Uz Frontino!

mazaa raganina
mazaa raganina 16. decembris 2019 19:08
598

Šajā pirmssvētku laikā, kad atkopjos pēc operācijas gremdējos patīkamās atmiņās par šovasar piedzīvoto Itālijā. Vēlos padalīties arī ar Jums, varbūt kādam noderēs.
Man ļoti patīk ceļot ar auto, es saprotu,ka tas ir laikietilpīgi, iespējams, mazāk ekonomiski,bet ko gan es varu darīt,ja velk...Maijā sanāca neplānots lidojums uz Turciju, bet mani tā vilka pabraukties ar auto pa Eiropu,nu tā,ka acīs kož)) Izlēmu riskēt un braukt ar vienu tūrfirmu ar autobusu, galu galā ko gan es varu zaudēt. Par šo firmu biju dzirdējusi labas atsauksmes,turklāt man patika,ka braucienam pievienoties varu jau Aizkrauklē, nav jādodas uz Rīgu.

Domāts, darīts, braukšu es uz Itāliju, maršrutam par labu izlēmu tāpēc,ka vairākas naktis plānots pavadīt gleznainā vietā Frontino pie latviešu meitenes Baibas. Šī tad arī bija brauciena fantastiskākā daļa ar kuru vēlos padalīties. 

Atveda mūsu foršie šoferīši pa kalnu serpentīniem uz mazītiņu ciematiņu Frontino. Šī pasaka atrodas aiz Rimini un Venēcijas, sīkāk visu var papētīt i-netā.

Mūs sagaidīja Baiba ar savu ģimeni, vīru Alessandro, dēlu, meitu un māsu,kura arī ir apmetusies uz dzīvi turpat un saderinājusies ar Baibas vīra brāli. Divas māsas un divi brāļi, itāļi un latvietes atraduši savas otrās pusītes Itālijā. Mūsu sagaidītāji bija ģērbušies viduslaiku drēbēs un sagaidīja mūs ar tādu sirsnību,ka es burtiski iemīlējos tajā vietā un cilvēkos. 
Iekārtojāmies istabiņās un mūs gaidīja šī reģiona gardumu degustācija-trifeles, sieri, olīves, olīveļļa un vīni. Pēc tam sekoja pastaiga pa mazītiņo pilsētiņu, sajūta,ka esam nokļuvuši viduslaikos un dabas skati visapkārt elpai liek aizrauties uz katra soļa. Tagad saprotu kāpēc saimnieki visu laiku smaida un izskatās laimīgi,jo dzīvojot šādā vietā vienkārši nav iespējams rādīt skābu ģīmi)))20191216185018-46857.jpg

20191216193252-94405.jpg

20191216193308-26654.jpg

Vakarā mūs gaida vakariņas, par kurām parūpējas mājas saimnieki. Vakariņas bija gastronomiskā izvirtība vārda vislabākajā nozīmē,pasta šāda un pasta tāda, ar jūras veltēm un dārzeņiem, dārzeņu sautējumi, vīni cik tik vēlas un saldie. Nopietni, mēs bijām pārbaroti, jo saimniekiem mēs bijām pirmā tik lielā grupa no LV un viņi centās, centās no sirds. Bija uzkodas, pirmais otrais ēdiens, tad vēl otrais otrais ēdiens, vārdus sakot, bija grūti)))

20191216185428-19232.jpg

20191216185520-75844.jpg

20191216185605-68368.jpg


Nākamajā rītā brokastis un došanās ceļā apskatīt apkārti un ceļa maize no saimniekiem, katram sava turziņa ar ūdeni,auglīti un sviestmaizi. Negaidīti un bezgala mīļi!

Atgriežoties vakarā mūs gaidīja atkal bagātīgas vakariņas, tikai šoreiz bez otrā otrā ēdiena,jo Baiba saprata,ka ar ēdiena daudzumu bija pārspīlējusi. Man jāsaka,ka man ļoti paveicās ar istabas biedrenei un šajā vakarā arī ar galda biedriem, precētu pāri ar kuriem mēs vakarējām līdz pat pusnaktij un pēc tam vēl devāmies naksnīgā pastaigā. Kaut arī ceļoju bez otrās puses, šis vakars bija pasakains, nakts silta, dzied cikādes, viena vienīga romantika, smiekli un vīns. Pilsētiņā tuvojās putnu biedēkļu festivāls un vietējie iedzīvotāji bija izlikuši apskatei savus darinājumus, par kuriem varēja balsot. Tā nu mēs nakts melnumā un vīna skurbumā gājām iepazīties ar putnubiedēkļiem.

