Valentīndienas nokrāsas ... piecdesmit

Linduchy
Linduchy 15. februāris 2015 12:59
1799

Vai par Valentīndienu atcerās tikai neprecētie pāri? Lai arī nenormāli komercializēti, tomēr tie var būt skaisti pavasara sagaidīšanas un mīļošanās svētki. Protams, kāds teiks, ka par daudz tās sarkanās krāsas, sirsniņu, šokolādes utt. Bet tomēr, svētku un mīlestības nekad nevar būt par daudz, pie tā arī pieturos, jo ar vīru esam kopā jau 11 gadus. Un mums patīk sekss ... ļoti ... un dažādība tajā. Tāpēc Valentīndienas programmā šķita absolūti loģiski doties kopā uz kino, ievērtēt ilgi gaidīto filmu, kuras pamatā ir E.L. Džeimsas bestsellers - erotiskais romāns Fifty Shades of Grey / Greja piecdesmit nokrāsas.

Sižets - literatūras studente Anastasija Stīla iepazīstas ar pievilcīgo miljardieri Kristjenu Greju. Viņu iepazīšanās drīz pāraug kaislīgā mīlas dēkā, kurā Ana atklāj savas neparastās vēlmes, kā arī Kristjena Greja tumšo noslēpumu, ko viņš rūpīgi slēpj savas ārēji tik nevainojamās dzīves aizsegā.

Kinoteātrī zāle pilna, atlikušas brīvas vien dažas vietas. Tauta apkārt ar milzīgām gāzētu dzērienu glāzēm, popkorna un citu našķu turzām – ak, uztura speciālistu un zobārstu sapnis/murgs :D

Interesanti bija pavērot reakciju pārīšiem, kur skaidri bija redzams, ka sievietes  ir tās, kas ir labi informētas par sižetu un paredzamo notikumu gaitu, bet vīriešiem gan brīžiem bija manāms pārsteigums sejas izteiksmē.

Izvēlētie aktieri, kā jau ne reizi esmu teikusi, mani neuzrunāja līdz galam. Kristjena Greja atveidotājs Džemijs Dornans (Jamie Dornan) personīgi man absolūti negāja kopā ar grāmatas tēlu – vairāk atgādināja tādu mazu, pūkainu, mīlīgu kucēnu, jo TĀS acis viņu nodeva. Pretstatā grāmatas tēlam, kurš asociējās ar ledus skaistumu un aukstumu, nesasniedzams kā Himalaju virsotne un nepielūdzams kā Olimpa dievi. Savukārt Dakota Džonsone (Dakota Johnson) nedaudz vairāk atbilda grāmatas tēlam vizuāli, bet emociju gamma viņas sejas izteiksmē mani līdz galam nepārliecināja, ka viņa būtu izjutusi savu tēlu par visiem 200%.

Filmā parādītās rotaļas bija pārāk maigas, ja tā varētu izteikties. Pavēlnieka-pakļautās rotaļu maigākā versija, pasniegta tā, lai to izreklamētu publikai, ieinteresētu un aicinātu izmēģināt. Vārdsakot, nekā tāda šausminoša un netikla tur nebija, mierīgi var skatīties plaša publika.

Ap filmu bija sacelta tik milzīga ažiotāža, protams, arī grāmatas lasītas, tāpēc gaidīju ko vairāk. Pārdomas pēc filmas divējādas. Tik ļoti gaidīju to filmu, cerot, ka uz ekrāna būs redzams tas, kas tika iztēlots grāmatu lasīšanas laikā. Jā, nofilmēts normāli – skaistas un dārgas dekorācijas, mašīnas… kā nekā galvenais varonis  ir jauns miljardieris ar īpaši izmeklētu gaumi. Bet filmas patieso un pikanto stāstu aizēnoja saldums un romantika, kura būtu bijusi jāatstāj tikai aizmugures fonam – manas subjektīvās domas.

Ja man piedāvātu 2 variantus – noskatīties vēlreiz šo filmu vai izlasīt vēlreiz grāmatas, es izvēlētos grāmatas, jo iztēle man darbojas lieliski…labāk par to, ko varēja skatīt filmā. Bet manam vīram patika. Tātad, galvenais secinājums – ja Tu vai Tavs vīrietis nav lasījis šīs grāmatas (un domāju, ka lielākā daļa to nav darījuši), tad pieredzes dažādošanas nolūkos var aiziet noskatīties šo filmu.

20150215125916-81342.jpg

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 15. februāris 2015 23:26

Vēl neesmu redzējusi, bet esmu dzirdējusi ļoooti līdzīgas atsauksmes :) Neesot nemaz TIK erotiski tur tas viss kā sākumā visi bija cerējuši :)

VesmaSk 15. februāris 2015 19:54

Jap. Gaidīšu filmu torentos labā kvalitātē. Par aktieru izvēli neesmu sajūsmā, kā jau daudzi, bet ko gan darīt? Esmu jau samierinājusies.

Kerstyna 15. februāris 2015 18:30

Paldies par apgaismošanu un iedvesmošanu :)

vecsprofils 15. februāris 2015 17:07

Liels paldies par skaistu aprakstu un atsauksmēm! :) Vakardien arī jau saņēm atsauksmes no vienas draudzenes - identiskas, viņa arī iepriekš lasīja grāmatas.
Lasījusi neesmu, tāpēc kā atsevišķa filma (bez saiknes ar grāmatu sižetu) varētu un pievilkt. Laikam aiziešu ;)

Linduchy 15. februāris 2015 16:48 pece

Godīgi sakot, grāmatu lasīt bija interesantāk. Filmā tas viss ir "sapakots", lai iekļautos filmas laika rāmjos...dažiem momentiem filmā gribējās izsmeļošāku apskatu ;)

pece 15. februāris 2015 15:20

ZPaldies par apskatu. Zīlēju iet skatīties vai nē, jo baidos, ka mans uzburtais tēls lasot grāmatu, neatbildīs tam iekš kino////