Tas nāk... Izlaidumu laiks nāk!!!!

Kerstyna
Kerstyna 9. maijs 2014 14:23
2803

Sēžu  tramvajā un domāju par visu ko, te pēkšņi saausos – divas priekšā sēdošas dāmas aizrautīgi spriež par izlaidumu, saprotu, ka par 9. klases izlaidumu. Par meitu ģērbšanas šausmām...

 Iekšēji salēcos un zagšus palūrēju telefonā – vai tad tiešām jau jūnijs????

 Ak nē...  neko neesmu palaidusi garām, ir tikai  15. februāris...  Un es neesmu nogulējusi savas atvases izlaidumu :D 

 Pārdzīvojusi šo stresa mirkli klausos tālāk... Ak, nu nav labi noklausīties, bet ja runā pa visu trambuli tad.....

 Ja nezinātu, ka par izlaidumu runa, tad padomātu, ka par kāzām....  Vienai meita gribot kādu tur kleitu un pieaudzētos matus... otrai kleitu šūšot salonā un apavus pasūtīšot no kataloga un matus taisīšos kaut kādā baisi dārgā salonā....

  Izkāpu no trambuļa un domās turpināju apcerēt šo  „izlaiduma „ tēmu.  Manā kontā ir.... 5 izlaidumi, manējie, protams, un es ne par vienu neesmu iespringusi, vismazāk iespringu par medmāsu skolas izlaidumu – aizgāju jaunā, baltā medmāsu formas kleitā  :). Man ir 4 māsas, arī nu jau ar  vairāku izlaidumu pieredzi. Neatceros, ka mūsu mamma būtu skrējusi pa sienu augšā, bet – mēs tāpat izskatījāmies labi.

 Kas ir 9. klases izlaidums? Principā nekas tāds – izpildīts izglītības minimums. Nu daļai tas arī paliek pēdējais izlaidums... varbūt tāpēc  tie notiek ar tādu pompu?  Bet apcerēt izlaidumu tad, kad prieks un acuraugs vēl skolu nav pabeidzis arī, man šķiet, ir drusku par agru.

 Es neesmu pret izlaidumu kā tādu. Bet – svētki atbilstoši sasniegumiem tātad – 9. klases izlaidums  - svinīgs pasākums, bez ārišķībām, atbilstoši sasniegumam.  Varbūt esmu aizlaiku anahronisms, bet tā ikgadējā histērija ap izlaidumiem mani drusku kaitina, mazliet uzjautrina un nopietni nenodarbina.

Ja izlaidumus aizliegtu ar likumu, tad bodnieki un frizieri būtu pirmie, kas sāktu vaimanāt :D

 Nepieminēju bērnudārza izlaidumus... tas ir atsevišķs temats :D

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 10. maijs 2014 13:33

Paldies Catwoman un krx par viedokli un pieredzi.
Mums arī mamma šuva izlaidumiem tērpus :)

Linduchy 10. maijs 2014 13:11

Mans bērnudārza izlaidums bija bez iespringuma tērpu ziņā - mums visiem bija tautas tērpi. Izskatījās ļoti glīti :)
9.klases izlaidums bija vienkārši kaut kāds murgs - pie šuvējas izbojāts extra dārgs audums, friziere, kura vispār nedzirdēja, kādu frizūru vēlos (beigās uztaisīja kaut kādus mistiskus 2 čupčikus man uz galvas)...izlaiduma tusiņu īsti neatceros, šķiet, ka sākumā ar radiem mājās pasēdējām pie galda, vēlāk ar klasesbiedriem tusiņš. Pēc šī izlaiduma man tapa skaidrs, ka nekad mūžā vairs neuzticēšos pazīstamām šuvējām, labāk tad jau pie sveša cilvēka šūt un mierīgi izteikt pretenzijas, nevis kā šajā gadījumā - mīļā miera labad samierinājos (emo)
Vidusskolas izlaidums bija perfekts (izņemot to, ka lietus izbojāja manu smuko frizūru, bet pat tas nespēja mani saskumdināt :D ) Bija arī radu pasēdēšana mājās. Super, ka mammucim nebija jāgatvo cienasts, jo viena ģimenes paziņa uzņēmās šo padarīšanu. Jo tomēr izlaidums ir svētki ne tikai tam, kas beidz skolu, bet arī vecākiem, tāpēc nav ko nokausēt sevi pie plīts :) (Y)
Augstskolas izlaidums vispār bija kaut kas īpašs, jo pirmā (un vēl aizvien vienīgā) no bērniem ieguvu augstskolas diplomu, par ko maniem sencīšiem bija milzīgs prieks un lepnums...un pašai arī prieks, ja ņem vērā ar kādām grūtībām nācās saskarties pēdējā studiju gadā. Pēc izlaiduma ar radiem un draugiem nedaudz pasvinējām restorānā - skaisti, mierīgi, bez stresiem - ne tev jāgatavo, ne tev jāklāj galds, ne tev trauki jāmazgā :D (Y)

Un vispār man ļooooti patīk izlaidumi bērnudārzos - nu tie mazie bērniņi tik mīļi dzied dziesmiņas, skaita pantiņus utt, smuki sapucēti
(inlove)
Savukārt 9. un 12. klases izlaidumos gan nācies redzēt tādus šedevrus, ka nākas vien secināt, ka laikam es kaut ko nesaprotu :D Un meitenes, kas smukuma pēc velk mega augstpapēdenes, bet nemāk tādās staigāt, tad nu klibo kā tādas kroplas pīles...OMG, sāp acis, ko tādu redzot :D

KRX 10. maijs 2014 12:41

Jā, musu ģimenei šī sāpe ir ļoti tuvu - 13.jūnijā 9.klases izlaidums :)
Jā, meitai kleita šujas pie šuvējas. Kāpēc nenopērku gatavus svārciņu/blūzīti/sarafāniņu/šortiņus utt.? Tāpēc, ka vēlos, lai bērnam ir svētku sajūta un gandarījums par teicami paveikto darbiņu 9 gadu garumā. Tāpēc, lai izvairītos no iespējas, ka rindā sēdēs vēl viena tāda pati kleita/svārki/blūze. Tāpēc, ka meita nav standarta izmēra slieka un veikalos patiešām nav nekā jauka šādam gadījumam (vai nu tantes kostīms, vai Lindexa/ H&M lupatas). Tāpēc, ka uzšūt izrādās bieži lētāk, nekā pirkt/sūtīt un pēc tam vēl pārtaisīt. Tāpēc, ka es pati sev izvēlos labāk šūtu tērpu (un, jā, arī mammai tiks šūta jauna kleita par godu šim pasākumam!) :P :)
Domāju, ka pilnībā pamatoju savu izvēli un viedokli :)
Par pārējām izmaksām - jā, abas iesim pie friziera. Kāpēc? Tāpēc, ka meitai ir ļoooti biezi un gari mati un svētku reizei gribas kaut ko savādāku (taču ne princeses Zeltītes un ne Mārdžas frizūru). Vēlos arī meitai dāvāt iespēju - sajusties īpaši.
Jā, un tiks arī klāts "garais galds" mājas kārtībā, kur arī aizies ne mazums līdzekļu, jo plānoju pasūtīt gatavas uzkodas, lai aiztaupītu sev 3 dienas pie plīts. Taču esmu ļoti lepna par savu meitu un vēlos to nosvinēt radu lokā (party)
Man personīgi 9.kl.izlaidums bija nekāds, jo līdzekļu mums lieku nebija praktiski nekādu! Tērpu man mamma uzšuva no kkāda veca uzvalku auduma, frizieris man nebija un mājās pasvinējām kopā ar dažiem radiem. Nepiedalījos arī klasesbiedru pasākumā, jo nebija līdzekļu tā apmaksai.
Tāpēc arī vēlos, lai maniem bērniem ir svētku sajūta. Kaut arī tā ir tikai 9.klase. Turklāt, neuzskatu joprojām, ka esmu ieplānojusi kaut ko pārspīlētu.

Augstskolās izlaidums man arī bija tāds - nekāds. Līdz pēdējam brīdim vispār kaut kā neapjautu pasākuma svarīgumu. Sveicēji bija tikai vīrs un meita. Pēc tam ar kursa biedrenēm papusdienojām ceļamalas krodziņā.

Varbūt kāda tagad nodomās, ka cenšos īstenot savus nepiepildītos sapņus.... iespējams. Bet ja es īrētu Baltic Beach Hotel un algotu Raimodu Paulu fona mūzikai - tad es tam piekristu :) pagaidām - tie būs svētki vislabākajam bērnam un lepnākajai mammai :D
Protams, ka tāpat domāšu gan jau arī pēc 7 gadiem, kad otra meita beigs 9.klasi :)

Kerstyna 10. maijs 2014 12:16 hiperkeri

Un kāda vaina?? Būs labi :)

Rebeka 10. maijs 2014 11:54

Es arī uz izlaidumiem neesmu iespringusi, kleitas bijušas pārdesmit latu vērtībā :) Frizūras taisītas gan pie friziera, jo pati neprotu salokot un saspraust, nekas cits neatlika :D Taču kopumā nedomāju, ka tas viss man izmaksāja vairāk par 30ls kopā ar visām puķēm :) Un nedomāju, ka izskatījos pavisam slikti :D

hiperkeri 10. maijs 2014 08:53

Makvīn-iedvesmošos un arī aiziešu uz izlaidumu- baltā kreklā,vestē,melnās biksēs. varbūt arī būšu kā bilde:D:D

mazaa raganina 10. maijs 2014 08:16

Man arī dārziņa izlaidums, bet man ir dēliņi un nav nekādu problēmu-balts krekls, bikses, veste un puisis kā bilde! 20euro vācam dāvanām, nekā lieka un pārspīlēta.(Y)

Kerstyna 9. maijs 2014 22:00 Kerstyna

Un vēl - apsveiciens ar grāda iegūšanu :)

Kerstyna 9. maijs 2014 22:00 hiperkeri

Man uz bakalauru bija sssarkans kostīms un jauna frizūra :)

hiperkeri 9. maijs 2014 21:47

dāmas! Es taču pēc mēneša arī izlaižos!!! Bakalaurs top kabatā:):)
Taisni šausmas. Es gribu baltu kleitu (lai sevī apslāpētu to pagājušā gada ārprātu ar precībām utt),taču neesmu pat gājusi meklēt.
Varbūt vienkārši kostīmā? Tomēr gribas,lai savu bakalauru atceros reprezentablu..

Kerstyna 9. maijs 2014 20:22

Par b/d izlaidumiem. Reiz bija laiks, kad tās turku " cukurvates" vienreizējās princeškleitas bija modē, bet ne katra mamma varēja to atļauties. Nu tā viena mamma nopirka lētu zīdu un špices, atnāca pie manas mammas, kura labi šuj un uzšuva savai meitai 'TĀDU štāti, ka citas mammas vēl ilgi runāja - kur tad nu šī tādu kleitu dabūjusi :D

pece 9. maijs 2014 18:46

Jā, b/d izlaidumi ir īpaši :D

Kerstyna 9. maijs 2014 18:31

... un mēnesi pēc izlaidumiem var novērot - ataugušus pieliktos matus, ataugušus gela nagus un citas pēcsekas....
Skumji skati.

vecsprofils 9. maijs 2014 17:02

Runājot par bērnudarza izlaidumu, tad tur man pat šķiet, ka ir pieļaujama bērnu pucēšana princesēs ar lielām bantēm matos (krieviem), jo tas piestāv tam vecumam. Iederās tas pomps, man pat asociējas ar to amerikāņu konkursu Todles and Tiaras.

vecsprofils 9. maijs 2014 16:56

Piekrītu, es arī nekad neiespringu uz izlaidumiem, būtu tā 9. klase vai augstskolas izlaidums. Kleitas vienmēr bijušas vai nu jau mājās atrastas un atjaunotas atbilstoši vēlmēm vai arī nopirktas par nedārgu cenu. Matus frizētavā taisīju tikai bakalaura izlaidumam un arī tikai tāpēc, ka gribēju citu griezumu, nevis saveidotu frizūru :) Kāzās matus arī ielokoju pati, baigā jau nu starpība, kur ieveido matus - pati vai frizētavā, tik un tā visu nosedza plīvurs un gali tik vien bija ārā.
Man arī nav saprotams viss tas pārforsētais pomps. Protams, pucēties vajag, arī man patīk pucēties, bet racionāli, bez tās liekās izšķērdības (nu kam tas vajadzīgs, kam un ko grib pierādīt vai parādīt?), nevis tā, ka izskatās pēc kādas Intīmpreču salona reklāmas vai Matrjonas ;)