.

Kaimiņi iesaukuši Ūvi par kašķīgo rūgumpodu, jo tāda vienmēr bijusi viņa daba pret citiem. Iepazīstot raksturu tuvāk, var secināt, ka Ūve ir diezgan principiāls vīrs, taču raksturu veidojis vecāku paraugs, viņu principi, tāpat kā dzīvē pieredzētais un piedzīvotais. Nu gluži kā jebkuram no mums. Dusmīgais vīrs īstenībā ir sāpju pārņemts un pieņēmis lēmumu darīt sev galu, taču šis process nekādi neveicas, jo visu laiku atrodas kāds, kas pamanās Ūvi iztraucēt – te pastnieks, te jaunie un aktīvie kaimiņi, te vēl kāds. Ūve ir palūgts aiziet no darba (jo viņam laiks esot atpūsties, tā teikt pensionēties), mīļotā sieva devusies uz citiem medību laukiem, atstājot viņu pavisam vienu un nelaimīgu, un Ūve nezina, ko iesākt ar tik daudz brīva laika, īpaši tāpēc, ka viņš vēl sēro pēc aizgājējas. Dienu pa dienai, kad Ūvem jāatliek savi miršanas plāni, dzīve sāk rādīties nedaudz gaišākos toņos, tad vēl gaišākos līdz dzīvei parādās arī krāsas.

Ūve. Kas man viņā patīk? Man patīk, ka Ūvem ir principi, tāpēc viņš nekad mūžā nav braucis ar citu auto kā Saab. Būtībā viņš arī nemaz nav kašķīgs, viņam vienkārši patīk, ja visi ievēro likumus un noteikumus, taču viņu kaitina, kad tas netiek darīts. Ūvem patīk lietu kārtība, tāpēc ik rītu viņš dodas apgaitā pa kvartālu, lai pārliecinātos, ka lietas ir tā, kā tām jābūt. Vīrs zina, kā jādara īstas vīru lietas, tāpēc viņu kaitina šī jaunā paaudze, kas neko vairs neprot darīt paši, tik zin kā datoru taustiņus klabināt. Lai gan Ūve to negribētu atzīt, taču viņš arī prot mīlēt un rūpēties par sev svarīgiem cilvēkiem. Tā nu kādā brīdī Ūve nodibina visai draudzīgas attiecības ar jaunajiem kaimiņiem, un arīdzan kļūst par pieklīduša kaķa saimnieku. Neko sīkāk nestāstīšu, bet šīs kaķa un Ūves attiecības tik tiešām ir uzjautrinošas, smējos daudz un skaļi. :)

Šis bezgala empātiskais, sevī ievelkošais stāsts ar tik foršo Ūvi galvenajā lomā lika man iemīlēt šo tēlu. Ņemot augstāk izklāstīto sižetu nākamais paziņojums skanēs dīvaini, bet es tiešām šo grāmatu izbaudīju. Es sev aizliedzu to “izraut cauri” pāris vakaros, un lasīju lēni - nodaļu pa nodaļai, jo gribēju paildzināt šos burvīgos lasīšanas brīžus. Tas viss gan dēļ emocionālā stāsta, gan kutinošajiem smiekliem, kurus nespēju valdīt, gan asarām, kas pamanījās izlauzties skumjajos brīžos, kā arī dēļ fantastiski garšīgās valodas, kādā autors izklāsta Ūves stāstu, un protams, dēļ paša Ūves, unikāla, interesanta un pieredzējuša vīra.

Diezgan unikālā veidā grāmata atrada ceļu pie lasītājiem, proti, grāmatas autors Frēdriks Bakmans bija blogeris, kas diezgan regulāri papildināja savu blogu ar jauniem rakstiem. Kādā dienā viņš iesāka stāstu par Ūvi, un tad gluži kā sērijas tika publicēti arvien jauni pavērsieni Ūves dzīvē. Blogs kļuva tik populārs un stāsts tik pieprasīts, ka autoram nekas cits neatlika, kā izdot grāmatu par Ūvi.

Ja no manis iepriekš rakstītā vēl īsti nebija skaidrs, tad pateikšu arī konkrēti – šī ir grāmata, kas vienkārši ir jāizlasa. Cildināta, slavēta un katru labo vārdu pelnījusi lasāmviela! :) Iesaku, iesaku, iesaku! Dikti gaidu nākamās šī autora grāmatas! 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ilzy 19. septembris 2016 09:24

Jāieliek savā jau tā supergarajā to read listē. :)

thezeezee 16. septembris 2016 20:19

Meitenes! Šī tiešām ir MUST-HAVE lasāmviela :)

ofelija 16. septembris 2016 19:44

Izklausaas tiesaam interesanta!:)

Linduchy 16. septembris 2016 18:25

Izklausās tā, ka man VAJAG šo izlasīt :) (Y)

pece 16. septembris 2016 18:01

Aha, man ļoti patika šī grāmata!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā