Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā

Autors: Linduchy, 2018. gada 28. februāris, 17:41:48
Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā

Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā ir filma, kuru noteikti ir jāredz. Nav daudz tādu filmu, pēc kuru noskatīšanās paliek dziļš nospiedums un pārdomas, bet režisora Mārtina Makdona (Martin McDonagh) filma ir viena no tādām.

Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā ir izcila melnā humora piesātināta drāma. Filmā ir lielisku aktieru sastāvs, par kuru aktiermākslu pat nav šaubu. Aktieri meistarīgi izspēlē sulīgos dialogus, kurus piepilda gan sāpes, gan dusmas. Bet pats stāsts ir skarbs un reālistisks, tas atklāj nesmukumus, par kuriem visi labprātāk klusētu.

Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā ir filma par vientuļo māti Mildredu (Frances McDormand), kuras meita ir tikusi nežēlīgi nogalināta, taču pilsētas šerifs (Woody Harrelson) un pārējie policijas iecirkņa darbinieki nepieliek īpašas pūles nozieguma atklāšanai. Nesagaidot policijas rīcību, Mildreda izvieto trīs policijai veltītus stendus pie pilsētas robežas.

Izvietotie reklāmas plakāti neapmierina policijas darbiniekus un daudzus pilsētas iedzīvotājus. Tie raisa žurnālistu interesi un saceļ pamatīgu vētru nelielajā pilsētiņā. Reklāmas izvietošana izraisa vardarbības vilni, draudus, iebiedēšanu un nosodījumu, taču Mildredai nav ko zaudēt, jo viņa alkst atriebības.

Nežēlīgā slepkavība filmas stāstā paliek otrā plānā, jo priekšplānā izvirzās cīņa, rasisms un seksisms. Šī nav tipiska Holivudas filma. Un tieši tāpēc tā ir tik īpaša un vērtīga. Bezcerība, cerības stars, dusmas, sāpes, vainas apziņa, nožēla, spēks, neatlaidība un atriebība. Un noslēgumā negaidīts pavērsiens.

Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā noteikti ir viena no labākajām 2017. gada filmām.