Tulpju drudzis

Linduchy
Linduchy 28. septembris 2017 12:33
1653

17. gadsimta Amsterdama. Pilsētu ir pārņēmis tulpju sīpolu tirdzniecības drudzis. Tiek izveidota birža, kurā daudzi avantūristi aktīvi iesaistās, lai zibenīgā ātrumā iegūtu pasakainu bagātību. Bet tikai retajam paveicas iegūt īpašās tulpju šķirnes sīpolus.

Tulpju audzēšana un sīpolu aprite tirgotāju rokās tiek strikti kontrolēta ar zinošās un pieredzes bagātās klostera vadītājas starpniecību, kuras tēlu lieliski atveido Džūdija Denča (Judi Dench). Tomēr šis rūpals, lai arī ir vilinošs un sola ātru bagātību, iekļauj savu devu riska. Tulpes var padarīt bagātu, bet tās var arī izputināt un izpostīt dzīvi.

Sofija ir bārene, kuru ir apprecējis un pieņēmis savā mājā turīgs tirgotājs, lai viņa radītu viņam pēcnācējus un mantiniekus. Laiks iet, bet ģimene netiek svētīta ar bērna piedzimšanu. Alīsijas Vikanderes (Alicia Vikander) aktierspēle pārliecina par Sofijas naivumu, cerībām un bailēm no nespējas izpildīt savu galveno uzdevumu – radīt pēcnācējus. Viņa apzinās, ka vienā brīdī vīrs var aizsūtīt viņu prom, aizvietojot ar citu sievieti – to, kura varēs dāvāt viņam ilgi gaidītos mantiniekus.

Tikmēr Sofijas kalpone iekrīt mīlas kaislības kārdinājumā, kas rezultējas ar grūtniecību. Mīļotais vīrietis pazūd. Kalponi pārņem izmisums un bezcerība. Tomēr sievietes dabā ir meklēt risinājumu pat bezizejas situācijā. Namu pārņem viltības un meli.

Šī ir viena no retajām filmām, kurā talantīgajam un apburošajam Kristofam Valcam (Christoph Waltz) ir tikusi pozitīvā tēla loma. Viņš šajā stāstā ir upuris, jo, neskatoties uz visu dāvāto un mīlestību, sieva viņu piekrāpj ar nabadzīgu mākslinieku.

Tulpju drudzis ir romantiska drāma, kurā mīlas neprāts, cerības, meli un bailes savijās aizraujošā un smeldzīgā stāstā. Lieliska filma rudenīgam vakaram.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies