Tauta balso par ALU!

Autors: pece, 2013. gada 4. jūnijs, 00:00:00
Tauta balso par ALU!

Šā gada alus festivālā "Latviabeerfest 2013" tautas balsojumā - "aklajā" degustācijā - par labāko alu atzīts "Lido medalus".

Biedrība "Alus brālība" visu trīs festivāla norises dienu laikā Vērmanes dārzā noteiktos laikos rīkoja aklo degustāciju. Aklajā alus degustācijā tika piedāvātas 11 Latvijas alus šķirnes, kurām vērtējumu sniedza 1007 respondenti.

Sīvā konkurencē pirmo vietu ar 173 balsīm ieņēma "Lido medalus", otro vietu ar 164 balsīm - "Brenguļu gaišais" alus, bet trešo vietu ar 147 balsīm - "Iļģuciema medalus".

Atsevišķi tika noteikts arī dāmu iecienītākais alus, kas pēc apmeklētāju vērtējuma ir "Iļģuciema medalus", kā arī vīru iecienītākais alus, un šo titulu ieguva "Brenguļu gaišais" alus.

Kā norādīja festivāla rīkotāji, pasākumu apmeklējuši vairāki desmiti tūkstošu interesentu un kopumā pārdotas vairāk nekā desmit tonnas alus. Arī nākamajā gadā maija nogalē plānots rīkot līdzīgu festivālu.

 "Latviabeerfest 2013" notika no 23.maija līdz 26.maijam un tajā piedalījās 36 alus zīmoli no Latvijas, Čehijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Vācijas, Beļģijas, Anglijas, Krievijas, Meksikas, Spānijas, Polijas un Baltkrievijas, interesentiem piedāvājot vairāk nekā 150 alus šķirnes.

Es gan tur nepiedalījos un alu ne pārāk mīlu, varbūt vienīgi Beļģu ķiršu alu. Kurš alus ir tavs favorīts?

 

Avots: LETA