Top muzikāla vīzija par Raimonda Paula daiļrades sākumu – “Leģendas dzimšana”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 24. oktobris 2019 12:59
266

Pēc veiksmīgās un skatītāju atsaucību guvušās vīzijas par “Čikāgas piecīšiem”, kurā skatītāji tikās ar slavenās grupas dalībniekiem viņu jaunības laikā, ir sācies darbs pie mūsu lielākās skatuves leģendas – Maestro Raimonda Paula – daiļrades sākuma. “Izrādes veidotāji centīsies atklāt mūsu izcilā komponista radošās ietekmes  un muzikālās autoritātes. Šis ir laiks, kad  cilvēki labprāt vēlas baudīt  biogrāfiska rakstura izrādes par lielām personībām, viņu tapšanu, iedvesmas avotiem un viņu laiku,” saka izrādes producente Laila Ilze Purmaliete.

Izrāde “Leģendas dzimšana” tiek  veidota kā krāšņa, muzikāla vīzija, kurā skanēs gan Raimonda Paula agrīnās dziesmas “Nenosūtīta vēstule”, “Ziemas vakars”, “Lai tik līst”, “Zilie lini”,  “Mežrozīte” u.c.. Skanēs arī pasaules mūzikas pērles “Vaterlo tilts”, “Obla di, obla da”, “Lelle”, “Siboneja”, “Činibaba”, “Istambula nav Konstantinopeole”, “Putnu zemes šūpuļdziesma”  un citas dziesmas, kas bija tā laika hiti un tādi ir palikuši arī šodien.  Izrāde atklās Raimonda Paula neatdalāmo saistību ar norisēm pasaules mūzikā, īpaši džezā. Pirmizrāde notiks 2019.gada 8.decembrī VEF Kultūras pilī; 17.decembrī izrāde būs skatāma Jelgavas kultūras namā, un pēc tam – arī citviet Latvijā. 

Muzikālajā vīzijā atpazīsim populārus latviešu estrādes dziedātājus  Aino Bāliņu, Valentīnu Butāni, Edgaru Zveju, Zigfrīdu Račiņu, Ojāru Grīnbergu u.c., kā arī pašu  komponistu Raimondu Paulu viņa jaunības laikā. Nav noslēpums, ka Raimonds Pauls ir izcils džeza pianists, un savas skatuves gaitas sācis, muzicējot izklaides vakaros. Viņa unikālo klavieru piesitienu ir veidojis un noteicis džezs. Tajā laikā tas bija nevēlams un neatļauts mūzikas virziens, kas varēja pastāvēt pārsvarā tikai ārpus akadēmiskajām sienām; tas arī noteica bohēmisko vidi, kur šo muzicēšanas veidu varēja baudīt.   

Izrāde uzburs muzikālo atmosfēru, kādā aizsākās mūsu Maestro skatuves gaitas un kādas ietekmes noteica viņa muzikālo gaumi.   Skatītājiem būs iespēja tikties ar pasaules mūzikas pērlēm no Džordža Geršvina, Glena Millera, Džordža Šīringa, Kloda Fransuā un citu mūziķu repertuāra, kuras savulaik izpildījuši Ella Ficdžeralda, Lūiss Armstrongs, Frenks Sinatra u.c.     

Izrādē piedalās  atzīti un skatītāju iemīļoti  dziedātāji, aktieri  un īpaši talantīgi jaunie dziedātāji  Kristīne Prauliņa, Ieva Sutugova, Līga Kupča,  Artūrs Biķernieks, Jaroslavs Orlovs, Jēkabs Ludvigs Kalmanis u.c. 

Savu muzikālo meistarību demonstrēs  izcilais pianists  Anatolijs Livča, gan muzikāli, gan vizuāli uzburot Raimonda Paula spēlēšanas manieri un viņa vizuālo tēlu 20.gs. 50. un 60.gados. Kopā ar viņu  muzicēs  klarnetists un saksafonists LMA asociētais profesors un Džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners, kontrabasa līniju iezīmēs Andris Grunte vai Viktors Veličko, pie sitamajiem instrumentiem – Mareks Logins,  atainojot Raimonda Paula muzikālos skatuves partnerus. 

Izrādes režisors – Valdis Lūriņš, hoerogrāfs – Jānis Putniņš. Izrādes libreta autore – Elizabete Trumpe.    

Biļetes uz izrādi var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies