Vietas, ko vērts apmeklēt Katovicē, Polijā

dolo_acca21
dolo_acca21 20. janvāris 2016 17:47
3760

Katovice ir pilsēta Polijas dienvidos, Silēzijas vojevodistes (vēsturisks reģions) centrs. Tā mēdz tikt dēvēta par ogļu pilsētu, jo pilsēta dibināta 19. gadsimtā, kad apkārtējos kalnos atrada akmeņogļu atradnes un pilsētā arī mūsdienās atrodas vairākas ogļu ieguves šahtas, tomēr tas nenozīmē, ka Katovicei nav ko piedāvāt tās viesiem. Katovice slēpj sevī skaistus dārgumus, ko vērts atrast un novērtēt! Pašmāju draudzīgākā auto noma RentMama atkal jau Tev sagatavojusi rakstiņu, kas, iespējams noderēs, plānojot savu nākamo ceļojumu!

1. Kristus Karaļa katedrāle, iesvētīta 1955. gadā. Tā ir viena no skaistākajām ēkām pilsētā un lielākā katedrāle Polijā. Tās interjers ir patiesi elpu aizraujošs. Tajā atradīsiet arī skulptūru, kas izgatavota no oglēm. Paslēpušies virs lielā doma, katedrālē darbojas pieci zvani, no kuriem lielākais sver  3,5 tonnas! Katedrāle ir Katovices lepnums un skaistums, ko nedrīkst laist darām.

 

2. Silēzijas muzejs ir īpašs savas tematikas dēļ, jo tas ir arhitektūras muzejs.  Taču viens no redzamākajiem muzeja elementiem ir bijušo Katovices ogļraktuvju tornis. Desmitiem šādu torņu redzami pa visu Silēziju un daudzi no tiem turpina darboties līdz pat šai dienai. Šis konkrētais tornis pacēla savu pēdējo melno dimantu 1999. gadā, kad viss komplekss tika slēgts uz visiem laikiem. Šodien šī iespaidīgā tērauda struktūra ir pielāgota kā skatu tornis, kas piedāvā iespaidīgu skatu uz Katovici un citām Silēzijas priekšpilsētām.

3. Teātra mākslas faniem noteikti interesēs apmeklēt Silēzijas teātri , kurā regulāri notiek aizraujošas pirmizrādes. Ēka, kurā atrodas teātris, ir arī nozīmīgs arhitektūras piemineklis, tāpēc tas nekad nebeidz pārsteigt apmeklētājus ar savu eleganto un īpašo izskatu.

 

4. Vēl kāda kultūras iestāde pilsētā, kuru tūristiem ir noteikti ieteicams apmeklēt, ir Katovices Vēstures muzejs. Šī ir lieliska vieta, kur uzzināt par reģiona  vēsturi  un redzētu lielu daudzumu dažādu artefaktu. Muzejā atrodama arī mākslai veltīta halle, kas piedāvā vietējo mākslinieku darbu kolekciju. Starp eksponātiem var redzēt priekšmetus, kas izgatavoti no kristāla, kā arī kostīmus, amatniecības izstrādājumus, un arī lielu krājumu ar senām fotogrāfijām.

 

5. Koncertzāle Silēzija ir viena no skaistākajām vēsturiskajām 19. gadsimta ēkām pilsētā. Koncertzālē bieži tiek rīkoti dažādi klasiskās mūzikas koncerti un izrādes. Tāpēc sevišķi patīkams koncertzāles apmeklējums varētu būt klasiskās mūzikas mīļiem!

 

RentMama auto noma : )

 

1. Kristus Karaļa katedrāle, iesvētīta 1955. gadā. Tā ir viena no skaistākajām ēkām pilsētā un lielākā katedrāle Polijā. Tās interjers ir patiesi elpu aizraujošs. Tajā atradīsiet arī skulptūru, kas izgatavota no oglēm. Paslēpušies virs lielā doma, katedrālē darbojas pieci zvani, no kuriem lielākais sver  3,5 tonnas. Katedrāle ir Katovices lepnums un skaistums, ko nedrīkst laist darām.

 

2. Silēzijas muzejs ir īpašs  pēc savas tematikas,jo tas ir arhitektūras muzejs.  Taču viens no redzamākajiem muzeja elementiem ir bijušo Katovices ogļraktuvju tornis. Desmitiem šādu torņu redzami pa visu Silēziju un daudzi no tiem turpina darboties līdz pat šai dienai. Šis konkrētais pacēla savu pēdējo melno dimantu 1999. gadā, kad viss komplekss tika slēgts uz visiem laikiem. Šodien, šī iespaidīgā tērauda struktūra ir pielāgota kā skatu tornis, kas piedāvā iespaidīgu skatu uz Katovici un citām Silēzijas priekšpilsētām.

3. Teātra mākslas faniem noteikti interesēs apmeklēt Silēzijas teātri , kurā regulāri notiek aizraujošas pirmizrādes. Ēka, kurā atrodas teātris, ir arī nozīmīgs arhitektūras piemineklis, tāpēc tas nekad nebeidz pārsteigt apmeklētājus ar savu eleganto un īpašo izskatu.

 

4. Vēl kāda kultūras iestāde pilsētā, kuru tūristiem ir noteikti ieteicams apmeklēt  ir Katovices Vēstures muzejs. Šī ir lieliska vieta, lai uzzinātu par reģiona  vēsturi  un redzētu lielu daudzumu dažādu artefaktu. Muzejā atrodama arī mākslai veltīta halle, kas piedāvā vietējo mākslinieku darbu kolekciju. Starp eksponātiem var redzēt priekšmetus, kas izgatavoti no kristāla, kā arī kostīmus, amatniecības izstrādājumus, kā arī lielu krājumu ar senām fotogrāfijām.

 

5. Koncertzāle Silēzija ir viena no skaistākajām vēsturiskajām 19.gadsimta ēkām pilsētā. Koncertzālē bieži tiek rīkoti dažādi klasiskās mūzikas koncerti un izrādes. Tāpēc sevišķi patīkams koncertzāles apmeklējums varētu būt klasiskās mūzikas mīļiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies