Veltījums sapņiem Rīgas Pantomīmas un pasaules mūzikas grupas KANISAIFA izrādē VIENS NO MILJONA

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 24. septembris 2020 17:44
120

VEF Kultūras pils ansamblis “Rīgas Pantomīma”, atzīmējot savu 64.jubileju un VEF Kultūras pils 60.jubileju, sadarbībā ar pasaules mūzikas grupu “Kanisaifa” 27.oktobrī VEF Kultūras pils Lielajā zālē piedāvās mīmu izrādi “Viens no miljona”, kas tapusi, iedvesmojoties no Ričarda Baha stāsta “Kaija vārdā Džonatans Livingstons”. Izrādes sākums – plkst.19. 

Šis stāsts ar “Rīgas Pantomīmu” ir jau daudzus gadus – jau kopš laika, kad ansambļa dibinātājs Roberts Ligers tiecās radīt izrādi “Pieskarties Debesīm”. “Viens no miljona” ir  veltījums sapņiem par tiekšanos augstāk, pāri savu spēju robežām. Redzēt plašāk, sajust vairāk, tiekties pēc pilnības,  pieskarties debesīm. 

Mākslā kustība dažreiz spēj atstāt lielāku iespaidu nekā izteikts vārds, un ansambļa “Rīgas Pantomīma” dalībnieki ar šo kustību izrādi rosina uz pārdomām par Ričarda Baha paustajām atziņām un secinājumiem par dziļākas dzīves jēgas meklējumiem. Stāsts atklāj slēptos, īpašos sapņus, ko dziļi sirds dziļumā glabā katrs no mums – par iespēju sasniegt iekšējo brīvību, sajūtu par dzīves jēgas esību, izpratni par pasauli un nepārtrauktu kustību ceļā uz pilnību. Kopā ar Džonatanu saprotam, ka šajā pasaulē nav nekā neiespējama, viss ir atkarīgs tikai no gara spēka un gājēja mērķtiecības. Ir tikai jānotic sev! 

“Rīgas Pantomīmas” izrādēs vienmēr ir dominējusi doma, kustība, mūzika, krāsu un gaismu simbolika. Šoreiz ar ritmisku un sajūtām bagātu muzikālo pavadījumu izrādi izcels pasaules mūzikas grupa “Kanisaifa”, kuras radošais tēvs un perkusiju meistars ir Nils Īle. 

Izrādē piedalās:

Rīgas Pantomīma

Grupa KANISAIFA:   

Nils Īle: radošais tēvs, perkusiju meistars    

Maija Sējāne-Īle: vokāls, vargāns, perkusijas, etniskās flautas       

Jānis Tumpelis: ģitāra, perkusijas

Fabiass Nils Īle: perkusijas, metalofons, balafons

Edgars Jansons: perkusijas

Alvis Zembergs: didžeridū, perkusijas

Roberts Brants: basģitāra

Izrādes tapusi ar VEF Kultūras pils un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. 

Biļetes uz izrādi var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies