Vasaras romāns: Tējas plantatora sieva

Linduchy
Linduchy 22. augusts 2018 17:57
1219

Deviņpadsmitgadīgā Gvendolīna Hūpere nokāpj no kuģa, lai sāktu precētas sievas dzīvi citā pasaules malā. Tomēr dzīve Ceilonā nav tāda, kādu Gvena iedomājusies. Viņas vīrs, bagātais un pievilcīgais tējas plantācijas īpašnieks Lorenss, daudz strādā, un jaunajai sievietei neatliek nekas cits kā vienai iepazīt plašo namu un tā apkārtni. Ieklīstot nomaļos nostūros, Gvena atrod gan aizslēgtas durvis, gan senas lādes ar sadzeltējušiem tērpiem, gan aizaugušu kapa kopiņu – liecības par pagātni, kuru Lorenss nevēlas apspriest.

Drīz Gvenai piesakās bērniņš, un arī vīru iepriecina ziņa par gaidāmo mazuli. Tomēr sievietei nākas pieņemt briesmīgu lēmumu, par kuru vīrs nedrīkst neko uzzināt. Tik lielu noslēpumu nosargāt mūžīgi nav iespējams. Kad patiesība nāks gaismā, vai Lorenss spēs saprast un piedot to, ko Gvena izdarījusi?

Cik daudzus noslēpumus spēj izturēt laulība? Un cik ilgi cilvēks spēj saglabāt veselo saprātu, glabājot tumšu noslēpumu? 

Dinas Džeferisas eksotiskais romāns "Tējas plantatora sieva" iepazīstina lasītājus ar 20. gadsimta sākuma dzīvi Ceilonā, bagātu tējas plantatoru saimniecībā.

Ceilonā ir saspringta situācija. Nesaskaņas starp vietējiem iedzīvotājiem un pieaugošā nepatika pret britu kolonizatoriem. Demonstrācijas un asiņaini konflikti. Arodbiedrību cīņa par strādnieku tiesībām un dzīves apstākļu uzlabošanu. Tam visam klāt vēl Ņujorkas biržas krahs. Bet pa vidu šīm globālajām problēmām ir sieviete. Viņas tiesības un pienākumi. Sabiedrības uzspiestās uzvedības normas. Ilgas pēc ģimenes, atbalsta un draudzīga pleca, uz kura izraudāt visas savas bēdas. 

Viegli lasāms, neskatoties uz stāsta smagumu. Liek just līdzi un uzdot sev jautājumu, kā tu rīkotos šādā situācijā? Lasot šo romānu, var viegli iztēloties eksotisko vidi, tējas krūmu lauku sulīgo zaļumu, ezera mirdzošo ūdeni saules staros, dūmakaino miglu pēc musonu lietavām. Krāsām piesātināts stāsts - lielisks romāns vasarai.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies