Vasaras rītu lasāmviela...

Linduchy
Linduchy 24. jūlijs 2014 12:38
2543

Vasaras sākumā (pareizāk sakot, tiklīdz iestājās siltais laiks) domāju, ka būtu lietderīgi pavadīt agros rītus dārzā - ar grāmatu un kafiju. Tas ir neaprakstāmi foršs fīlings - saulīte tikko sākusi sildīt ādu, rasas pērlītes vizuļo it visur, putni jautri čivina, bites&co čakli lidinās apkārt, pufīgs sēžamkrēsls ērtākai pozai, smaržojoša kafija un MIERS, jo tik agri visi guļ, neviens nezvana un e-pastus nesūta, neviens neprasa brokastis - idille :D

Tad nu šeit būs 3 grāmatas, par kurām noteikti gribētu jums pastāstīt un ieteikt lasīšanai…

20140724123713-95208.jpg

Paulu Koelju ‘' Alķīmiķis’' - "Pasaules dvēseli baro cilvēku laime. Un arī to nelaime, ļaunums vai skaudība. Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums. Viss kalpo vienam. Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu."

Perfekta grāmata, pamācoša, interesanta, ar īpašu noskaņu. Teksts ir tik vienkārši lasāms un uztverams, bet tam apakšā ir viena pamatīga doma - ka it viss pasaulē ir saistīts. Grāmata par dzīves ceļojumu, par neatlaidīgu virzīšanos uz savu mērķi…

 20140724123758-40889.jpg

Kobo Abe ‘’Sieviet smiltīs’’ - ‘' Visa miesa klāta ar vieglu, plānu smilšu kārtiņu. Smiltis aizsedza detaļas un izcēla sievišķīgās līnijas. Viņa šķitās esam skulptūra, ko apzeltījušas smiltis’’.

Autors pārstāv tradicionālo Japānas rakstības stilu - ieturēts, bez liekiem izpušķojumiem. Stāsts mudina aizdomāties, kas ir brīvība un kādu to redz katrs no mums.

Stāsta galvenais varonis, skolotājs un kukaiņu pētnieks nokļūst slēgtā ciematā, kura iedzīvotāju galvenais uzdevums - apmaiņā pret ūdeni rakt smiltis, kuras draud aprakt ciematu ar visiem tā iedzīvotājiem…

 20140724123826-75757.jpg

Dzjuničiro Taņidzaki ‘'Naomi’’ - ‘’…kopš meitene bija apmetusies manās mājās, viņas sejā parādījās veselīgs sārtums, arī garastāvoklis pamazām uzlabojās, un drīz vien viņa čaloja mundri un jautri kā mazputniņš. Aplam lielā un plašā studija bija viņas būrītis.’'

Autors tiek uzskatīts par vienu no lieliskākajiem japāņu rakstniekiem. Lielisks, skaists, interesants un viegli lasāms darbs.

Naomi ir “modernā meitene”, kas nepakļaujas japāņu tradīcijām par ģērbšanos, etiķeti un morāli. Viņa īsi apgriež matus, dod priekšroku rietumnieciskam tērpam un krāšļiem, tīksminās par domu, ka ir līdzīga Holivudas zvaigznei. Šo fabulu – satīrisku vēstījumu par mīlestību un apsēstību stāsta viņas apmulsušais vīrs Dzjōdzi, ap trīsdesmit gadu vecs inženieris, kas pirmoreiz sastop Naomi kā piecpadsmit gadu vecu kafejnīcas apkalpotāju. Viņa atstāj iespaidu kā mīļi pasīva būtne, – ideāls padotais, ko izglītot sabiedrības tikumos —  viņa sapņu sievietes iemiesojums. Naomi piekrīt dzīvot kopā ar Dzjōdzi, un sākas viņas pārvērtības...

Kāda ir Tava šīsvasaras lasāmviela?


Bildes: http://premium.wpmudev.org/blog/wordpress-weekend-reader-10-great-articles-from-around-the-web/

http://www.delfi.lv/kultura/news/art/perna-gada-popularaka-gramata-paulu-koelju-alkimikis.d?id=23030

http://www.ubisunt.lu.lv/zinas/t/17066/

http://www.delfi.lv/kultura/news/books/dzjuniciro-tanidzaki-naomi.d?id=13373632

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ssfinkss 26. jūlijs 2014 09:34

Lasīt ļoti ļoti patīk! Pie reizes arī iesāku savu blogu, tā kā tur pašlaik arī atspoguļoju ko lasu. Pie reizes paanalizēju grāmatu, salīdzinu aprakstīto ar Latvijas situāciju, padomāju par cilvēku attiecībām.
http://domgraudi.blogspot.com/

Linduchy 25. jūlijs 2014 21:45 krx

(Y)(Y)(Y)

KRX 25. jūlijs 2014 16:37

Nevaru saņemties tam Koelju... (emo)

Šogad esmu izlasījusi 11 grāmatas:
Pīters Meils - Gads Provansā - ļoti labs, humoristisks stāstījums kā angļu rakstnieks pārcēlās uz dzīvi Provansā (Francija). Kā veicās ar vienkārša auto iegādi pēc franču likumiem, kā veicās remontdarbi ar neparedzamajiem strādniekiem un mūžīgo franču biedu - tūrisma sezonu, kad vietējie aizklapē logus, durvis un bēg projām :)

Māra Zālīte - Pieci pirksti - šo grāmatu es pat nopirku un iesaku izlasīt ikvienam latvietim. Zālīte prozā apraksta savas atmiņas par atgriešanos no Sibīrijas. Grāmata ir rakstīta no 5 gadīgas meitenītes skatu punkta. Ļoti, ļoti, ļoti laba! (Y)

Laima Kota - Mana turku kafija - rakstnieces Laimas Kotas (bij.Muktupāvela) stāsts par viņas dzīvi pārceļoties uz Turciju. Spilgti attēlota Austrumu ikdiena, sadzīve, mums pilnīgi svešie paradumi, attieksme pret dzīvi utt. Interesanta.

Andra Neiburga - Stum, Stum - grāmata sastāv no vairākiem stāstiņiem par dažādu latviešu ikdienu. Nu, tā, parasta grāmatiņa.

Adriana Trigiani - Kurpnieka sieva - diezgan aizraujošs, bet parasts vasaras romāns par 2 itāļu ģimeņu gaitām ASV 20.gs sākumā. Ieteiktu lasīt katram savas valsts emigrantam :)

Ketlīna Tesaro - Smaržu kolekcionāre - atkal parasts sieviešu romāns par angļu sievieti, kura pēkšņi saņem mantojumu no it kā svešas sievietes Francijā - ekskluzīvu dzīvokli un bijušo smaržu salonu. Beigās tā, protams, izrādījās viņas māte (kas jau bija nojaušams uzreiz) un atrod ĪSTO, jo vīrs, saprotams, ir nekāds! :)

Armands Puče - Kambala... Āmen! - ļoti, ļoti interesanta grāmata par basketbolista Kaspara Kambalas biogrāfiju un gaitām no LV uz ASV utt. Iesaku!

Hāleds Hoseīni - Tūkstoš sauļu mirdzums - diezgan sāpīgs romāns (tikpat labi varētu būt stāsts) par divām Afganistānas sievietēm, kurām nākas aprecēties 15 gadu vecumā ar briesmīgu vīru. Nepārtrauktā karadarbība, valdības maiņas, vardarbība pret sievietēm, mūžīgas bailes par sevi, par iztiku. Bērnus jānodod bērnu namam, jo vienkārši nav ar ko viņus barot! Traki, bet grāmata laba.

Māra Svīre - Audums kāzu kleitai - parasts sieviešu romāns par Latvijas Radio korespondentes gaitām LatvijasPSR 50tajos gados. Kā pazūd viņas draugs (kā izrādījās - saņēma ciet čeka), kā viņa viņu sola gaidīt 10 gadus, kā padodas kolēģa valdzinājumam un tomēr nespēj sagaidīt, bet ap 1990.gadu tomēr atkal satiekas :) romantiski un interesanti tiem, kas dzīvojuši PSRS laikmetā.

Otto Ozols - Latvieši ir visur! - nu.... ļoti daudznozīmīga grāmata, kas radīja nekonkrētu viedokli. Sākumā lasīju kā stāstu par Ozola gaitām no 1990.gada, kad tiek uz Zviedriju, tad pieprasa Dānijā patvērumu, pēc tam pārceļas uz Vāciju, strādā apšaubāmus darbus Eiropā, NVS un ASV. Ap pus grāmatu sapratu, ka tā latviešu būšana pasaules vēsturē visur man ir pa daudz. Ļoti gari vēstures notikumu apraksti (gan PSRS, gan pasaules). Īstenībā bija gandrīz žēl lasīšanai patērēto laiku. Bet ja interesē vēsture, tad var lasīt.

Dace Judina - Dīvainais līgovakars - arī vienkāršs latviešu detektīvs (Judinai ir labas vieglas grāmatas vispār) par jaunas žurnālistes gaitām mantotajā senču mājā un pagastā, par pēkšņiem atradumiem, par vēstures liecībām, par lieciniekiem pēc 1940.gada vasaras. Diezgan interesanti, iesaku.

Vēl man plānā ir kādas 20 grāmatas par ļoti dažādām tēmām. Lielākoties man patīk lasīt kaut ko, kas balstīts uz patiesiem faktiem, notikumiem, kā arī mazliet par 17./18.gs laikmetu Eiropā. Ar interesi palasu arī latviešu darbus.

Linduchy 24. jūlijs 2014 22:55 Nikte

Nē, nu mazums, ko var zināt :D

Nikte 24. jūlijs 2014 22:38 Catwoman

Redzi,bet 20-gadīgi skuķi ir izauguši :D Drīzāk domāju,ka viņas grāmatu ir labākajā gadījumā rokā turējušas :D

Linduchy 24. jūlijs 2014 22:29 Nikte

Es nespēju Nīči palasīt...nu nespēju un viss, laikam vēl nav īstais laiks man :D
Nē, es grāmatas tiešām lasu, jo man patīk...es pat laikam īsti nezinu, kas tagad grāmatu modē ir aktuālie autori un darbi :X

Nikte 24. jūlijs 2014 21:35 Catwoman

Cerams,ka grāmatas lasi tāpēc,ka patīk,nevis tāpēc,ka moderni :D Vienu brīdi dzridēju uz katra stūra kā 20-gadnieces lielījās,ja neesi lasījusi Nīči tad esi atpalikusi :D Bet,ja nezini,kas ir Osho,tad vispār laikam nedrīkst viņam tuvoties.. :D

Linduchy 24. jūlijs 2014 21:02 Nikte

Rindā...esmu apņēmusies izlasīt visu, kas ir pieejams no viņa sērijas bibliotēkā :D

Nikte 24. jūlijs 2014 20:28 Catwoman

Paulu Koelju ir 2 grāmatas,kuras man patika - "Vienpadsmit minūtes" un "Ceļavārdi Gaismas Bruņiniekam" :X(emo)

Linduchy 24. jūlijs 2014 18:04

Tikko, atpakaļceļā no pludmales, paņēmu vēl 2 grāmatas - Paulu Koelju ''Nelabais un senjorita Prima'' un Kadzuo Išiguro ''Dienas atlikusī daļa'' ... jau drīzumā atsauksmes ;)

Nikte 24. jūlijs 2014 16:14

Nē,šīs nav manā stilā ;) Piedevām "Alķīmiķi" izlasīju jau senāk..reklāmas dēļ :D

hiperkeri 24. jūlijs 2014 15:59

ieintriģēji;)