Valsts svētkos Turaidas muzejrezervātā durvis apmeklētājiem ver jauna ekspozīcija

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 24. aprīlis 2019 07:38
298

Šī gada maijā ar jaunu nozīmīgu ekspozīciju tiek papildināts Turaidasmuzejrezervāta piedāvājums –4. maijā Turaidas muižas atjaunotajā klaušinieku mājā tiek atvērta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti: Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.

Jaunā ekspozīcijavēstīs par vairāk nekā 100 gadus ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā. Ekspozīcija ir muzeja pētnieciskā un krājuma daudzu gadu darba rezultāts. Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: “Turaidas atjaunotā klaušinieku māja kopā ar ekspozīciju ir piemineklis latviešu zemniekam, kurš ar darbu, apņēmību, neatlaidību un savas zemes mīlestību rada pamatu izglītotai un kulturālai nācijai.”

Pamatojoties uz papilduekspozīcijas piedāvājumu, tiek veikti grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 1. oktobra noteikumos Nr. 1029 „Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta – publisko pakalpojumu cenrādis”, pievienojot cenrādī papildupiedāvājuma maksas pakalpojumus. Muzejrezervāta jaunās ekspozīcijas “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” apskatei tiek noteikta atsevišķa ieejas maksa atbilstoši katrai apmeklētāju mērķgrupai, ņemot vērā ar muzeja pakalpojumu sniegšanu saistītās faktiskās izmaksas.

Skolēniem dažādu vecumu mērķgrupām (1.–4. klasei, 5. – 9. klasei un 10. – 12. klasei) tiek piedāvātas trīs jaunas muzeja izglītojošās programmas, kas izstrādātas,pamatojoties uz ekspozīcijas „Ceļā uz Latvijas valsti: Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” tematiku un kurās ar daudzveidīgām metodēm, informācijas tehnoloģiju un multimediju palīdzību interaktīvā veidā tiek rosināta interese par Latvijas vēsturi un nodrošināta muzeja krājuma un pētniecības darba pieejamība.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies