Vasaras atpūta Turcijā!

irinchuks
irinchuks 14. augusts 2013 21:56
2679
Šī ir viesnīca kurā palikām- Club Beach Park 3*, internetā izlasījām labas atsauksmes un priekš trīszvaigžņu viesnīcas liekās būs ok. Gids no Lidostas mūs atveda uz viesnīcu norādīja kur ir viesu uzņemšana, tur mums pastāstīja kādi plāni turpmāk utt. Uzņemšana prata runāt vairāk krievu valodā un tā vidējā līmenī, varējām tomēr viens otru saprast. Turcijā arī sapratām, ka angļu valodā vietējie maz kas prot runāt.
No viesnīcas līdz mūsu pludmalei bija jāiet gabals kādi 300 m sākumā likās ka tas nav nekas traks, bet nu karstumā tas ir grūti, nākamreiz tomēr mēģināsim atrast viesnīcu kurā uzreiz pie jūras.
Apkārtne ļoti skaista, kalni, saule, jūra- FANTASTISKI!
Ūdens bij tik traki sāļš, ka noslīkt vienkārši nav iespējams, un tādiem kā es, kuriem peldētprasme nav spīdoša ir ļoti patīkami, ka ūdens tur tevi uz virsmas, un var nekustēties gulēt un sauļoties uz ūdens virsmas. Vienīgais mīnuss bija tajā, ka pludmale bija oļiem klāta, nedaudz tomēr sāpīgi kājām, bet nu es izturēju, un tur uz vietas pārdevās arī speciālās čības, kurās var ieiet un peldēt, bet es tādiem sīkumiem negribēju tērēties :)
Parki, oh, parki tur tiešām skaisti, sakopti. Gaumīgi iekārtoti, un katrā parkā bija pa strūklakai, kurā liels kārdinājums ielekt ! Bet visur bija aizlieguma zīmes :(
Ļoti jauki likās tas, ka parkos iekārtotas kaķu mājas, kaķīšiem nodrošina arī ūdeni un ēdienu, un katra mājiņa ir celta tā lai, tā būtu ēnā.
Izdomājām pabraukāties uz jahtu un aizbraukt uz kādu citu pilsētu.
Ar jahtu aizbraucām līdz zemūdens pilsētai Kekavai. Gids vēl mūs piekodināja ka braucam uz Kekavu un , ka tā nav putnu kombināta pilsēta kā pie mums, likās forši, ka arī Turki zina ka arī pie mums Latvijā ir pilsētiņa -Ķekava.
Bildē arī var redzēt to pazemes pilsētiņu, ūdenī ir māju pamati, var redzēt arī kāpnītes. Vēlāk varējām arī izpeldēties šajā brīnum zilajā ūdenī. Tas bija neaprakstāmi, ūdens silts, un tik zils, ļoti skaisti, un emocijas bija tiešām uz urrā, ļoti tur palika :)
Pašā pilsētiņā kurā dzīvojām Kemerā arī bija apskates objekti ko redzēt.
Aizbraucām arī uz pilsētiņu Miru, un apskatījām amfiteātri. Nu pie mums Latvijā neko tādu nevar redzēt, arī bija forši. Vienīgi uzkāpt bija grūti, un uzkāpjot augšā sagaidīja Turku vietējie puikas, kas katrai dāmai dalīja melisas jeb citronmētras, pie viņiem tās izteikti smaržīgas!
Bijām aizbraukuši arī uz Svētā Nikolaja baznīcu, kura atrodas pilsētā Mira,tajā , cilvēki iet ar savām lūgšanām, un nostāsti stāsta, ka tās lūgšanas ko cilvēki vēlās arī piepildās!
Aizbraucām arī uz skatu torni, apskatīties no malas Turciju. Tur visur bija saceltas siltumnīcas, izrādās tomātu un citu dārzeņu audzēšana notiek tikai ziemas mēnešos (vasarā nē, jo nenormāls karstums viss iznīkst)
Un šie kukaiņi kuri bija kādu 5cm garumā neļāva mierīgi gulēt, bet nu tas sākumā viņi tādas skaņas taisīja, uh. Ja pie mums sienāzīši čīgā saulītē, tad šie kukaiņi gan naktī gan dienā visu laiku fonā tās savas skaņas taisīja. Bet nu pieradu.
Un ziedi tur ļoti skaisti apkārt, pie katras mājas. Un smaržo arī pasakaini.
Naktī bija vieglāk staigāt un apskatīt visu, jo bija tikai +27 grādi :) Visa pilsētiņa naktī negulēja, visi veikaliņi strādāja , visi restorāni arī, un arī mēs :) Ceļojums ilga tikai nedēļu, bet laiks ļoti ātri skrien. Iesaku tur aizbraukt un izbaudīt sauli ik vienam! Tur tiešām ir ļoti skaisti. Jūra ir fantastiski labs ūdens. Kalni ir brīnumskaisti. Augļi ļoti saldi un lieli, sulīgi, pavisam savādāki nekā pie mums. Salāti arī garšo pavisam savādāk, labāk! Un man personīgi viņu vietējais baltvīns ļoti garšoja. Biju, nenožēloju, patika, braukšu vēl! :)

Šovasar ar savu draugu nolēmām aizceļot līdz Turcijai, izvēlējāmies klusu mazpilsētu vārdā Kemer. Tikai 40km no Antālijas un kādas 1h braucienā ar mikro autobusu. Vietējie šoferīši brauc tik pārgalvīgi, ka brauciens ļoti ātrs paiet. Braucot uz Kemer pilsētiņu jābrauc caur tuneļiem, jo pati pilsētiņa atrodas aiz kalniem, tādēļ arī sauļošanās process notiek tikai līdz kādiem 20:00 jo pēc tam saulīte jau aiz kalniem un paliek tumšāk, bet karstums tik un tā neizturams.
Parādīšu nedaudz bildes, kā tad gāja manā ceļojumā :) 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VIT@ 19. augusts 2013 22:28

Vairākus gadus atpakaļ, mēs palikām piecās zvaigznēs ar visu iekšā, tā bija reta reize, kas bija veltīta tikai gulēšanai, arī tā pati puse.. bet kā jau karstajās zemēs, pa dienu nekas nenotiek, dzīve sākas vakarā :)