The Legend of Tarzan (Leģenda par Tarzānu)

Ciao
Ciao 15. augusts 2016 14:32
2489

2016 gada viena no manām gaidītākājām filmām „Leģenda par Tarzānu”. Izsteiksmīgi varoņu raksturi un spilgti filmas 3D efekti!  Filmas autori Adam Cozad un Craig Brewer kopā ar direktoru David Yates, (kurš ir sarakstījis pēdējās četras Harija Potera filmas) ļoti savdabīgi ir pielāgojuši Tarzāna tēlu vēlajā 19.gs padarot to par supervaroni, taču vienlīdz paturot Egdar Rice Burroughs oriģinālā stāstu . Saistošs  piedzīvojums, patiks mazajiem un arīdzen lielajiem skatītājiem.

Tarzānu filmā atveido izskatīgais Alexander Skarsgard, autori  ir piesķīruši gan pievilcīgu ārieni un arī spēcīgu inteliģenci. Līdzīgi arī Jane, kuru atveido skaistule Margot Robbie, piesaista filmā ar savu nevainojamo amerikāņu akcentu (Jūs viņu noteikti atceraties no filmas Wolf of the Wall Streets). Jane ir nerģiska, drosmīga, atklāta, kura  nokļūstot briesmās neļausies upura lomai. Samule L. Jackson spēlē Tarzāna palīgu, George Washington Williamsu. Varoņa tēls ir stipri līdzīgs citām Jakson filmām, šajā ne ar ko neatškiroties. Oskara balvas ieguvējs Christoph Waltz, kurš spēlē slikto puisi, šoreiz kapteini Rom. Filmas laikā jūtami ir paņēmis līdzi no Spectre savu vīpsnināšanu un citus ļaunā tēla elementus. Viņš ir Kongo ļaunuma sakne.

Pēc filmas prologa, kurā tiek izskaidrots kāpēc Rom vēlas sagūstīt Tarzānu, vienlaicīgi filmas autori  piedāvā pārliecinošus iemeslus priekš Vickonta Greystoke, kuram jāpamet  tēva mājas un jāatgriežas zemēs, kurās uzaudzis. Jane nav gatava samierināties ar sēdēšanu mājās un ļaut vīram izbaudīt vienam visu jautrību  Līdzi braucienā dodas arī Amerikānis Williams, Prezidenta Benjamin Harrison pārstāvis, kurš tic ka Beļģijas karalis, iespējams veicina verdzību Kongo. Drīz pēc ierašanās Āfrikā notiek uzbrukums. Jane tiek sagūstīta, bet Tarzāns gandrīz nogalināts. Filmas atlikušo daļu viņš papavada dzenoties pēc Janes atbrīvošanas..

Filmas gaitā tiek atrisināta mīkla, izgaismojot pagātni un notikumus. Filmā nav jūtamas pārmērības ar pirotehniku un citiem specefektiem, tāpēc arī uztverama nopietni un varoņu raksturi kā ticami, atstājot nelielu telpu humoram, kuri galvenokārt nāk no Samule L Jakson,ļoti amerikāniski.

Operatora  un montāžas darbs ir nevainojams, tāpat arī darbs ar dzīvajām radībām ir paveikts ekspertu līmenī. Vietām nav iespējams noteikt , kur iesaistīts animatoru darbs, bet kur  īsti dzīvnieki.

Vizuāli pievilcīga un uzrunājoša pieaugušo pasaka ar atšķirīgāku sižetu, skaistiem un slaveniem aktieriem, un ne mazāk svarīgi laba kostīmu  un grimmu filma. Šo filmu nudien iesaku 3D versijā skatīties. No manis stabilas 7 balles. Labs Sieviešu un Ģimenes kino!

VIT@

 

Brīvais blogu konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 16. augusts 2016 08:57 Kaķmeitene

:)

Linduchy 15. augusts 2016 21:41

Mmm, paldies par atsauksmi :) (Y)