Valsts neatkarības proklamēšanas dienā Rīgā notiks militārā parāde

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 17. novembris 2013 00:00
1129

18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai veltīta Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

Parādi, kurā piedalīsies vairāk nekā 900 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, komandēs Militārās policijas komandieris pulkvedis Tālis Majors, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, valsts prezidents Andris Bērziņš.

Ierindas priekšgalā soļos Nacionālās aizsardzības akadēmijas 3. un 4.kursa kadeti ar Latvijas armijas karogu, bet aiz tā triju Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes - Baltijas aizsardzības koledžas - karogu nesīs tās klausītāju pārstāvji. Parādē ar karoga grupu piedalīsies arī Latvijas karavīru sabiedrotie, ar kuriem kopā viņi pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un apgūst iemaņas un prasmes militārās mācībās - mūsu tuvākie kaimiņi lietuvieši un igauņi, mūsu sabiedrotie Ziemeļeiropā - norvēģi, zviedri, dāņi un briti -, kā arī Vācijas un ASV karavīri no Mičiganas Nacionālās gvardes, trīs no kuriem savulaik ir dienējuši kopā ar Latvijas karavīriem Kunāras provincē Afganistānā, pildot dienesta pienākumus Latvijas vadītājā Operacionālās sadarbības padomnieku grupā.

Bruņotos spēkus parādē pārstāvēs septiņas regulāro spēku vienības - Nacionālā aizsardzības akadēmija, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, 2.kājnieku bataljons, Gaisa spēku aviācijas bāze un Jūras spēku flotile - un triju Zemessardzes novadu vienības - 44.kājnieku bataljons, 54.inženiertehniskais bataljons un 31.aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljons -, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestris, kurš nodrošinās parādes muzikālo noformējumu.

Parādē Valsts robežsardzi pārstāvēs Rīgas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledža vienība, Valsts policiju - Valsts policijas koledžas vienība, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu - Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas vienība.

Jau otro gadu pēc kārtas parādē soļos arī Jaunsardzes vienības - vairāk nekā 100 jaunsargu un instruktoru, pārstāvot trīs Jaunsardzes reģionus.

Parādi noslēgs bruņoto spēku un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā lidojumam labvēlīgos laika apstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami divi Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri "Mi-17", četri Valsts robežsardzes helikopteri - divi helikopteri "Agusta Bell 206B" un divi helikopteri "Agusta 109E Power" -, kā arī divas NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas - Beļģijas Gaisa spēku iznīcinātāji "F-16".

Parādē varēs redzēt Zemessardzes 34.artilērijas bataljona lielgabalus "K-53" un mīnmetējus "M41D", Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona zenītlielgabalus "L-70" un uguns vadības sistēmas "CIG-790", kā arī Pretgaisa aizsardzības diviziona raķešu tuvās darbības pretgaisa aizsardzības rakešu sistēmas "RBS-70" ieročus un primārās novērošanas radarus "PS-70".

Jūras spēku flotile parādē demonstrēs mobilos meklēšanas un glābšanas moduļus, kā arī aprīkojumu naftas piesārņojumu likvidēšanai. Savukārt Daugavā varēs vērot Jūras spēku flotiles kuģi KA-01 "Kristaps" un KA-06 "Gaisma", kā arī Valsts robežsardzes kuģi "Rānda" un kuteri "RK-18".

Sauszemes spēku kājnieku brigāde parādē piedalīsies ar apvidus automašīnām "HMMWV", kas bruņotas ar smagajiem ložmetējiem "Browning", automātiskajiem balsta granātšāvējiem "GMG" un prettanku vadāmajām raķešu sistēmām "Spyke", kā arī ar bruņumašīnu "Cougar", kas bruņota ar smago ložmetēju "Browning". Līdzīgas bruņumašīnas - "MaxPro" - Latvijas karavīri izmanto jau vairākus gadus, pildot dienesta pienākumus Afganistānā.

Savukārt Valsts robežsardze demonstrēs kvadraciklus "Arctic Cat", un apvidus automašīnas "Mitsubishi Pajero" ar sniega motocikliem un motorlaivām.

21 nāciju zalvi par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja veiks Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons.

Pēc parādes no plkst.14 līdz plkst.17 Rīgas Pasažieru terminālā iedzīvotājiem apskatei būs atvērti četri Jūras spēku flotiles kuģi - patruļkuģis P-02 "Lode", Skrundas klases kuģis P-07 "Viesīte", štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis" un mīnu kuģis M-05 "Viesturs".

17.novembrī plkst.19 11.novembra krastmalā notiks parādes ģenerālmēģinājums.

 

Avots:Leta

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies