TC “Spice” gatavi atbalstīt kultūras pasākumu rīkošanu krīzes apstākļos

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 27. aprīlis 2020 09:09
664

Epidemioloģiskā krīze pasaulē ir pilnībā izmainījusi cilvēku ikdienu, un arvien vairāk ekspertu pieļauj, ka dažādi piesardzības pasākumi būs jāturpina ievērot vēl vairākus mēnešus. Šī iemesla dēļ visā pasaulē tiek atcelti dažāda mēroga kultūras pasākumi, taču gluži tāpat kā citās nozarēs, arī kultūras jomā tiek meklēt risinājumi esošajai situācijai. Lai atbalstītu Latvijas kultūras darbiniekus un iedzīvotājiem sniegtu iespēju drošā veidā baudīt mākslu, TC “Spice” kopā ar Art Management Group un sadarbības partneriem pauž gatavību atbalstīt kultūras pasākumu organizēšanu un nodrošināt noteikumu ievērošanu. 

Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi visas nozares, taču īpaši smagi tā skārusi kultūras jomu. Sekojot epidemiologu un veselības ekspertu viedokļiem un prognozēm, tiek atcelta lielākā daļa šogad plānoto kultūras pasākumu, kas ietekmē miljoniem cilvēku visā pasaulē – gan šo pasākumu organizētājus un māksliniekus, gan apmeklētājus. Arī Latvija šajā situācijā nav izņēmums, un arvien skaudrāka kļūst apziņa, ka šovasar nenotiks ne ilgi gaidītie koncerti un festivāli, ne pilsētu svētki un citi kultūras un sporta pasākumi. Kultūras nozarei šis ir bijis gan milzīgs trieciens, gan motivācija meklēt citas iespējas, kā atbalstīt šīs jomas darbiniekus un sniegt iedzīvotājiem prieku un iespēju baudīt mākslu veselībai drošā veidā. Vācijā, Norvēģija un Lietuvā līdz šim veiksmīgi īstenoti brīvdabas pasākumi, un, iedvesmojoties no citu valstu pieredzes, TC “Spice” kopā ar sadarbības partneriem būtu gatavi organizēt šādus pasākumus arī Latvijā, lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju drošā un komfortablā veidā izbaudīt brīvdabas koncertus un kino seansus. Pasākumu norises vietā – TC “Spice” autostāvvietā – tiktu izveidota droša infrastruktūra, lai ievērotu nepieciešamos drošības noteikumus, kā arī tiktu nodrošināta bezkontakta biļešu kontrole un pastiprināta drošības kontrole.

“Mūsu galvenā prioritāte ir drošība, tādēļ esam gatavi uzņemties atbildību par drošības noteikumu un kārtības ievērošanu šajos pasākumos un piesaistīt nepieciešamos resursus, lai viss notiktu likuma ietvarā un gandarījums būtu gan pasākumu rīkotājiem un dalībniekiem, gan apmeklētājiem. Kultūras nozare – mūzika, māksla, kino, deja – Latvijas iedzīvotājiem ir ārkārtīgi svarīga un ir būtiska latviskās identitātes sastāvdaļa, tādēļ atbalsts šai nozarei šobrīd ir ārkārtīgi nepieciešams, un mēs kopā ar uzticamajiem sadarbības partneriem esam gatavi palīdzēt,” atklāj tirdzniecības centra “Spice” mārketinga vadītāja Linda Kalniņa. 

Pasākuma realizēšanas gadījumā, mediju grupa “TV3 Group” pārraidīs koncertu, iepriekš par to informējot arī skatītājus. 

Vairākās Eiropas valstīs šādas iniciatīvas jau ir veiksmīgi īstenotas, un arī Latvijā tiks vērtēts vai šāda prakse ir ieviešama. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies