Vaska fonda desmitās jubilejas koncertā «Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne» muzicēs klavieru kvartets «RIX»

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 21. jūlijs 2021 13:34
103

31.jūlijā plkst.19, atzīmējot Pētera Vaska fonda desmit gadu jubileju, tradicionālajā koncertā «Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne» muzicēs klavieru kvartets «RIX»: pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Koncerta programmā iekļauti Georga Pelēča, Pētera Vaska un Tālivalda Ķeniņa skaņdarbi, kā arī Armanda Skuķa  klavieru kvarteta «Izolētais» (2020) pasaules pirmatskaņojums. 

Klavieru kvartets «RIX» dibināts 1993.gadā, kad altiste Ilze Kļava, čellists Reinis Birznieks un vijolnieks Sandis Šteinbergs satikās pianista un profesora Jāņa Maļecka kameransambļa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Radošās sadarbības veiksmes un savstarpējās sapratnes vieglums visiem četriem kaldināja pārliecību, ka savi mūziķa talanti jāapvieno un jākļūst par pastāvīgu kameransambļa vienību.  

Kvartets uzstājies Latvijā, Somijā, Norvēģijā un Čehijā, gūstot atzinību un ievērību. 2004.gadā kameransamblis saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – »Lielo mūzikas balvu» - kā apliecinājumu savai muzikāli inteliģentajai un izcilajai spēles mākslai.   

2006.gadā «RIX» devās koncertturnejā uz ASV, bet 2015.gadā prezentēja Pētera Vaska mūziku prestižajā Phillips Collection koncertsērijā Vašingtonā.

Kvarteta mūziķi atsevišķi strādā pamatdarbā pazīstamos Eiropas orķestros, taču vismaz pāris reižu gadā satiekas Rīgā, lai iestudētu, atskaņotu un ierakstītu koncertprogrammas. Ansambļa repertuārā ir speciāli viņiem veltīti skaņdarbi un arī pasaules klasiskās mūzikas kvarteti, trio un sonātes. 

Savas darbības laikā kvartets ieskaņojis trīs ierakstu albumus: Olivjē Mesiāna «Qutuor pour la fin du Temps» (1999), Pētera Vaska un Tālivalža Ķeniņa klavieru kvartetus (2003), kā arī albumu ar Riharda Štrausa, Johannesa Brāmsa un Kamila Sensānsa skaņdarbiem klavieru kvartetam (2008).

Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

Koncertus var apmeklēt pret «Covid-19» vakcinētas vai «C19» pārslimojušas persona, pie ieejas pasākumā uzrādot derīgu sertifikātu (digitālā vai drukātā veidā) un personu apliecinošu dokumentu.  

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies