Tērvetes dabas parks - vieta, kur izbaudīt rudeni

Autors: Linduchy, 2019. gada 7. oktobris, 14:58:17
Tērvetes dabas parks - vieta, kur izbaudīt rudeni

Tērvetes parkā nebiju bijusi gadus 10-12. Mūsdienu steidzīgās pasaules izpratnē tā ir vesela mūžība. 

Lai arī pulkstenis rādīja vēlu pēcpusdienu, nolēmu doties uz Tērveti. Nodomāju, ka rudeni var baudīt ne tikai Siguldā, bet arī kaut kur tuvāk kilometru ziņā.

Aizbraucu un jutos patīkami pārsteigta. Tērvetes dabas parku ir skārušas nopietnas pārmaiņas. Sprīdītis, Lutausis un arī Ķēniņš, protams, ir savā vietā. Laika zobs tos nav apskādējis. Bet dabas parkā ir daudz foršu jaunumu - iespaidīgs skatu tornis, kurā nav bail kāpt augšā, fantastiska rūķu pilsētiņa, kafejnīcas un modernas labierīcības, kā arī sakārtoti celiņi, kas atvieglo pārvietošanos ar bērnu ratiņiem.

Tērvetes dabas parkā ir visas iespējas kārtīgi izstaigāties, saelpoties meža gaisu un arī jautri pavadīt laiku rūķu, sēņu un dažādu pasaku tēlu kompānijā. Raganas sils vispār ir ideāla vieta Halloween pasākumam (a la foto-orientēšanās) - te ir īsti spocīgi-mošķīga noskaņa!

Jāsaka gan atklāti, ka Tērvetes dabas parkā neizdevās izbaudīt košo rudeni ar sārtām un dzeltenām koku lapām, tomēr manai dvēselei absolūti pietika ar zaļo toņu daudzveidību. Tik sulīgs, rāms, iedvesmojošs, smaragda vērts zaļums.