Rīts ausa skaists un saulains,vieglais itāļu vīns nekādu skādi nebija nodarījis. Brokastis, turziņa un atkal apkārtnes izzināšana.

20191216185758-70767.jpg

20191216185841-65362.jpg

Atgriežoties vakarā mums bija pastas veidošanas meistarklase, kuru mums rādīja īsta itāliete,kura pastas veidošana ir ikdienas nodarbe. Pievienotā vērtība tam visam bija tā,ka bija iespēja uzdod dažnedažādus jautājumus par un ap pastu, veidošanu, uzglabāšanu utml. 
Par cik šis bija pēdējais vakar pie mūsu mīļajiem mājas viesiem, mums vakariņu laikā bija arī īsts itāliešu romeo ar mūziku.Ballīte!!! Kārtējās gardās vakariņas, vīns, dzīvā mūzika un fantastisks emocionāls pacēlums. Saimnieki mums veltīja emocionālu runu un pat nodziedāja dziesmu itāliešu valodā. Man radās fiksā ideja nodejot putniņdeju un goda vārds tas bija kaut kas vienreizējs, dejoja visi, jauni un mazāk jauni, visapkārt smiekli un čalas. Teikšu godīgi, es nezinu,kas tas bija ,kas virmoja gaisā, bet es tik brīvi un nepiespiesti nebiju sen jutusies, es izdejojos no sirds, neprātīgi,kaislīgi, itāliešu romeo man piežūžoja pilnas ausis par mīlu un ko tur liegties,man to vajadzēja un man tas patika. Es ļāvos mirkļa burvībai un vienkārši baudīju dejas, skaisto vakaru,vieglo vīnu un kompāniju. Pusnaktī mums pievienojās jaunieši,kuri pilsētiņā bija nometnē,kā vadītāji un viņiem tas bija pēdējais vakars. Dzirdējuši mūziku un nākuši lūkot, mēs ātri atradām kopēju valodu, sapazinos ar divām meitenēm no Viļnas un puišiem no Spānijas un labākais kompliments bija no puišiem-mēs domājām,ka latvieši ir tādi drūmi un nopietni,bet izrādās tā nav un mēs visiem stāstīsim cik Jūs esat forši.
Viss foršais reiz beidzas un arī šim vakaram pienāca likumsakarīgs nobeigums, tas gan bija uz rīta pusi)) 

20191216190320-20635.jpg

20191216193332-30638.jpg


Bet no rīta man sāpēja visi iespējamie un pat neiespējamie muskuļi,par kuru esamību es pat nenojautu, trakās dejas lika par sevi manīt. Mūsu pēdējās brokastis Frontino, mīļi atvadu vārdi,bučas un apskāvieni, pa kādai atvadu asarai....
Mans rezumē,man ļoti patika kaut uz brīdi būt Baibas un viņas ģimenes daļai,ko viņi arī paši uzsvēra,ka mēs esam uz šīm dienām viņu ģimene. Patika šie burvīgie kopā būšanas vakari, kad varējām jautāt visu par itāliešu dzīvi,paradumiem, pat nodokļiem, viņi bija kopā ar mums un rūpējās par mums, šo sirsnību nevar notēlot,jo acis izstaroja mīlestību. Bija daudz personīgu stāstu,kuri paliks aizkadrā. Smieklīgākais,ka Alessandro mīļākais ēdiens no LV ir ....belaši)))) Par šo mēs smējāmies vēderus turēdami.
 Ja kādam interesē ar kādu firmu bija šis brauciens,tad jautājiet komentāros.Zinu,ka šāds brauciens būs arī 2020 gadā.

20191216193350-39742.jpg

Ak, bella Italia....iemīlēju es Tevi un gribu vēl!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 21. decembris 2019 14:07

O, forši! Paldies, ka dalījies iespaidos! :)(Y)