Telpa, kurā atdzīvojas māksla

Autors: Linduchy, 2020. gada 6. oktobris, 16:59:22
Telpa, kurā atdzīvojas māksla

Kopš septembra mākslas cienītājiem ir pieejama jauna telpa, kurā baudīt digitālo mākslu.

Digital Art House (Rīgā, Skolas ielā ielā 2A) piedāvā iegremdēties mākslā. Uz visām sienām tiek projecēti mākslas darbi, izmantojot vairāk nekā 30 projektorus. Mākslas darbu projekcijas papildina izcilas skaņas pavadījums, sniedzot baudījumu visām maņām. Ja vienkārša gleznu apskate muzejā tev šķiet garlaicīga, noteikti iesaku apmeklēt kādu no Digital Art House izstādēm - jaunas sajūtas un maģisks baudījums ir garantēts.

Izstādes telpā šobrīd ir pieejamas vairākas multimediālās izstādes: Hieronīms Boss, Izcilie modernisti, Van Gogs.

Hieronīms Boss. Alegorijas. Slēptās zīmes.

Bossa gleznās ir atainots pasaules radīšanas brīdis, kā tas aprakstīts Bībelē, Paradīzes dārzs, kurā valda harmonija, skaistums un miers un cilvēka grēkpilnais dzīves ceļš, kas ved uz elli.

20201006165857-10202.jpg

Šo izstādi apmeklēju ar īpašu interesi. Hieronīma Bossa māksla ir intriģē un vienlaikus arī biedē. Viņa mākslā ir ļoti daudz simbolisma. Piemēram, augļi un ogas mākslinieka darbos simbolizē grēcīgu seksualitāti, lielie putni simbolizē cilvēka nepiepildāmo iekāri, stikla caurules un kolbas simbolizē veltīgos alķīmiķu mēģinājumus atminēt dabas noslēpumus, dažādos simbolos ir parādīta cilvēka tieksme uz azartspēlēm, negausību, alkatību, skaudību.

20201006165915-18395.jpg

Mākslinieka gleznas mudina izpētīt katru vissīkāko detaļu. Atsevišķas detaļas var izraisīt sašutumu un pat riebumu. Taču tā ir māksla - liek aizdomāties par tās dziļumu, oriģinalitāti un rosina to apspriest, jo katrs no mums Hieronīma Bossa darbos saskatīs kaut ko savu.

Paldies Digital Art House par iespēju baudīt mākslu nedaudz savādākā, aizraujošākā veidā!