Triobet bukmeikeri: Klintones pārsvars pār Trampu sarucis

MagoneLauma
MagoneLauma 7. novembris 2016 13:49
816

Pēdējā nedēļā uzlabojušās Republikāņu partijas pārstāvja, ekscentriskā miljardiera Donalda Trampa izredzes kļūt par ASV prezidentu, pateicoties kārtējam pavērsienam Demokrātu partijas kandidātes Hilarijas Klintones e-pastu lietā. Tomēr Triobet bukmeikeru vērtējumā Klintones izredzes uzvarēt prezidenta vēlēšanās joprojām sasniedz 80%, kamēr Trampam tiek piedēvēta tikai 20% iespējamība kļūt par nākamo ASV prezidentu.

Vēl pirms nepilna mēneša, kad atklātībā nonāca video ieraksts ar Trampa lielīšanos par vulgāru uzmākšanos sievietēm, šķita, ka intrigai punkts jau pielikts. Tomēr piepildījās Trampa cerības uz jaunu Klintones skandālu. Federālais izmeklēšanas birojs atjaunoja izmeklēšanu Klintones e-pastu lietā, FIB darbinieku rokās nonākot Demokrātu partijas pārstāvja Entonija Vīnera epastiem. Tagad gan FIB direktors jau paziņojis, ka jaunajā e-pastu "porcijā" nekas Klintoni inkriminējošs nav atrasts.

Tomēr Triobet bukmeikeru vērtējumā šie notikumi deva jaunu iedvesmu Donaldam Trampam vēl pacīnīties par pasaules ietekmīgāko amatu. Donalds Tramps visu savu kampaņas gaitu uzsvēris, ka Hilarija Klintone ir mele, kas kaut ko slēpj. Tiesībsargājošo iestāžu izmeklēšanas lieliski palīdz Trampam uzturēt šo tēzi, kaut vai apsūdzības nav izvirzītas. Pēdējās socioloģiskās aptaujas liecina, ka atbalsts Trampam vairs tikai par pāris punktiem atpaliek no Klintones.

Tomēr līdere joprojām ir Klintone, pateicoties pārsvaram vairākos nozīmīgos štatos. Šobrīd asākā cīņa ir par Floridu, kur abiem kandidātiem izredzes uzvarēt ir ļoti līdzīgas. Ja Klintone uzvarēs Floridā, viņa praktiski garantēs uzvaru arī vēlēšanās, savukārt Trampam ir jācer uz uzvaru vēl vairākos štatos, kur Republikāņu un Demokrātu pozīcijas ir līdzīgas. Tramps ir priekšā Klintonei svarīgajā Ohaio štatā, taču viņam jāuzvar arī Ziemeļkarolīnā, Ņūhempšīra un Nevadā, lai kļūtu par prezidentu. Tikmēr Klintonei pietiktu ar pārsvaru jebkurā no šiem štatiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies